skoro zapomenuté hlášky

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Spikings »

Já žádnej, všechno klopím doma... :)

....a jestli si myslíte, že kupuju lístky na černo, tak jste se nemusel obtěžovat s malířem a s procházkou, nekupuju!!! :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 267
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Antonín Drábek »

Tak dobra, nebudeme se hadat. Dulezity je, aby Hradec vecer privezl ty respiratory z Ustredniho skladu leciv. Barvir ho nezastavi, je v karantene.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Spikings »

Omlouvám se, nechtěl jsem se v žádném případě hádat :) Jen mě ta hláška z Mědirytiny hned navedla na tyhle dvě další hlášky :)

A teď parafráze hlášky nikoli z 30PMZ, ale jistého státníka:
"Respirátory budou, soudruzi!"
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od heinrich »

Současná doba, se opakuje po několika desítkách let a tak můžete vysvětlovat dětem, že přesně takto jsme žili, když jsme byli v jejich věku. Na ulici žádný cizinec, v obchodech fronty, nikam jsme nemohli a v televizi každý večer cosi blábolil nějaký mamlas srandovní českoslovenštinou...
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Bína »

Tak jsem si to tady opět v klidu vše pročetl a zarazilo mě,že jsem nikde nenašel první hlášku seriálu.

Hergot chlapi,vy ste opravdu jako nemluvňata. Fakt voba !
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Bína »

A toto jsem,také nenašel.

Tak se nám dostaly drogy i do republiky.

A co sis myslel? To je jako rakovina, tohle svinstvo nezná hranice. A ti syčáci, co s tím kšeftují, taky ne. S tím musíš počítat.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Spikings »

heinrich píše: pon 16. bře 2020 8:22:33 Současná doba, se opakuje po několika desítkách let a tak můžete vysvětlovat dětem, že přesně takto jsme žili, když jsme byli v jejich věku. Na ulici žádný cizinec, v obchodech fronty, nikam jsme nemohli a v televizi každý večer cosi blábolil nějaký mamlas srandovní českoslovenštinou...
Souhlasím v plném rozsahu a "podepisuji se pod to". To jsme se po 31 letech dočkali pěkných věcí. A navíc obousměrně, hermeticky, zavřené hranice, resp. zatím "jen" hraniční přechody. Ještě znovu zadrátujeme hranice a angažujeme protivzdušnou obranu...Jde do tuhého...
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Bláha
major
Příspěvky: 692
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Bláha »

V SuJ ve vlaku doktor povídá Honzovi,seď u něj dokud neusne,to je rozkaz rozumíš!Ještě nebyli policajti,už dával rozkazy.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Spikings »

Bláha píše: pon 16. bře 2020 20:28:39 V SuJ ve vlaku doktor povídá Honzovi,seď u něj dokud neusne,to je rozkaz rozumíš!Ještě nebyli policajti,už dával rozkazy.
V té souvislosti mě napadá - byl dr.Veselý, jakožto lékař, příslušníkem SNB, tedy ve služebním poměru? Navíc v KŽ říká, že když přednáší v prvním ročníku kriminální patologii, půlka studentů se složí, když vidí fotodokumentaci případu Vranská - takže současně i přednášel na nějaké VŠ?
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Dr. Veselý byl soudní patolog... Soudní patologie, nebo chcete-li soudní lékařství spadalo u nás vždy pod Ministerstvo zdravotnictví... Dr. Veselý byl tedy zaměstnancem Ústavu soudního lékařství... Že přednášel i na Lékařské fakultě není nic podivného...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Spikings »

aarongoldstein píše: stř 18. bře 2020 12:07:54 Dr. Veselý byl soudní patolog... Soudní patologie, nebo chcete-li soudní lékařství spadalo u nás vždy pod Ministerstvo zdravotnictví... Dr. Veselý byl tedy zaměstnancem Ústavu soudního lékařství... Že přednášel i na Lékařské fakultě není nic podivného...
Pane kolego, děkuji Vám za objasnění. Takže u SNB byl spíše "externista". Tím spíše ale neměl právo dávat rozkazy. Navíc třeba ve Strachu při fotodokumentaci na služebně "dává rozkazy" policejnímu fotografovi, odkud má fotit "smrtelnou postel".
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ústav soudního lékařství a SNB sice vždy úzce spolupracovaly, ale rozhodně tam nebyla nějaká služební podřízenost... Fotodokumentace na místě činu by mělo být striktně v kompetenci vyšetřovatelů/kriminalistů a je tedy (IMHO) principiálně špatně, aby fotografa dirigoval soudní lékař...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2098
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Lipinski »

No ale zase třeba potřeboval, aby se některý snímky dělaly podle jeho potřeb, ne? Podle mě - nevim to, samozřejmě - dává smysl, že fotodokumentace pomůže i při zprávě patologa - poloha těla, velikost tratoliště (voběť mohla vykrvácet i někde jinde, nebo navopak zraněná byla jinde a vykrvácela a zesnula na jiným místě), stopy po střelbě a vstřelech, všelijaký detaily, co by mohly hrát roli. Tudíž si fotograf dělal pochopitelně svoji práci, ale moh fotit i pro potřeby kolegů. Eventuelně teda.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od tajemník Šanda »

V Plánici roušky taky chyběly. Takže si každý pomáhal, jak uměl. Např. se nosily "černý šátky až na voči"...
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2098
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: skoro zapomenuté hlášky

Příspěvek od Lipinski »

tajemník Šanda píše: čtv 19. bře 2020 16:09:59V Plánici roušky taky chyběly. Takže si každý pomáhal, jak uměl. Např. se nosily "černý šátky až na voči"...
Nejlepší možnost, je to stylový, vypadá to dobře za všech okolností. Eště černý rukavice, co měl Jula, a je to "všecko v naprostym rychtyku".
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět