zajímavé zahraniční DVD

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od plk.Žitný »

Dovoluji si upozornit na volnou trilogiji Dny zrady,Boj o Sokolovo a osvobození Prahy, kde se prostřídala přibližně stejná plejáda herců, jako v MJZ. Je to podmalováno Liškovou hudbou. Doporučuji do Vašeho archivu..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od geza »

Pane Černý,
určitě to mnoho lidí těší, stejně jako předtím Červený trpaslík. Obojí však není můj šálek kávy. Když už britcom, tak Black books, eventuálně Hotýlek. Stačí mi ale jen televizní reprízy, není třeba kupovat vše, co vyjde.
Když si projdu všechny dosud vyšlé levné DVD, tak kromě většiny (od 1945 do 1990 všechny) českých a asi poloviny sovětských mám asi 3 cizí filmy (Sexmise, Ptáci a Profesionál s Belmondem), 4 z tanku a pes a Kapitána Klosse. Jo, a asi 7x Kurosawa (zatím jsem měl čas a náladu jen na 3).
Když se tak zamyslím, tak bych asi nedal dohromady víc než 10, maximálně 20, zahraničních filmů všech dob, které bych na DVD opravdu chtěl. Česko - slovenskou tvorbu od 45 do 90 bych ale rád měl komplet, i proto mě irituje současný sortiment levných DVD (zas ale člověk ušetří ;) ).
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

pplk.Žitný píše:Dovoluji si upozornit na volnou trilogiji Dny zrady,Boj o Sokolovo a osvobození Prahy, kde se prostřídala přibližně stejná plejáda herců, jako v MJZ. Je to podmalováno Liškovou hudbou. Doporučuji do Vašeho archivu..
Pane kolego, obávám se, že jste (a ne poprvé) opět objevil Ameriku. Uvedená trilogie má už své zavedené diskusní téma v sekci "České filmy a seriály", kam ostatně coby český film správně patří... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

Mám před sebou rozevřenou MF DNES a tam je inzerát na DVD z kolekce "filmové návraty". Zaujal mě film, který má vyjít 17.9. a jmenuje se Kozoroh 1. Viděl jsem ho kdysi dávno v televizi, je to americký film snad ze 70-tých let, jeden z mála svého druhu, který se u nás směl uvádět. Má zajímavou zápletku, USA vysílá raketu s kosmonauty na Mars, z důvodu, který si už nepamatuju pošlou ale na poslední chvíli raketu bez posádky. Posádku uklidí někam do pouště do hangáru, odkud pak vysílají "online" záběry z rakety a rozhovor s nimi. Skutečná raketa ale havaruje, takže co s nepohodlnými "svědky", které jejich blízcí už oplakali? Zbytek neprozradím a najdete ho na DVD... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak tenhle film mě dost vzal a určitě si ho koupím (upozorňuji, že mě ten film vzal před cca. 25-ti lety, takže uvidím, co na něj řeknu teď).
Důvod, proč letí nakonec raketa bez posádky je ten, že někdo z řízení letu má strach, že nebudou zajištěny na palubě rakety po celou dobu podmínky pro život - astronauti by pravděpodobně let nepřežili. Nikdo však nepočítal s tím, že by raketa havarovala.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Honza Zeman »

Ten film mam jiz doma opet za lidovou cenu 299Kc, videl jsem ho poprve a musim rict, ze me nezklamal. Svoji zapletkou dost zajimavy. A za dalsi lidovou cenu mam jiz doma thriller Dotek meduzy, ktery snad take nekdy ted vyjde jako pribal. Jestli to nekdo jeste nevidel, tak DOPORUCUJI!!!!!
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Jistě, pane ministře bylo

Příspěvek od Anglie »

ukončeno dnešním třetím dvd. Dle klubu dvd bonus na Lopuchu by do konce roku měl jít i "premiér" a Hotýlek (Fawlty Towers, důvod, proč John Cleese není v poslední řadě Létajícího cirkusu).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Jistě, pane ministře bylo

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Anglie píše:Jistě, pane ministře bylo ukončeno dnešním třetím dvd...
Neví někdo, jestli vyjde poslední episoda "Partajní hrátky" :?: :?: :?:
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Těžko říct, šéfe

Příspěvek od Anglie »

šifrantů. Varianta lepší je ta, že to vyjde s Premiérem, varianta horší je ta, že to nevyjde (a pokud to chceš, tak si budeš muset koupit Ministra za plnou cenu).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

Tak nějak bez povšimnutí jsme tu zatím nechali Chobotnici "La Piovra", na starém fóru jsme se jí věnovali. Momentálně se na stáncích s tiskem už nachází 2. DVD ze 4. série. Mohu říct, že to považuju za jeden z nejlepších u nás vysílaných zahraničních seriálů vůbec. Kvalita obrazu na DVD sice není nic moc, ale dojem rozhodně umocňuje původní dabing ČST (Kanyza, Cupák, Vinklář, Přeučil, Brzobohatý, Rázlová...). Když člověk kouká na jednotlivé řady za sebou, tak trochu vadí, že se opakují některé dabingové hlasy, anebo je stejná postava v příští sérii obsazena v dabingu někým jiným, ale to je spíš kosmetický nedostatek. Vřele doporučuji... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od geza »

No tak chobotnici si pamatuju z prvního vysílání u nás koncem osmdesátých let. Tehdy to fakt byla pecka. Později snad dávali i nějaké další série, ale to už mě tak nechytlo. Dneska už bych do toho nešel.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:No tak chobotnici si pamatuju z prvního vysílání u nás koncem osmdesátých let. Tehdy to fakt byla pecka. Později snad dávali i nějaké další série, ale to už mě tak nechytlo. Dneska už bych do toho nešel.
Já jsem právě ty prví série v premiéře nějak nezachytil. Až pak ty další. V té čtvrté, kterou právě sjíždím, se hlavní hrdina (Corrado Catani - Michele Placido) nechal zastřelit, protože už dál snad nemohl. Pak v dalších sériích ho nahradil komisař David Licata, to už jsem tak nějak viděl. Na začátku 90-tých let se točilo i v Praze. Jirka Růžička tam hrál nějakého tureckého překupníka a Martin Dejdar jeho podržtašku. Tak uvidíme, jestli se i na tohle dotane. Navíc jsem před asi 5-ti léty viděl nějaký třídílný kus pod názvem snad Chobotnice 7 (?), to ale na předchozí série nenavazovalo, protože se to odehrávalo už na přelomu 50-60-tých let.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Arnold Hackl »

Včera jsem si pustil toho Kozoroha 1 a musím říct, že se mi to líbilo skoro stejně, jako před 25-ti lety.
Jen si pamatuju, že tenkrát se mi to zdálo jako neskutečně dlouhý film.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Arnold Hackl »

V pátek 26.9. by měl vyjít na DVD film Podraz.
Rozhodně doporučuji zakoupit.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

Arny Hackl píše:...Podraz... Rozhodně doporučuji zakoupit.
...říkají čtyři z pěti Berlíňanů. Výborný film. Asi před dvěma týdny šel v televizi. Bohužel jsem zachytil jen kousek, takže určitě koupím. :P
Ještě by to chtělo "Někdo to rád horké" s původním českým dabingem... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět