Sovětské filmy

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 859
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46
Bydliště: Katherinensberg

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Lipinski »

Jo, já myslim, že podobnou propagandu asi maj, nebo měli v každý armádě (viz muj postřeh o Švejkovi) a hollywoodský studia se jí taky vůbec nebojej, kolikrát je tam pravdivej základ a tisíc nesmyslů, aby to vyznělo v něčí prospěch a tak.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."

Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 859
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46
Bydliště: Katherinensberg

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Lipinski »

Rozkoukal jsem seriál Trockij, je to na yt, v hlavní roli výbornej Konstatntin Chabenskij. Je to docela zajímavý, hodně mi to připomíná seriály typu Verdi, co dávali, když jsem byl malej. Hodně se tam mluví, hádá se, pobejvá v luxusních podnikách, samý šperky, široký vázanky, hole a sem tam nějaká akce (ve Verdim to byly opery, tady sou to revoluční pokusy).
Je to teda retrospektivní, je v Mexiku a vzpomíná, dost se tam ty časový linie střídaj a asi je to i dost subjektivní. Ovšem dynamický a zajímavý to přese všechno je.

A s tim sem našel i seriál Brežněv, ale jen první díl, kterej je podle mě výbornej. Je to taky retrospektivní, LIB je úplně hotovej, na pokraji konce - 1982, skvěle zahranej.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."

spravodajca
kapitán
Příspěvky: 308
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od spravodajca »

Velvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku občas linkuje staršie sovietske filmy. Nedávno dali link na film Veliteľ šťastnej šťuky. Ide o film o veliteľovi sovietskej ponorky. Stredná generácia, ktorá ešte pamätá minulý režim, počas ktorého chodila na základnú prípadne aj strednú školu, ten fillm isto pamätá. Určite naň boli v kine.

Nedávno ale linkovali tento film, mne celkom neznámy.

Sovietsky farebný umelecký film - tragikomédia, ktorú natočil vo filmovom ateliéri Lenfilm režisér Vladimir Motyľ v roku 1967. Príhoda je z čias Veľkej vlasteneckej vojny. Ide o príbeh láskt inteligentného mládenca, gardového vojaka Žeňu Kolyškina a spojárky Ženečky Zemlanikinoj.

https://www.youtube.com/watch?v=Dn3Hudq ... e=youtu.be
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..

Uživatelský avatar
aarongoldstein
poručík
Příspěvky: 258
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od aarongoldstein »

Jinak postava kapitána je inspirovaná postavou kapitána Marineska... Obří německou lodí, kterou na konci kapitán potopí je míněn parník MV Wilhelm Gustloff, který potopil kapitán Marinesko ponorkou S-13 (a nikoliv tedy ponorkou třídy ŠČ, která se objevuje ve filmu)...

Potopení parníku MV Wilhelm Gustloff drží smutný rekord v počtu obětí potopení lodi... Po několika výzkumech se počet obětí ustálil na 10 582 obětech...

Z toho:
8956 válečných uprchlíků
173 členů posádky
918 vojáků 2. Unterseeboot-Lehrdivision
373 vojenských pomocnic
162 zraněných vojáků

Koho ale více zajímá osud této lodí tak raději doporučuji německý film Zkáza lodi Gustloff z roku 2008...
A kdo by měl zájem o příběh kapitána Marineska zpracovaný trochu jinak a nověji, tak potom doporučuji ruský film První po Bohu z roku 2005...

:)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Odpovědět