upomínkové předměty

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Honza Zeman »

Le6n píše:Pokud se ten napad libi, at se mi sefove ozvou
Stalo se.....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Le6n »

Hombre píše:Stalo se.....
Odepsal sem...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Arnold Hackl »

Doufám, že to dorazí i k nám na venkov. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Le6n »

Arny Hackl píše:Doufám, že to dorazí i k nám na venkov. :mrgreen:
Toz panek kolego, kdyz kolektivizace dorazila na vesnice, snad i tohodle se dockate. I kdyz ja bych spice uprednostnil bezplatne rozdavani lidem dobre vule s delnickym puvodem :P

Apropo originalni font - par podobnejch uz sem videl, ale vzdy tam bylo neco jinak, takze ho nemam (a priznavam, ze se mi ani moc nelibi), ale de to docela jednoduse udelat, kdyz z DVD vytahnes screen, pak si vytahnes to pismo (alespon tak jak na obrazku) a pak kdyz ses moc linej zkusis v Corelu trasovani rastru, nebo to proste nakreslis ve krivkach - zalezitost na jeden vecer...
Přílohy
zeman.jpg
zeman.jpg (45.12 KiB) Zobrazeno 5852 x
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Arnold Hackl »

Screen z DVD jsem vytáhl, dokonce i část na písmenka rozdělil.
Nainstaloval jsem si program TypeTool a tam začal právě problém s tím kreslením (ale hlavně spojováním) křivek. Zvládl jsem jednoduchá písmenka (I, J, K, L, A), ale totálně jsem se zasekl u B.
Ten Corel ještě vyzkouším, pokud se k němu dostanu. Rozumím tomu správně, že to trasování rastru je nějaká automatická funkce, která z *.bmp podkladu v jedné hladině vytvoří v hladině nad ní křivku?
Já se v grafice nevyznám, vzhledem ke svému povolání jsem dřív byl spíše na Autocad a teď už nekreslím vůbec, takže i ten Autocad mi utekl.
Možná by bylo nejlepší najít někde font co nejpodobnější a pustit to z hlavy.
Každopádně díky za reakci.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Le6n »

ARNY: S tim Corelem mas recht - trasovani je takova funkce, ktera z rastru udela krivky. Pri spravnym nastaveni poctu barev, urovne detailu atd. ti udela neco docela vpohode. Ale neni to tak dobry jako kdyz top nakreslis primo v krivkach. Je mozny, ze pro ucely fanklubu nakreslim ten nazev serialu v krivkach, ale piplat se s celym fontem se mi fakt nechce...
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Trasování není samospasitelné. To udělá jenom tu nejhrubší práci, pak je potřeba ty křivky "vyčistit". Natracováno mám dávno, ale úplně hotová mám jen písmenka "e" a "o". Na další práci není čas.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Le6n »

kapitán Hejduk píše:Trasování není samospasitelné. To udělá jenom tu nejhrubší práci, pak je potřeba ty křivky "vyčistit". Natracováno mám dávno, ale úplně hotová mám jen písmenka "e" a "o". Na další práci není čas.
No ja myslim, ze to neni dobra cesta (trasovani a nasledna uprava). Trasovani samo o sobe je fajn, kdyz ses linej a nemusis mit 100% vysledek, ale nastavenim parametru prevodu se da dopracovat k necemu koukatelnymu. Jednodussi je (kdyz uz chces mit dobrou kvalitu) nakreslit ty pismena nanovo ve krivkach. Dyt to je otazka par (mozna desitek) minut...
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Le6n »

Tak testovaci print-subor som poslal ujovi Hombremu, nech to vyskusa narvat do toho obalu...
Přílohy
Zmenseny nahlad
Zmenseny nahlad
test.jpg (66 KiB) Zobrazeno 5781 x
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Arnold Hackl »

... a Hombre to přeposlal mě, protože jsem asi jediný, co už má krabičky zakoupené. :mrgreen:
Výsledek je vynikající, jen se malinko lišíme v rozměrech, já jsem to do obalu dostal ve velikosti 292 x 184 mm.
Ale jak už jsem psal Hombremu, nechal bych to tak, protože jednotlivé krabičky se mohou v milimetrech lišit. Problém ale asi budeme mít s vytisknutím na formát A4, já jsem musel tisknout na A3.
Přikládám náhled zatím pracovní černobílé verze.
Obrázek
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od baxz »

wauuu,testy dopadly dobre,ja uz mam taky obaly koupeny :D
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Honza Zeman »

Rad bych upozornil,ze hotove obaly budou pouze pro cleny fanklubu :!:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Le6n »

Arny Hackl píše:... a Hombre to přeposlal mě, protože jsem asi jediný, co už má krabičky zakoupené. :mrgreen:
Výsledek je vynikající, jen se malinko lišíme v rozměrech, já jsem to do obalu dostal ve velikosti 292 x 184 mm.
Ale jak už jsem psal Hombremu, nechal bych to tak, protože jednotlivé krabičky se mohou v milimetrech lišit. Problém ale asi budeme mít s vytisknutím na formát A4, já jsem musel tisknout na A3.
No mozno treba skusit tlaciaren, ktora vie tzv bezokrajovu tlac. To sa potom zmesti aj na A4, ja som to tlacil tak. Samozrejme este nieje ten obal finalny, robil som tam drobne upravy pre potreby fanklubu, takze este doladime par drobnosti a hotovo... Ten rozmer mozeme kludne dat na tvojich definitivnych 292x184, v pripade potreby si nejaky ten milimeter z kazdej strany moze kazdy ustrihnut...
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od baxz »

aha,dekuju za upozorneni......(_!_)
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: upomínkové předměty

Příspěvek od Le6n »

Pre neclenov bude mozno malou naplastou seria wallpaperov vychadzajucich z grafiky obalu... Pre clenov mozno casom clenske preukazy ku odznaku prislusnika Kriminalky...
Odpovědět