Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od malej Míra »

Dnes ráno bohužel zemřel sportovní komentátor pan Robert Balakář. Uvádím to tady nejen proto, protože společně s předsedou máme rádi cyklistiku, tedy sport jehož komentováním se pan Bakalář nejvíce proslavil (dokonce ještě předminulý týden komentoval na Eurosportu již svou 15-tou Tour de France), ale objevil se také v kultovní televizní pohádce "O chytrém Honzovi", která pokud vím pro změnu výrazně ovlivnila dětství kolegy pokladníka. Osobně jsem měl možnost se s panem Bakalářem potkat několikrát před lety na různých kritériích nebo na bohužel již zaniklém závodě Ytong Bohemia Tour. Čest jeho památce... :(
Doufám, že další příležitostné příspěvky do tohoto nového vlákna již budou veselejší.
Naposledy upravil(a) malej Míra dne stř 03. srp 2011 15:38:30, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od nalim159 »

Tak co třeba něco o našem sportování...? Občas se na bicyklu taky svezu, takže bychom mohli nějaké to slovo prohodit.

Jinak k dnešnímu datu se váže i další výročí úmrtí sportovního komentátora - 3. srpna 2003 zemřel Gabo Zelenay. Právě on "vymyslel" už zlidovělé trma-vrma, len sa trela, ajajaj - čo chýbalo...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Hanele »

malej Míra píše: ale objevil se také v kultovní televizní pohádce "O chytrém Honzovi", která pokud vím pro změnu výrazně ovlivnila dětství kolegy pokladníka.
I když jsem o něco mladší než kolega pokladník ;) , tahle pohádka svého času výrazně ovlivnila i mě. Budou jí teď zrovna dávat. :|
http://www.csfd.cz/film/211663-o-chytre ... al-kralem/
Na hlas a jedinečný projev Roberta Bakaláře se nedá nikdy zapomenout :(
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od malej Míra »

Hanele píše:...tahle pohádka...Budou jí teď zrovna dávat...
Tak to je skvělá zpráva. Docela jsem se teď pobavil čtením často velmi protichůdných hodnocení pod textem na CSFD.CZ - absurní, místy dadaistické - sám bych to nenapsal lépe... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od nalim159 »

Zpočátku jsem nevěděl, o co jde, ale mrkl jsem na ČSFD... A modří už vědí - drak Kvadrát a rozhlasová reportáž ze souboje s Honzou :)! Tož to nemá chybu.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Michálek »

nalim159 píše: Gabo Zelenay. Právě on "vymyslel" už zlidovělé trma-vrma, len sa trela, ajajaj - čo chýbalo...
Já bych mohl přispět ještě jedním jeho nádherným výrokem:

"Dobrý deň zo Slovanu. Ako sa vraví, že na Bohemians chodia ludia na Panenku, tak tuna iba na pivo!"
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od malej Míra »

Byl jsem se dnes v jedenáct hodin rozloučit ve Strašnicích s panem Balakářem, jak jsem se záhy dozvěděl, od 13:00 měla tamtéž smuteční obřad paní Švorcová. Sám za sebe nemusím být všude, zejména když vidím, kdo byl mezi smutečními hosty, což je i celkem pochopitelné. Zaujal mě spíš fakt, že věnec věnovalo i velvyslanectví Kuby v ČR. Jeví se tím možná příznivá půda pro zjišťování informací touto cestou k místům natáčení před případným výletem.
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pát 12. srp 2011 17:10:20, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja bych take byval sel, ale bohuzel jsem ted tri dny v praci, alespon jsem si pustil zaznam na Idnes. Je to smutna udalost.... :(
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Arnold Hackl »

malej Míra píše:Dnes ráno bohužel zemřel sportovní komentátor pan Robert Balakář ...
... dokonce ještě předminulý týden komentoval na Eurosportu již svou 15-tou Tour de France ...
Celu Tour jsem sledoval a že zrovna na Eurosportu, tak to jen kvůli Robertu Bakalářovi.
A že zemřel tuším 10 dní po tom, co se rozloučil po poslední (Pařížské) etapě, byl pro mě šok.
Nevím proč, ale letos jsem si na to rozloučení počkal a když jsem slyšel, že zatímco Stěpán Straka se loučil slovy, že se uslyšíme na polské tour, tak Robert Bakalář řekl jen "někdy příště na slyšenou". Tenkrát jsem nechápal, proč už nechce polskou tour komentovat. O deset dní později jsem pochopil - už věděl, že to nepůjde, i když tak rychlý konec asi nečekal ani on.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Bína »

Nejenom fanoušci seriálu 30PMZ hledají nedostatky při natačení. ;) Zde někdo našel několik nedostatků ve filmu Mlčení jehnátek.http://www.youtube.com/watch?v=pSNbccab ... re=related :)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tady je toho ještě víc.
Možná bychom na těch stránkách mohli založit naši sekci. :mrgreen:
I když pionýrské vlaštovce by asi nerozuměli, možná tak Jiřímu Sequensovi na skleněné skříni. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Fredy »

Dnes by slavila svátek moje Bertička,nebýt toho osudného močálu....Tak dodatečně Bertě posílám přání k svátku a myslím,že jí mohu popřát i za všechny Zemanology od nás vše nejlepší.Přidá se někdo?
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Bína »

Fredy píše:Přidá se někdo?
Samozřejmě,také vše nejlepší :!: Berta byla, také jako já na druhé straně barikády a tudíž můj člověk. ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od malej Míra »

Tak nějak pomalu, ale jistě se nám z tohoto tématu stává bohužel černá kronika. Jak už asi všichni víte, včera zemřel "Magor" Jirous. :( Sluší se to tu zmínit, protože patřil k významným představitelům českému undergroundu 70-tých let a tom jsou Mimikry. Před už téměř rokem jsem měl příležitost podebatovat na toto téma s paní Jirousovou... ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Témata, která nelze opravdu už nikam jinam zařadit...

Příspěvek od Bába kořenářka »

Někde jsem četla, že mu mimo jiné říkali také "Lábus" - to kvůli našemu seriálu nebo z jiného důvodu?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Odpovědět