Knihy

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Kniha Lovec prizraku

Příspěvek od Honza Zeman »

Pred par dny vysla vyse zminena kniha v nakladatelstvi Epocha, jedna se o nejznamnejsi pripady vysetrovatele Jiriho Markovice (Hojer, Straka...). Listoval jsem v ni ted vecer v knihkupectvi a vypada to hodne zajimave. Mozna dobry tip na vanocni darek.... Kdyby to nahodou cetl Jezisek, tak bych taky prosil jeden vytisk :) .

Obrázek

Jiří Markovič, Viktorín Šulc
Lovec přízraků
Byly to výjimečné a výjimečně kruté případy. Když kriminalisté poprvé stáli na místech vražd, nad zuboženými těly obětí, připadal jim neznámý pachatel jako vzdálený přízrak. Jako monstrum s nepochopitelným myšlením a ještě zvrácenějším konáním… Jaká byla realita?
Profesionální dráha policejního vyšetřovatele a šéfa pražské mordparty Jiřího Markoviče je lemována především sexuálními vraždami. Případ pětinásobného vraha Hojera či kauza tzv. spartakiádního škrtiče Straky vstoupily už na výrazně zkrvavělý piedestal historie české kriminalistiky.
Markovič ale také řešil brutální vraždu v hodkovičském lese – která svého času inspirovala scénáristu Jaroslava Dietla, stejně jako pozměnila učebnicové kánony o předpokládaném pachatelově profilu.
Dozvíme se také nelítostnou pravdu o dvojnásobné vraždě v Prokopském údolí. O vraždě v restauraci U dvou koček, jež vyústila v soudní maratón. O psychopatu Vocáskovi, prvním doživotním odsouzenci, který se dnes snaží prodrat na svobodu. Navštívíme místa činu, pitevny, psychiatrická zařízení… Zasvěceným průvodcem nám bude Lovec přízraků.
2. svazek edice VICTIMA
1. vyd., váz. s přeb., formát 145x205, 432 stran plus 32 stran fotografické přílohy
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Knihy

Příspěvek od Čarda »

Tak jsem pod stromeček dostal 3.díl encyklopedie Český film: Herci a herečky od Miloše Fikejze. Už to tady na fóru zmínil Geza, fotka herce Vladimíra Stacha je skutečně z Bestie.

Co mě zatím v této knížce vyrazilo dech, že v seriálu Třicet případů majora Zemana hrála mimo jiných i Vlastimila Vlková :!: :!: :o :o :shock: :shock: . Kdo neví o koho jde, tak např. Cecilka z Troškovejch Slunce, seno,... Neví tady někdo, koho tak v Zemanovi mohla hrát? Zlatku Adamovskou jsme našli, ale Cecilku... :?: :?: :?:
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Zajimava informace, v osobni filmografii to ma uvedeno.... No budeme patrat.... 8-)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Knihy

Příspěvek od knihomol »

V Zemanovi netuším, kde se objeví, já ji zahlédl například v Partii krásného dragouna.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Knihy

Příspěvek od malej Míra »

:o Tak to fakt nemám šajn. Budeme to muset vzít postupně od Suj až po RpZ. :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Knihy

Příspěvek od Blanka »

Dobrovolníci by třeba mohli zkouknout každej jinej díl a nahlásit.....no ale my s předsedou ne....míváme při sledovačce dost často náhlý pauzy....... :mrgreen: a Cecilku bychom mohli snadno prokaučovat.... :o :D
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Knihy

Příspěvek od malej Míra »

Blanka píše:...no ale my s předsedou ne....míváme při sledovačce dost často náhlý pauzy....... :mrgreen: a Cecilku bychom mohli snadno prokaučovat.... :o :D
...říká se tomu porucha soustředěnosti, prý se to dá léčit. Zkuste nějaké tlumící prostředky, rada starých praktiků - třeba předsedovi bróm do čajíku... :lol: :lol: :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Knihy

Příspěvek od Blanka »

Jé děkuju za radu Míro...a na co pak to je??? Budu si muset u nás ve špitále ten bróm posehnat a nepozorovaně ho šoupnout předsedovi do tuplovanýho kafe... :lol: :mrgreen:
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Jezismarja, hledejte radsi babi Vlkovou a nedumejte nad tim, jak utlumit predsedovu potenci :shock: :lol: ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
quellen
strážmistr
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 29. kvě 2008 18:21:14
Bydliště: Chile
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od quellen »

Víte někdo něco bližšího o této knize: James Bond a major Zeman ?
Nikam nepojedeš, ztvrdneš tady.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Knihy

Příspěvek od Willy Kleiber »

quellen píše:James Bond a major Zeman?
Ano, mám ji ve svém držení, a je to z 99% o ničem... :?
Filozofické úvahy až nesrozumitelné povahy, fakta žádná (o natáčení apod.).
Nebrat.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Knihy

Příspěvek od heerec123 »

Jaroslav Marek "Major Zeman trochu jinak" Koukal jsem, že na webu o ní není žádná zmínka, tak nevím, jak moc je známá. Vyšla už dost dávno, tuším v roce 2000. Dostala se mi nedávno náhodou do ruky,ale možnost koupě nebyla, možnost krádeže taky ne, takže jsem jí jenom prolistoval. Působila na mě, jak kdyby jí psala teta Milena nebo nějakej jinej zasloužilej komouš, autor se například naváží i do Vladimíra Brabce za jeho knížku. Prostě hnus fialovej... Vlastně rudej. :roll:
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Ano, nekde jsem na nazev tohoto "dila" narazil, ale nebyl jsem schopen urcit vic... No o nic jsme tedy neprisli, diky ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od P800 »

Marně hledám v knihkupectvích, v antikvariátech i na aukcích zde již zmíněnou knihu Major Zeman - propaganda nebo krimi? Nemá někdo tip kde koupit?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Třeba tady. Muj osvedceny antikvariat. Dej heslo major zeman.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět