Propagace

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Propagace

Příspěvek od Hanele »

Podaří :D Pan pokladník mluví ve větší části té dvou a půl minutové reportáže... :twisted:
PS: Jak to, že nám tohle výročí uniklo? :o
Naposledy upravil(a) Hanele dne sob 18. dub 2015 22:35:14, celkem upraveno 1 x.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Propagace

Příspěvek od Honza Zeman »

A odkud se vlastně tohle výročí vzalo? Nikde jinde jsem nenašel zmínku, že by tenkrát televize vysílala v dubnu 1975 ten první díl, všude je uvedeno až kompletní vysílání první desítky dílů od ledna 1976. To někdo říkal? To lednové výročí příští rok mi připadá takové "poctivější", i když netvrdím, že bych si na něj v tom lednu 2016 vzpomněl :P.
Jinak díky panu pokladníkovi za reprezentaci, mně asi také volali, měl jsem včera nějaký nepřijatý hovor.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Propagace

Příspěvek od huba.buba »

V době telefonátu mi pán z rohlasu četl program na tento den přímo z tehdejšího Rudého práva. Vysílal je první díl na prvním programu od 20,15 - něco jako výzkum sledovanosti...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Propagace

Příspěvek od pplk Žitný »

Ano je to tak. V tv programu v Rudém právu (18. 04. 1975) je uvedeno, že se jedná o "ukázkový" díl (dokonce v "pokusném barevném vysílání", pravidelné barevné vysílání v síti tehdejšího I. tv programu ČST, bylo zahájeno dne 9. května 1975). Viz odkaz:

http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path ... 4/18/4.png
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Propagace

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak to je paráda, díky za upřesnění a důkaz ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Propagace

Příspěvek od huba.buba »

12.5. na TV Nova v magazínu Víkend zase půjde něco o nás... sám nevím co , reportáž vznikla u mého SNB kolegy bez mojí účasti. Prohlásil tam něco ve smyslu že spolupracuje s fanklubem a už mi TV volala a chtěla podrobnosti fanklubu.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Propagace

Příspěvek od Fredy »

OK,dík za tip.Nebudu zrovna doma,ale zkusím to nahrát... ;)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Propagace

Příspěvek od Bína »

pplk Žitný píše:Ano je to tak. V tv programu v Rudém právu (18. 04. 1975) je uvedeno, že se jedná o "ukázkový" díl (dokonce v "pokusném barevném vysílání", pravidelné barevné vysílání v síti tehdejšího I. tv programu ČST, bylo zahájeno dne 9. května 1975). Viz odkaz:

http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path ... 4/18/4.png

Napadlo mě jestli ten " ukázkový díl" byl ten 1. SuJ ? Nebo šel nějakej jinej ? :P To už se asi nezjistí.Nebo jo ?
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Propagace

Příspěvek od pplk Žitný »

Z tv programu v odkaze, který jsem tady dal to nevyplývá s přesnou určitostí (ale vycházejme z toho, že tomu tak bylo a šel první díl, je to přece logické), ale pokud je nějaká pochybnost, není problém kontaktovat příslušné pracovníky ČST (dnes ČT), kteří jsou ve své profesi kovaní a odpověd buď přimo znají (nebo jsou schopni ji dohledat) anebo se přímo obrátit na šéfa ČST (dnes ČT), Petra Dvořáka, bohužel tehdejší šéf ČST, pan doktor Zelenka již nežije. Mám na něj mobil (myslím P. Dvořáka), ale na druhou stranu nemám svolení ho veřejně prezentovat. Zkusím mu během zítřka zavolat a zjistit, jak to tehdy bylo.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Propagace

Příspěvek od Bína »

pplk Žitný píše:Zkusím mu během zítřka zavolat a zjistit, jak to tehdy bylo.
Ale to snad ani nemusíte hnát to až tak vysoko. :D :D .Mě jen napadlo jestli se třeba ČST tenkrát nechtěla blejsknout jako pilotním dílem např.dílem Mimikry :D :D ,ale ty asi neměl p.S.ještě dotočené. ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Propagace

Příspěvek od pplk Žitný »

Tak to určitě ne :) , vycházejme z toho, že v té době bylo natočeno a zpracovávalo se v laboratořích na Barrandově prvních deset dílů, takže díl "Mimikry" je "mimo podezření". Ale zkusím zjistit skutečnost, jen tak pro zajímavost, akorát to bude asi trvat několik pracovních dnů, ČST (ČT) je přece jen moloch. :D
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Propagace

Příspěvek od Hajný Bosák »

Vše už se řešilo před sedmi lety :

viewtopic.php?f=5&t=344

Vysílal se 1.díl "Smrt u jezera", což lze dokázat podle tvůrců : námět Kovář + Fiala, povídka Železný + Šikl. Tato kombinace se vyskytuje pouze u tohoto dílu, možno zkontrolovat u přehledu epizod. Obraz byl zcela úděsný, což bylo způsobeno jak nevalnými vlastnostmi tehdy dostupných televizorů, tak nepodařenou filmovou kopií. Když byl seriál poprvé odvysílán jako celek (tedy prvních 10.dílů), vyšel v časopisu Amatérské rádio článek, kde byl tento seriál vyhodnocen po stránce kvality barevného obrazu jako propadák roku. Jen pro zajímavost, tyto 35 mm filmové kopie byly později vyřazeny a určeny ke skartaci, odnesl si je však do své soukromé sbírky televizní zvukař a vášnivý sběratel Kamil Příhoda - kdysi o tom hovořil u příležitosti nálezu jednoho ztraceného dílu ze seriálu Tři chlapi v chalupě. Kvalitu obrazu navíc silně ovlivnil nekvalitní filmový snímač, kdo má na VHS nebo Betě původní záznamy, určitě si všiml setrvačnosti obrazu v tmavých scénách, pohyby byly rozmáznuté a záběry splývaly do sebe. A to nemluvím o barevných konturách v rozích obrazu (hlavně červená). Na to, jaký ideologický význam byl seriálu přikládán, ho jak laboratoře, tak televize pěkně odflákly.
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Propagace

Příspěvek od Hanele »

Díky za upřesnění i za uvedení do kontextu historicko-technických souvislostí ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Propagace

Příspěvek od Bína »

Děkuji za info.Nějak jsem netušil,že se to už řešilo.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Propagace

Příspěvek od pplk Žitný »

Hajný Bosák píše:Vše už se řešilo před sedmi lety :

viewtopic.php?f=5&t=344

Vysílal se 1.díl "Smrt u jezera", což lze dokázat podle tvůrců : námět Kovář + Fiala, povídka Železný + Šikl. Tato kombinace se vyskytuje pouze u tohoto dílu, možno zkontrolovat u přehledu epizod. Obraz byl zcela úděsný, což bylo způsobeno jak nevalnými vlastnostmi tehdy dostupných televizorů, tak nepodařenou filmovou kopií. Když byl seriál poprvé odvysílán jako celek (tedy prvních 10.dílů), vyšel v časopisu Amatérské rádio článek, kde byl tento seriál vyhodnocen po stránce kvality barevného obrazu jako propadák roku. Jen pro zajímavost, tyto 35 mm filmové kopie byly později vyřazeny a určeny ke skartaci, odnesl si je však do své soukromé sbírky televizní zvukař a vášnivý sběratel Kamil Příhoda - kdysi o tom hovořil u příležitosti nálezu jednoho ztraceného dílu ze seriálu Tři chlapi v chalupě. Kvalitu obrazu navíc silně ovlivnil nekvalitní filmový snímač, kdo má na VHS nebo Betě původní záznamy, určitě si všiml setrvačnosti obrazu v tmavých scénách, pohyby byly rozmáznuté a záběry splývaly do sebe. A to nemluvím o barevných konturách v rozích obrazu (hlavně červená). Na to, jaký ideologický význam byl seriálu přikládán, ho jak laboratoře, tak televize pěkně odflákly.
Dnes potvrzeno telefonátem z útvaru GŘ ČT (velmi milá a ochotná paní, kterou jsem před pár dny tímto "zaúkoloval"), jednalo se tehdy opravdu o díl Smrt u jezera. Co se týče technického zpracování a kvality, je potřeba vzít do úvahy (je to moje branže), že v době vysílání tohoto dílu v roce 1975 (pomineme li- samotné laboratorní zpracování filmové suroviny) bylo odbavování tehdejšího 1. programu ČST, tzv. ODK - čili odbavovací kombinát nebo kontrola, spíchnuta horkou jehlou + nutný transkód ze studiového zpracování v normě PAL do vysílací normy SECAM IIIB. opt. (a to se týče i následujících let až do roku 1979) a je potřeba vzít do úvahy i to, že vysílače programového okruhu ČST1 byly koncepčně někdy z konce padesátých, začátků šedesátých let (jako rarita oné doby je tv vysílač v Ostravě, který byl "v činné službě" od roku 1955, než byl v roce 1979 vyměněn, jako nejstarší u tehdejší Správy spojů SM) a proto u těchto vysílačů bylo potřeba v první polovině sedmdesátých let provést poměrně zásadní úpravy pro přechod na barevné vysíláni, kterých se jejich výrobce, TESLA Hloubětín "zaleknul" a tyto úpravy provedli zaměstnanci Správy radiokomunikací. Ale tyto skutečnosti Amatérské rádio v té době nemohlo tahkle veřejně publikovat. Je potřeba si uvědomit, že ve vztahu k tehdejší době, finančním a technickým možnostem té doby nebylo v této branži o co stát! O technické úrovni barevného vysílání alá západní státy, o tom si tehdejší zaměstnanci zodpovědných institucí mohli nechat pouze zdát.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Odpovědět