Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od nalim159 »

To je právě ta mýlka - zde nejde o politiku, ale trestnou činnost, ve které jedou mj. i politici. Pokud se na to budeme dívat pořád politicky, tzn. nazývat zlodějiny tu politickým vyjednáváním, tu lobbováním, nepohneme se moc dál.

Jinak ukrást v roce 85 tři čtvrtě mega z tržeb (a vyfasovat devět let), to je slibný start kariéry.

Chápu znechucení kolegy Salaby, protože dostat jen o rok míň za takovou saprlot lapálii, jakou byla jeho nevinná akcička s Arniem... :lol:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Salaba »

nalim159 píše:Chápu znechucení kolegy Salaby, protože dostat jen o rok míň za takovou saprlot lapálii, jakou byla jeho nevinná akcička s Arniem... :lol:
No právě! :roll: :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:To je právě ta mýlka - zde nejde o politiku, ale trestnou činnost, ve které jedou mj. i politici...
Naprosto souhlasím. jediný problém vidím totiž právě v tom, že lidé neměří těmhle lumpům stejně, ale bývají shovívavější k těm, kteří jsou navázáni na jimi oblíbené strany. Tak například po zjištění, že v kartonu na víno nemusí být vždy jen víno, se našlo spousta lidí, kteří věřili a říkali, že to bylo policií nastrčené atd. a to, že existují nějaké odoslechy, to nechtějí slyšet. A naopak někteří tzv. pravicoví voliči jsou ochotni tolerovat, že v rámci státních zakázek (dálnice, tunely, jízdenky MHD atd.) se jako kolečka ze štangle salámu odkrajují desátky do stranické (to v lepším případě), nebo soukromé kapsy. Fuj, takovej hnus velebnosti... :mrgreen:
Podotýkám, že tu první stranu jsem nevolil nikdy a tu druhou naposledy v r. 1996, tedy do aféry s prapodivnými sponzory. Zatím jsem neměl důvod si za svými volbami nestát... ;) :D
Jenom prosím nejmenovat. Ale to už jsme tam, kde jsem vůbec nechtěl být, takže pokud to admin promaže, tak žádná škoda... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Čarda »

Nevím kam to dát, tak to dám sem. Trošku mě nadzvedla jedna věc.
V novém magazínu Skylink (11/2014 - str.9) se v rozhovoru s Jurajem Herzem pan režisér dost tvrdě zmiňuje o Jiřím Sequensovi. Což chápu, má k tomu asi důvod. Podobnou kritiku od Juraje Herze jsem už slyšel v dokumentu Těžká léta československého filmu nebo četl v knize Kinematografie zapomění. Zmiňuje, že byl nestraník - já mu to věřím. Jen mi pořád někde chybí zmínka např. o tom, jak se mu spolupracovalo na filmu Buldoci a třešně s estébákem Garišem-Prchalem. A pořád nemůžu pochopit, jak mohli nestraníci ve své době tehdy točit jeden film v Římě, Vídni a Amsterdamu. Některé filmy mistra Herze miluju, ale furt si myslím, že nějakou trošku másla na hlavě má i on. Nevím.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Salaba »

Pane kolego to máte asi tak jako se skvělým oskarovým režisérem Jiřím Menzelem. Spoustu jeho filmů přímo "miluju"...ale co natočil v období tak toužebně 'vycinkaného' sametu? "Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina"? :? "Obsluhoval jsem anglického krále"? :? "Donšajni?" :? Já si vždycky při tomto hořekování a vzpomínání na totáč a pak "svobodu '89" vzpomenu na pohodový předvánoční rozhovor před lety se Zdenou Sequensovou. Byla to opravdová dáma co něco prožila a tak bez jakývkoliv invektiv či narážek připomněla slova spousty těch skvělých, báječných leč režimem 'pronásledovaných' umělců spolu s jejich hořekováním, jak byli nuceni díky režimu psát všechna ta skvělá díla tzv. "do šuplíku" :| Ale kde tedy dnes, 25 let po listopadu všechny ty perly "ze šuplíku" jsou??? :o :x :shock: :evil:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Honza Zeman »

Dnes jsem si zakoupil brozuru z edice Blesk o trilogii Slunce seno.... Docela pekne sesumirovane informace o teto serii, podobne, jako to Blesk pred casem udelal o nasem serialu. Soucasti knihy je i DVD s dokumentem o nataceni, rozhovory s herci, archivnimi materialy atd. Je to docela podobne jako delal kolega knihomol Slunce seno vesnici, jen asi Blesk vsechno natacel po sve linii. Je to ode me takovy tip na snad vtipne letni cteni a zavzpominani na legendarni filmy, byt mohou byt filmovi "znalci" jiného mineni :) .

30 let od premiry Slunce seno
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Chozé Borůvka »

Bulvár má okurkovou sezónu, tak se obouvá i do tak skvělých hereček jako paní Luba Skořepová : http://www.super.cz/285544-luba-skorepo ... varku.html

Že jim není hanba :evil: .
Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od děda Dejmek »

Fanoušci Hradce Králové včera na spartě :D

Obrázek

Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Fredy »

Paráda :!: :D
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od opat Adamíra »

Dnešní objížďka 8-)
Obrázek
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od opat Adamíra »

A mám to ale štěstí, dnes jsem šel okolo ministerstva. Ale rychle - jde o vraždu :mrgreen:
Obrázek
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od malej Míra »

Chtěl bych upozornit všechny, kteří mají pozitvní vztah ke klasické hudbě, že ČTart připravuje od čtvrtka 02.04. reprízu slavného italského seriálu "Verdi". Pamětníci jistě vědí o co jde, ostatním rozhodně doporučuji... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Lída »

Tak to se určitě budu dívat, děkuji za tip ;).
Ještě nikdy jsem to neviděla, o to víc se těším ;)
(Čas 20:20-21:50 ještě ucházející... :mrgreen: )
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Přemek77 »

Skupina improvizačního divadla KOMEDIOMAT využila k disciplíně "Dabing" jednu scénu z Majora Zemana:

https://vimeo.com/90740447
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Fredy »

Jo,jo!Nejvíc mě zaujala paní dabérka s fíkusem,ta byla dobrá :D
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Odpovědět