Major Zeman versus skutečnost

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od heerec123 »

"Dopisy z cely smrti" 18. září ve 20 hodin na ČT2. Dokument o šesti obětech politických vražd v padesátých letech, mimo jiné o Janu Bulovi a Jaroslavu Melkusovi. Oba byli, spolu s dalšími několika desítkami lidí, zatčeni a popraveni v souvislosti s provokací StB v Babicích. Jan Bula byl farář (jeden ze tří popravených farářů v případu Babice), který měl tu smůlu, že jeho spolužák ze školy byl agent Malý a ten ho půl roku před střelbou v Babicích navštívil. A Jaroslav Melkus byl sedlák, který se provinil tím, že byl sedlák...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Honza Zeman »

V souvislosti s akci v Babicich dnes v MF DNES vysel obsahly clanek o tomto pripadu,zaroven vychazi i kniha s udajne novymi fakty. Odbornici necht posoudi verohodnost,tento pripad je pro me celkem neznamy,takze si rad prectu oboje.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Gajdoš
čekatel SNB
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. úno 2009 18:50:16

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Gajdoš »

Nevite yda se da nekde sehnat czklus Tricet navratu?
Dik moc
Kto vám dodával narkotiká ..... tak hovorte!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...tím si vzpomínám a urguji jednoho z kolegů v určité souvislosti :lol:
...to je ale holomek, že na to zase zapomněl!!! :? :cry: :roll: :oops: :evil: :lol:
Jmenovat ho radši nebudeme. :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Dobesch »

No mozna bych se na Tricet navratu poptal u Česke televize -- v archivu to predpokladam bude a s autorskymi pravy by nemel byt problem (vse delala CT) --- jen cena je desiva --nede sem cetl ze CT poskytne Prepis cehokoli sveho za drobnou uplatu tusim 1500-2000 za hodinu poradu (cena se odviji od narocnosti prepisu na nejake "normalni medium")
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...jen cena je desiva --nede sem cetl ze CT poskytne Prepis cehokoli sveho za drobnou uplatu tusim 1500-2000 za hodinu poradu (cena se odviji od narocnosti prepisu na nejake "normalni medium")
...Asi tak nějak. Prostě záleží, na co to člověk potřebuje a v jaké kvalitě. Jinak se dá sehnat ledacos, když je člověk trpělivý... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Přemek77 »

Škoda, stálo by to za reprisu.. Seriál už k tomu pouštět nemusejí, jen krátký dějový "výřez" třeba, cca 7 min.... Byla tam často velmi zajímavá a ojedinělá svědectví....
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od heerec123 »

"Mlynáři od Babic" Další dokument o estébácký akci v Babicích dneska v osm večer na ČT2.
Uživatelský avatar
Olga Halámková
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 02. čer 2009 16:12:55
Bydliště: Discoclub VŠCHT

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Olga Halámková »

Díky za připomenutí, sice jsem si toho minulý týden v programu všimla, ale zase jsem zapomněla, jak je mým dobrým zvykem :?
Tady, tady si odpočine... dejchá... Prospí se a probere se z toho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od malej Míra »

heerec píše:"Mlynáři od Babic" ...v osm večer na ČT2.
Tak jsem se na to díval, obsahově rozhodně velmi zajímavý dokumen, co se mi ale vůbec nelíbilo, to byla forma. Celé to působilo dost chaoticky. O celé akci začali mluvit odprostředka, výpovědi svědků a rodinných příslušníků obětí byly doplněny krátkým komentářem historiků, ale chyběl tomu nějaký rámec, kde by shrnuli chronologicky všechna známá fakta. Takhle neustále skákali mezi jednotlivými postiženými rodinami. No vypadalo to dost odfláknutě... :( Navíc ten, kdo celou historii nezná vůbec, tak ani snad nemohl pochopit, o co se jednalo. A do toho ty hrané scénky alá dokumenty BBC... 8-) :lol: To se zase někomu něco povidlo... :roll: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Honza Zeman »

Zkousel jsem na to ze zacatku koukat, ale nejak jsem se do toho nemohl dostat, takze jsem to nevidel :) . Ale vysla tusim i knizka....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Willy Kleiber »

TAK TOTO JE GÓL! Toto je dokonce taková síla, že mě to málem sundalo ze židle...

Momentálně mám rozečtenou knihu novináře Jaroslava Kmenty "Kmotr Mrázek" o nedávno zavražděném známém bossovi českého podsvětí. A představte si, co jsem objevil na straně 34:
Píše se tam o jakémsi vekslákovi Zaoralovi, který byl v roce 1979 zadržen v Německu za pašování a předán do Prahy. Ve vazbě se hájil tím, že tajně spolupracuje s pražskou kriminálkou a že to pašování byl úkol. No a další věta:
"U soudu se za něho skutečně policie postavila. Konkrétně VLADIMÍR BRABEC, který šéfoval celé pražské kriminálce." (!!!!!!!!!!!!!!!!!) :o :o :o :shock: :shock: :shock:

Takže kolem roku 1980, tedy na konci natáčení našeho seriálu, stál v čele pražské kriminálky muž jménem VLADIMÍR BRABEC!!!!!!
Já to asi nerozdejchám, to je naprostá BOMBA!!!


Jdu si dát sprchu...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Willy Kleiber »

Tak koukám, že podle nulové reakce to s nikým ani nehnulo... :shock: :?
Osobně mi to teda přijde jako hodně neuvěřitelná až bizarní historická skutečnost, nebo fakt nevím...napište sem sakra někdo názor! :cry: ;) :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od prof. Braun »

Mně to přijde hodně neuvěřitelné... Každopádně by to chtělo ověřit! (Pochopitelně nemyslím v té knížce, ale jinde.)
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Willy Kleiber »

prof. Braun píše:Mně to přijde hodně neuvěřitelné...
Mně taky, ale o to víc mi to přijde pravděpodobné. Život přece občas vytváří takovéto neskutečné kotrmelce.
Toho Brabce potom prý od policie vyhodili.
Ale chtělo by to skutečně ověřit, protože tu knihu o Mrázkovi napsal de facto novinář mladé fronty, a to pravda není největší známka důvěryhodnosti...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět