Mirek Stejskal

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Mirek Stejskal

Příspěvek od Elden »

Mirek se drží a "dotáhl" to na ředitele městské policie v Praze 1, viz článek: http://www.novinky.cz/krimi/165165-lupi ... dcich.html
Ale spíš to bude asi jeho syn, který pokračuje v otcových šlépějích, i když skončil jen u měšťáků. :D
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od Honza Zeman »

Presunuto do vhodnejsi sekce a upraven nazev :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od Lipinski »

Něco k Mirkovi v článku o sborníku Tesilová kavalérie na konci třetího odstavce:

"mj. ve 30 případech majora Zemana by možná stálo za to zmínit, že proměna Mirka Stejskala (Ladislav Mrkvička), jenž se „z rodinného přítele a Watsona (…) stává neloajálním zrádcem“ (s. 128), byla motivována hercovou politickou „nekorektností“, na kterou scenáristé zareagovali právě takovým způsobem"

Odkaz:

http://25fps.cz/2011/tesilova-kavalerie/
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
mjr.Pavlásek
strážmistr
Příspěvky: 17
Registrován: pát 20. pro 2019 14:40:53
Bydliště: Praha

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od mjr.Pavlásek »

Nevíte někdo , o jakou dobu byl Mirek Stejskal služebně starším než Zeman?Myslím pochopitelně na kriminálce pod Pavláskem.Předpokládám ,že když to Honza v Praze podepsal, tak Stejskal už byl součástí Pavláskovi vyšetřovací skupiny.Asi bych to vědět měl , ale bohužel... Díky.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Neřekl bych, že byl služebně starší... Dle nějaké indicie (už si nepamatuju kdy a kde) je rok narození Mirka Stejskala 1929... Tzn. že v Mědirytině mu bylo 21 a musel být naprosté ucho....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
mjr.Pavlásek
strážmistr
Příspěvky: 17
Registrován: pát 20. pro 2019 14:40:53
Bydliště: Praha

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od mjr.Pavlásek »

Ale já myslel , tak jak jsem napsal na kriminálce pod Pavláskem.Mám pocit,že když Honza v Praze začínal,tak Stejskal už byl členem mordparty.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od Aaron Goldstein »

To si nemyslím... Myslím si, že Stejskal nastoupil právě jako nováček už pod Zemana... Ale je to jen má domněnka...A uznávám, že nenacházím nic, co by to potvrzovalo... (ale ani nic, co by to vyvracelo...) :?
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od jasny.sokol »

Jakou hodnost měl Zeman když nastupoval na kriminalku... A jakou hodnost měl Stejskal? Kdyby byl Stejskal u SNB delší dobu, tak má vyšší hodnost, nebo přinejmenším stejnou... A to samé když Stejskal končí tak má opět nizsi hodnost....
mjr.Pavlásek
strážmistr
Příspěvky: 17
Registrován: pát 20. pro 2019 14:40:53
Bydliště: Praha

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od mjr.Pavlásek »

Zeman byl podporučík ,když u Pavláska začínal v roce 1950 - Mědirytina. V ten samý rok se objevuje i Stejskal coby strážmistr. Z toho ale jasně nevyplývá,že Stejskal už nemohl být na kriminálce.Sice u SNB kratší dobu ,ale na kriminálce už mohl být před Zemanem. A hodnosti s tím nemají nic společného.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já si hlavně nevybavuji jedinou indicii, která by naznačovala, že byl Mirek u kriminálky dřív...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od Honza Zeman »

Zde je úryvek z povídky Mědirytina, to by mělo vše vysvětlit. Odtud jsem kdysi zjistil i rok narození Mirka Stejskala.


Před několika dny byl Stejskal Zemanovi představen a přidělen, ačkoliv je Stejskal pouze o čtyři roky mladší než Zeman, vypadá jako kluk. Štíhlý, na tu poválečnou bídu dobře oblékaný, s potměšilým chlapeckým obličejem a poněkud ironickým výrazem, zkrátka mladík vychovaný Prahou, který se dovede otáčet a troufne si být nepříjemně neuctivý. Zeman si s nevolí uvědomuje, že si vedle něj připadá těžkopádně a stařeji, než by chtěl. Marně se utěšuje tím, že tenhle chlapec zná pojem koncentrák jenom ze školy a z novin. Najednou má pocit, že se vedle něj octl někdo, s kým se bude muset v budoucnu měřit, a dá mu dost práce, aby mu stačil.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
mjr.Pavlásek
strážmistr
Příspěvky: 17
Registrován: pát 20. pro 2019 14:40:53
Bydliště: Praha

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od mjr.Pavlásek »

No vida. Super informace. Ovšem domnívám se, že to stále 100% nevysvětluje zda-li Stejskal již byl či nebyl u kriminálky.Pokud je v povídce uvedeno doslova - Před několika dny byl Stejskal Zemanovi představen a přidělen - tak to může znamenat obě varianty. A to buď že právě nastoupil a byl Zemanovi přidělen ,anebo už byl pod někým jiným atp. a k Zemanovi pro své schopnosti byl přeřazen.A moc díky za úryvek. ;-)
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od Aaron Goldstein »

On tam není moc (časový) prostor... Mirek mohl nastoupit k SNB nejdříve v roce 1948... 18 mu bylo sice už v roce 1947, ale to ještě byla dolní hranice pro přijetí 21 let, která byla snížena až v roce 1948... Pak následovala dvouletá zkušební doba zakončená služební zkouškou.. a to už jsme v roce 1950 ve kterém se mědirytina odehrává... Navíc to začíná hned zkraje roku 1950 (je zima)... Že by byl Stejskal u kriminálky před složením služební zkoušky je vysoce nepravděpodobné...

Tedy nejpravděpodobnější je, že Honzovi představili Stejskala ještě s mokrým inkoustem na dekretu o služební zkoušce a ten nastoupil rovnou pod Honzu...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
mjr.Pavlásek
strážmistr
Příspěvky: 17
Registrován: pát 20. pro 2019 14:40:53
Bydliště: Praha

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od mjr.Pavlásek »

Asi máte pravdu.Zbytek života budu žít s informací , že Honza byl na kriminálce služebně starším. Musím si to v hlavě změnit. Přitom mi tam ten Mirek tak pasoval , tolik se mi líbil pocit, že už tam byl před Honzou.Ovšem pod tíhou pádných argumentů, musím změnit názor. Děkuji moc za podrobnou rozborku.Nestačí jen seriál vidět ,ale i si přečíst. To , na co už každý přišel, já vím až nyní.Díky. ;-)
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Mirek Stejskal

Příspěvek od heinrich »

aarongoldstein píše: pon 30. pro 2019 20:48:55 On tam není moc (časový) prostor... Mirek mohl nastoupit k SNB nejdříve v roce 1948... 18 mu bylo sice už v roce 1947, ale to ještě byla dolní hranice pro přijetí 21 let, která byla snížena až v roce 1948... Pak následovala dvouletá zkušební doba zakončená služební zkouškou.. a to už jsme v roce 1950 ve kterém se mědirytina odehrává... Navíc to začíná hned zkraje roku 1950 (je zima)... Že by byl Stejskal u kriminálky před složením služební zkoušky je vysoce nepravděpodobné...

Tedy nejpravděpodobnější je, že Honzovi představili Stejskala ještě s mokrým inkoustem na dekretu o služební zkoušce a ten nastoupil rovnou pod Honzu...
Vyčerpávající odpověď a zapadající do děje.... (y)
Co říká Pavlásek na hozené laso(Zemana) od Kaliny, jak by se mu líbil takový podporučík? ;-) Tím je jasné, že mu chybí několik lidí do plného počtu a přijímacím výběrem prošel i Mirek Stejskal. Zeman je mnohem zkušenější v praxi, tak je jasné, kdo povede vyšetřovací skupinu. Jestli nastoupil Stejskal o měsíc dříve, nebo oba dva současně pod Pavláska, to už je jedno....
Ttttatata tabák dáš?
Odpovědět