zajímavé zahraniční DVD

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Inge Schellerová »

pan Černý odpustí, ale kolik viděl německých filmů? Minimálně řádově několik desítek z každého desetiletí? Jestli ne, tak to potom nemá smysl takhle debatovat. Víc než kde jinde, právě u nich se projevuje kontext kinematografie a politiky v importu. Onen zmiňovaný klenot expresionizmu, potažmo jako celý tento styl vybujel jenom díky naprostému uzavření trhu před okolními vlivy (to jen jako příklad). Celý Výmar je ostatně velice krásný, hodnotný a má samá plus. Pravda, začalo se v této oblasti s filmem poměrně pozdě, ale fráze o tom, že právě tam byl evropský Hollywood (do roku 1945), je čistým konstatováním faktu.

Každá kvalita se sama neprosadí, to je nesmysl. Je potřeba jí trochu ukázat cestu k širšímu diváctvu. A jestli v dnešní době jsou zajímavé převážně "jen" anglosaské kultury, jiné se holt dostávají zpětně do současné ČR jen problematicky, poskrovnu. A specifický příklad přijímání německé-rakouské atd. kultury v naší oblasti je snad dostatečně známý. Když to vezmu až se zvukem, tak je nasnadě boj mezi nadvládou německy a anglicky mluvených filmů... Jak postupovala Říše, tak samozřejmě německy mluvené filmy převážily a americké byly zcela potlačeny. Návrat po válce všeho, mimo výběrové produkce SSSR, byl opět silně problematický, ale jak známo, prakticky až do Májovek se tady nehrálo téměř nic. No a když se to tady nehrálo tehdy, později už se prostě nenašla vhodná doba, jak doplnit, co se koncem 40. - počátkem 60. let nestihlo. Navíc je tu ten chybný blok, který slepě velí věřit tomu, že německý film (říšský) je samé zlo, a dnešní tvorbu reprezentují jen některé TV záležitosti...

Manituova bota je poměrně prima, ale od Bulyho má přeci jenom raději Lissi :D
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Inge Schellerová »

A jazyková bariéra? Opět převedeno na současnost - ano, lidi si dnes najdou cestu ke spoustě věcí, ale kolik z toho si dokáží sami přeložit (a přesáhnou-li takové skupiny více než desítky lidí, mění to něco v celkovém pohledu na věc?)? A jsou opravdu dnes dostupné všechny dobré filmy? Opět příklad z naší situace, podívejte se jaké filmy u nás vznikali, odečtěte všechny ty, které nikdy na žádném nosiči nevyšly a opravdu vám vyjde reprezentativní masa (navíc s překladem pro zbytek světa)? Ano, část je dostupná i bez nosičů, ale opět je to jen malý posun dál...

Tohle je všechno dost komplikovaná otázka a není v ní naprosto nic osobního. Pouze na podobná témata ráda diskutuji.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Hans »

Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Dobesch »

Jo tak zrovna MOST si dam libit -- ten tu sel snad jeste pred Mayovkama protoze je silne protiválečný -- užasná je i knížka -- každopádně kdo by mel namitky proti kvalite německé produkce tak mu MOST musim jen doporucit.

Jinak z Nemecke produkce --MOST, Mayovky (tech asi 5 zakladnich), Jerryho Cottona a pak Spesarti serii -- no a pak prvni serie Schimanskeho
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Inge Schellerová »

Klonoty sem, klenoty tam :D Mlha za mnou, mlha předemnou, doporučuji také na osvěžení tyto dvě Fassbinderovky, vydali soudruzi z LevnýchKnih. Když už jsme u toho, co lze a co nelze přes jazykovou bariéru. Holt ingličina to nebude už nikdá.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Arnold Hackl »

V úterý 2.12. vyjde jako příbal Kmen Andromeda.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Bína »

Řitka Video nabízí polské seriály Čtyři z tanku a pes 10 DVD a Kapitán Kloss 9 DVD za velmi zajímavou cenu 49 kč za celý komplet seriálu. http://www.ritkavideo.cz/?open=eshop&kat=12
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Inge Schellerová »

Jo, tak za necelý kilo oba seriály, to je povinnost, jdu na to ;)
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Arnold Hackl »

Není to sice DVD, ale jako zahraniční seriál to dám sem.
Na JOJ + dávají v pátek večer italský seriál Chobotnice.
Dávají to od začátku - tedy od prvních dílů s Catanim.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Wunder Pepi »

Je to tak.Sám jsem si pořídil první tři série,tenhle kultovní seriál nesmí chybět v mé sbírce.Navíc se o hudbu postaral můj oblíbený skladatel Enio Morricone.Potěšující je i to,že zůstal zachován původní dabing(Kanyza,Cupák,Vinklář...známé to postavy i z 30pmZ).
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

Dnes se na stáncích objevil první disk se seriálem Marco Polo. Celkem jich bude 4 a jako pamětník prvního uvedení po r. 1982, kdy seriál vznikl, i několika jeho repríz (z nichž jestli si dobře vzpomínám ta poslední na TV NOVA dopadla neslavně kvůli dělení na ČNTS a CME tak, že skončila po několika dílech :( ), rozhodně doporučuji. Skvělé dílo a navíc původní dabing. Takže hupky dupky to trafiky a přeji příjemnou podívanou... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Dobesch »

Marco Pola se zkouknul nedavno ---a nejak me to uz nebere tak jako pri TV premiere v letech 1985/1986. NEvim jestli to tak vycpelo nebo je to tak roztahany ...teda asi ani jedno ale proste sem si od te doby zvykl na uplne jiny styl filmoveho vypraveni :-(
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...proste sem si od te doby zvykl na uplne jiny styl filmoveho vypraveni :-(
To je dost možné, dnes se opravdu točí jinak než před čtvrtstoletím. Na druhou stranu ten příběh pojednává o celém životě Pola, jen ty cesty to Asie a zpět trvaly roky, navíc konec života trávil v Janovském vězení, kde jeho vyprávění zaznamenával jeho "spolubydlící". Rád si to znovu vychutnám... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od malej Míra »

...ještě bych rád v této souvislosti vyzdvihl původní dabing. Marka Pola namluvil Petr Svoboda (pan Hodina Pravdy) a kdo že to daboval jeho otce? Zkuste si tipnout. Ti pomalejší můžou třikrát, ti rychlejší se určitě trefí hned napoprvé... ;) :D :lol:
Jinak k tomuhle seriálu i k tomu příběhu vůbec mám osobní vztah, protože hedvábná stezka, po které Polové cestovali vede přes země, které jsem měl příležitost v uplynulých dvou letech opakovaně navštívit - Kazachstán, Uzbekistán.
Kdybyste nevěděli co s volným časem (peníze nezmiňuji, protože zejména v Uzbekistánu je pro nás neuvěřitelně levně...), tak víte kam se vydat... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne čtv 05. bře 2009 23:47:54, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Olga Halámková
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 02. čer 2009 16:12:55
Bydliště: Discoclub VŠCHT

Re: zajímavé zahraniční DVD

Příspěvek od Olga Halámková »

Malej Míra nějak zapomněl odpovědět, doufám, že mu nebude vadit, doplním-li odpověď za něj, protože ten seriál mne fascinoval už při jeho prvním uvedení v TV, takže vydané DVD jsem si prostě musela pořídit - samozřejmě že Honza Zeman je správně, získáváte plný počet bodů pane kolego ;) ;) ;)

Mimochodem, na webových stránkách Řitka video jsem zjistila, že v průběhu října mají vydat film Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku. Viděla jsem ten film jen jedenkrát, ale pamatuju si ho jako třeskutou legraci a některé scény se mi živě vybavují dodnes. Takže budete-li mít do něj chuť, vřele doporučuji :D :D :D
Teď by je ještě mohlo napadnout vydat Horký vítr-jugoslávský seriál z prostředí holičství se skvělým dabingem Karla Heřmánka v hlavní roli. ;)
Tady, tady si odpočine... dejchá... Prospí se a probere se z toho...
Odpovědět