"Major Zeman" v rozhlase

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

"Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Přemek77 »

Zemanologové a zemanofilové,

mám tu pro Vás pár informací. Psal jsem to již na Okounu, ale opakování.. znáte to.

První překvapení z rozhlasového archívu:

Kterak se nejzprofanovanější TV seriál spojil s nejzprofanovanějším rozhlasovým

V silvestrovském vydání seriálu Jak se máte, Vondrovi? (znáte, předpokládám) se jako hlavní vyšetřovatel dostavil sám major Zeman. Pokud si chcete poslechnout úryvek, najdete ho na stránkách ČRo -

Kód: Vybrat vše

http://www.rozhlas.cz/vltava/porady/_porad/74
.
Jde o skvělý cyklus dokumentů z archívu ČRO "Fonogramy". Hledejte díl "A jak se pořád máte, Vondrovi?" z 30. 12. 2005.

Druhé překvapení z rozhlasového archívu:

Oldřich Železný "své" postavy použil asi již dříve, nežli pro scénář 30PMZ. Pohleďte zde:

Kód: Vybrat vše

http://mluveny.panacek.com/rozhlasove-hry/446-vrah-je-nas-stary-znamy-196.html
Třetí lahůdka z rozhlasového archívu:

Ještě než se stal Vladimír Brabec velkým československým bojovníkem za práva své třídy, vytvořil v rozhlasovém detektivním cyklu detektiva (či spíše detektivy), spolupracovníky komisaře Maigreta. Šlo o cyklus, jehož natáčení bylo zahájeno 1970 a skončilo až 1986 - komisaře Maigreta hrál Rudolf Hrušínský (tehdy na indexu, proto se natáčení protáhlo), Vladimír Brabec hrál střídavě Lucase a Janviera. Doporučuji, je to skutečný posluchačský zážitek. Více zde:

Kód: Vybrat vše

http://mluveny.panacek.com/historie-rozhlasovych-her/215-rozhlasovy-maigret.html
A ještě něco navíc:

Historie věčně živá. Rozhovor s PhDr.Petrem Blažkem, autorem článku Kolorovaný obraz komunistické minulosti Vznik, natáčení a uvedení 30 případů majora Zemana.

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/377977/Petr_Blazek_Kolorovany_obraz_minulosti_30PMZ.mp3
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Přemek77 »

Nahrávky "maigretovek" jsou k dispozici zde:

Edit Moderatora: Zadny Warez na foru!!!!!!
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Bína »

Na radiu Beat běží reklama na Beatfest a v ní je použit seriál. :) Určitě už jste někdo slyšel. :)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Honza Zeman »

Jak jsem dnes napsal na uvodni stranu webu, na zitrek pripada mozna trochu zapomenute vyroci uvedeni serialu na televizni obrazovky. Proto mi v patek volala redaktorka CRO 1 Radiozunalu a chtela po mne nekolik odpovedi na polozene otazky ohledne serialu, neco o nas apod. Nasledne jsem dnes s jinym redaktorem navstivil restauraci v Krakovske a rovnez jsem odpovidal spolecne se spolumajitelem restaurace na polozene otazky. Pak jsme i mimo zaznam diskutovali o serialu apod. Vysledek by se mel objevit v zitrejsim vysilani Radiozurnalu behem ranniho, dopoledniho nebo odpoledniho vysilaciho bloku. Doufam tedy, ze to bude mit hlavu a patu :D. Zpetne by to melo jit prehrat i z archivu, kdo nestihne poslouchat.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od nalim159 »

Taky Vy jste si, pane předsedo, povídal s paní redaktorkou o demokracii :D ? Tak raději někomu povolanému řekněte, kde je dopis od Vršeckého, kdyby to s váma po odvysílání seklo ;) .

No žerty stranou - musím říct, že to je výborná PR práce ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak cca pred 20 minutami jiz neco ve vysilani probehlo, mluvil Daniel Ruzicka, pak i moje malickost :) (byt to byla jen cca tretina toho, co jsem namluvil). Redaktorka Pavla Dluhoschova uvedla kdo z hercu ucast tehdy odmitl (Cepek, Hadrbolcova a Balzerova) a prave pani Balzerova pak sdelila, co ji k tomu vedlo.
K tematu ma Radiozurnal na svem webu i anketu, jestli se maji nebo nemaji vysilat tehdejsi serialy a zatim podle ctenych ohlasu lidi jasne vede VYSILAT ;)

Uvidime, jestli se jeste neco dalsiho objevi, ted uz asi jen ze vcerejsiho posezeni v Krakovske s redaktorem Lubomirem Smatanou.

Web Radiozurnalu s anketou
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od malej Míra »

Tak jsem si zatím ze záznamu pustil jak komentář Růžičky a našeho předsedy, tak i čtené vybrané debatní příspěvky od posluchačů. Pane předsedo, řekl jste to jednou větou naprosto výstižně a je vidět, že i posluchači Radiožurnálu jsou rozumní lidé. Uvidíme, čeho se ještě dnes z vysílání dočkáme... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od děda Dejmek »

Jak ale někdo může kázat o hrubém falšování historie, překreslování faktů, událostí a po pár větách sám, bez mrknutí oka, zamění nacismus za fašismus, to už je zřejmě jedno.
Nevím, jesli ona paní jen někoho citovala, nebo to sama vymyslela, každopádně je to velice zahanbující.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak uz je na webu Radiozurnalu k poslechu i reportaz ze vcerejsiho povidani v restauraci U majora Zemana. Jedna se o blok odpoledniho vysilani mezi 16:00 a 17:00. Docela jsme se s Blankou pri poslechu nasmali, myslim, ze se reportaz povedla :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Arnold Hackl »

Výborně pane předsedo, to je snad první zmínka o našem fanklubu, která ná popisuje takové, jací opravdu jsme.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Doktor Vesely »

Předsedovi jsem poslal v střih rozhovoru z CRo1 o našem fanklubu, ať ho nemusíme hledat později pracně v archívu CRo1.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od plk.Žitný »

Bylo to super.Pan předseda se projevil jako skalní Zemanista..,,Líbila se mi hláška Když nemá předseda co dělat, pustí si v restauraci nějaký díl Majora Zemana,,
:lol: :lol:
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Doktor Vesely »

plk.Žitný píše:...Pan předseda se projevil jako skalní Zemanista..pustí si v restauraci nějaký díl Majora Zemana...
Podepisuji se pod každé tvé slovo ;). Však taky jsme si ho zvolili předsedou. :D
Naposledy upravil(a) Doktor Vesely dne úte 11. led 2011 21:33:56, celkem upraveno 1 x.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Dobesch »

Tak a ted nam pana predsedu zavrou za nedovolenou verejnou produkci dila. Nebo mu vymerej pokutu (a autorke poplatky), ze zadluzi sve nenarozene ditko i pet dalsich :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: "Major Zeman" v rozhlase

Příspěvek od Honza Zeman »

Ale nesmysl, i tam zaznelo, ze dil mam v mobilu, takze si ho tim padem poustim jen pro vlastni potrebu, kdyz se mi po Honzovi zasteskne, a to je dovoleno :P . Jinak diky za kladne ohlasy, bylo to vsechno domlouvano tak nejak narychlo a namluveno je toho vic, ale i v rozhlase nejde asi z casovych duvodu uvest vsechno.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět