Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od plk.Žitný »

Nevím, zda je to dobrý nápad,hloupý nápad nebo jakej...., ale napadlo mne neformálně si u piva pokecat opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky nebo někým podobným...Vzhledem k tomu že jako technický zaměstnanec tehdejšího FMV jsem tam spoustu lidí školil a teprve dávno po převratuj jsem zjistil, jakou funkci tam zastávali ./3 z 10 vystavených na Václaváku osobně znám-až jsem se trochu zastyděl :oops: /.Než je ale začnu k besedě přemlouvat,tak chci znát vaše ctěné stanovisko... Inspiroval jsem se replikou Dagmar Konečné, kde chtěl pplk. Kalina chtěl otevřeně a pravdivě odpovědět na všechny otázky... S filmem to zas tolik nesouvisí, ale mohlo by být zajímavé povídání o agentech ,popř. o korekcích státu při natáčení, nebo jak to doopravdy fungovalo..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Pavel.Daneš
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: ned 28. pro 2008 16:06:48
Bydliště: Široká 15, Praha 1 Staré Město

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od Pavel.Daneš »

Mno, pane kolego, opravdu se obávám, že s Vámi nebude touto cestou chtít hovořit žádný opravdový major hl. spr.kontrarozvědky, neboli - "vnitřku". Vy jako bývalý příslušník technické správy - nerad bych se mýlil - ale tuším že to byla 5. správa, byste to mohl vědět. Pokud byste ale mermomocí chtěl hovořit s jedním bývalým generálmajorem, v podstatě šéfem všech hlavních správ, vyguglujte si třeba ...detekce odposlechů..., nebo instalace odposlechů..., operativní technika.., sledování osob...atd. No - a po pár vylučovacích telefonátech budete hovořit přímo s kovářem a né s kováříčkem :)
-"všecko jsme důkladně prohlédli. Třikrát. Ta zbraň tam Honzo prostě nebyla"
-A to se tedy vypařila?? Nebo snad Daneš střílel z prstu ??
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od plk.Žitný »

působil jsem převážně na 6 správě.
On byl Plukovník hlavní správy kontraozvědky. Vyššího důstojníka, co by s námi zašel na pivko zatím nemám..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Pavel.Daneš
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: ned 28. pro 2008 16:06:48
Bydliště: Široká 15, Praha 1 Staré Město

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od Pavel.Daneš »

ON byl generál. Přezdívka:Lojza
Jinak pokud bychom směli pozvat někoho na pivečko, tak bych si nedovolil nepozvat Genpor.Šabatu. Svého času mi byl taktéž nadřízeným. Vpodstatě neškodný blázen.
-"všecko jsme důkladně prohlédli. Třikrát. Ta zbraň tam Honzo prostě nebyla"
-A to se tedy vypařila?? Nebo snad Daneš střílel z prstu ??
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od nalim159 »

Tak Lojza... Ten je hodně v pohodě, ale určitě na žádné setkání nepůjde... :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od knihomol »

Všemi deseti hlasuji pro takové setkání, rád bych si porovnal pohled J.Sequense, tak jak mi ho sděloval s pohledem člověka z bezpečnostních složek
Uživatelský avatar
Pavel.Daneš
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: ned 28. pro 2008 16:06:48
Bydliště: Široká 15, Praha 1 Staré Město

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od Pavel.Daneš »

No ono jde spíš o to, se KTERÝMI bývalými příslušníky se setkat. Troufám si tvrdit, že více než polovina státovky i tehdejší VKR vykonávala činnost nijak nelišící se od nynější Vojenské rozvědky a uziny. Tak to má každý stát nastavené. Dodnes jsou na zast. úřadech a velvyslanectvích i na pobočkách velkých firem v zahraničí zaměstnanci MV nebo Úřadu vlády ( VŠICHNI pracovníci BIS jsou v podstatě zaměstnanci Úřadu vlády, jiný portfej pro ně neexistuje) Jsou pochopitelně zájmovými objekty tamějších domácích "státních bezpečností". A tak to jde pořád dokola. Akorát není v zájmu nikoho o tom mluvit.Něco jako když ti běží program na pozadí počítače a ty o tom ani nevíš.
No a pak jsou tu ti zbylí stáťáci. Ti vnitřní. Polovina z nich hnusný intrikáni, opravdové práce se strašně bojící, křiváci a úlysáci. Každý pohrdal svým podřízeným a strašně se bál nadřízených. Druhá polovina bázlivé vyhořelé existence s touhou co nejvíc "ojebat". Třetina z nich si z nudy nasekala doktory na katedrách StB VŠ SNB. Někdy i postgraduály na Karlovce. Aktivní blby jednotlivá oddělení sama vyštípala na vedoucí pozice, ovšem na jiná oddělení.
Pak pár chudáků, co to hráli na obě strany barikády.
Resumé: žádná filmová romantika, naprostá šeď, příšerně sprostá mluva, buzerace ,marast a mraky administrativy.
-"všecko jsme důkladně prohlédli. Třikrát. Ta zbraň tam Honzo prostě nebyla"
-A to se tedy vypařila?? Nebo snad Daneš střílel z prstu ??
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od plk.Žitný »

Tak se po čase připomínám s tím setkání, kdo by měl potencionálně zájem. Neprezentoval bych to jako klubovou akci..Dnes u mne byl pan podplukovník a myslím že by někdy do Krakovské zašel... Možná že by se nechal přemluvit i samotný K...V.. uvidíme.
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od nalim159 »

K. V.? Cože...?! 8-)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od Honza Zeman »

Snad ne byvaly prokurator K.V.?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od nalim159 »

Spíš byl myšlen PhDr. K. V.

Podle mého soudu je snaha kolegy Žitného velmi ambiciózní :|
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Diskuse s opravdovým mjr.hlavní správy kontrarozvědky

Příspěvek od plk.Žitný »

Ano PhDr. přesně toho..
Oba jeho zástupce dobře znám... Tak snad by nějaká šance byla.. Jde o to , zda se najdou i posluchači...
Jo a bude platit zákaz fotografování-- :geek: :geek:

Ještě mě napadlo, vzít to jedním šmahem s J.Š ale to se asi fakt už nepovede domluvit :lol:

Diskuze by pak mohla mít zajímavý ráz.. :D
Závěrem bych ještě poprosil hosty o nějakou vtipnou příhodu z natáčení /nebo tajné akce/.

Třeba tu jak při montáži odposlouchávacího zařízení pracovníkům STB utekla z bytu v 8.patře kočka. Pak jí ta banda tajnejch
honila po sídlišti.. Ta je obvzláště vypečená..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Odpovědět