Knihy

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Knihy

Příspěvek od pplk Žitný »

Již jsem objednal a těším se "jako malé dítě", protože je v tom i kus mého profesního života (výstavba tv vysílačů). I když na druhou stranu mám i mírné obavy, protože autora knihy neznám a mám obavy, jestli to nebudou jen opsané a sebrané pasáže z jiných, dříve vydaných publikací...
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Knihy

Příspěvek od Hanele »

pplk Žitný píše:...protože autora knihy neznám...
Martin Štoll (shodou okolností ho znám osobně) je vynikající český dokumentarista, dramaturg a nakladatel - odborník na slovo vzatý ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Knihy

Příspěvek od pplk Žitný »

Dík za info! Takže nikdo z naší branže "spojařů". To jste mě uklidnila a na obsah se těším ještě víc. Protože v poslední době co podobná kniha, to jen "trapné" opisování a souhrn již 1000x zveřejněných a všeobecně známých údajů z dřívějších publikací. Takhle to vidím na "pročtené vánoce". :D :D
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Knihy

Příspěvek od Elden »

Pane předsedo, díky za tip. Také jsem objednal a rád si počtu.
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Knihy

Příspěvek od pplk Žitný »

Už mám "dočteno". :)
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Knihy

Příspěvek od Michálek »

Vážení přátelé,
ozýváme se po delší době, po nemilých problémech zdravotních snad už v dobré kondici. Tímto vás chci upozornit na ENCYKLOPEDII KOMIKSU 2, která se v pondělí objeví na pultech knihkupectví. Čím je pro nás tak zajímavá? Jsou v ní shrnuty komiksy z časopisů Pionýrská stezka, Pionýrské noviny a Sedmička pionýrů, takže z toho vyplývá, že přináší detailní informace o kultovním Saudkově seriálu Major Zeman, který vycházel na pokračování právě ve Stezce. Povedlo se nám pohovořit i se scénáristou Jaroslavem Weigelem, takže informací je tam (včetně ukázek) habaděj. A také není opomenuto poděkování zdejšímu fóru s odkazem na stránky.
Kdo by se chtěl přijít podívat na slavnostní křest, je zván, vše proběhne rovněž v pondělí 13. 2. v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí (viz pozvánka).
A brzy doufám zase na viděnou.
Michálkovi (Robert a Jarmila)
Přílohy
EKpozvánka.jpg
EKpozvánka.jpg (219.3 KiB) Zobrazeno 6966 x
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: Knihy

Příspěvek od White Lines »

Kdyby jste někdo věděl kde se dá sehnat kniha - Major Zeman - Jak to vidím dnes - tak mi dejte prosím vědět, nikde jí nemůžu sehnat ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Knihy

Příspěvek od malej Míra »

Jedině shánět přes antikvariáty. V normální distribuci už není... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: Knihy

Příspěvek od White Lines »

Už jsem koukal i po internetu na antikvariáty a nic :-( Budu si muset hlídat aukro. :-D ;-)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Knihy

Příspěvek od Koštýř »

White Lines píše:Už jsem koukal i po internetu na antikvariáty a nic..
Tak antikvariáty... Nevím jak jinde, ale v Brně tristní zkušenost - v těch dvou, třech "hlavních" je to bída s nouzí. V podstatě nic nevykupují.. Literatura faktu? Nechceme. Detektivky? Kdepak. Kuchařky? Taky ne. Co třeba fungl novou učebnici angličtiny, pro střední školy? Ne. :?
Kdysi jsem tam chtěl udat právě onu "Jak to vidím dnes" - sešly se mi dvě.. :) Koukal na mě jak na blázna, jaký že škvár to nabízím.. :roll:
Naštěstí je pár "krámků", kde se dá něco sehnat - třeba Lišky mění srst, nebo Vrah přijde do kina - obě po pětikačce :D
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Knihy

Příspěvek od opat Adamíra »

Koštýř: Mám stejnou zkušenost ze stejného kraje :). Ale dost mě překvapily antikvariáty s online nabídkou na netu. A taky aukro, ale to už jsem tady psal.

Třeba "propaganda nebo krimi" se dá sehnat v knihovně celkem snadno. A na antikvariáty se dá dostat přes google, bohužel opravdu často tento titul bývá hned pryč.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: Knihy

Příspěvek od White Lines »

CErin píše:... Ale dost mě překvapily antikvariáty s online nabídkou na netu. A taky aukro...
Já jsme takhle přes online antikvariát koupil najednou: Lišky mění srst, Smrt u jezera, Vrah přijde do kina, Mědirytina a Hrdelní pře majora Zemana. Na aukru potom MZ Propaganda nebo krimi.
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Knihy

Příspěvek od Lída »

Doporučuji Antikvariát Smíchov - tam jsem knihu Jak to vidím dnes sehnala přesně před rokem za 65Kč ;) . Jasně, byla to náhoda, ale už jsme tam sehnali i jiné obtížně sehnatelné tituly...
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Knihy

Příspěvek od Lída »

Posílám do éteru tip na velmi zajímavou knihu pro fanoušky českého filmu obecně ;) , a sice Český biják - filmový historik Pavel Taussig provází zákulisím slavných filmů...teď se to dokonce dá koupit za příjemnou cenu 99Kč ;) . Už se těším na počteníčko ;) 8-)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Knihy

Příspěvek od opat Adamíra »

Nedávno se mi moc líbil zde zmíněný seriál Rozsudek, tak dnes jdu na předlohu....

Obrázek
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Odpovědět