Podobnost s hrdiny seriálu

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Mestrey »

Bába kořenářka píše:To jsou určitě dva různí nápadníci, vždyť mají různá jména... Petra asi Lída naprosto správně pustila k vodě, když se jí nezastal v osmašedesátým... :)!
:P :P :P Na lidi kliku neměla jeden se jí nezastal u tabule v 68 druhej hrál v dixíku beztak na nějakej buržoazní nástroj
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Bába kořenářka »

Ale Ivan byl přece jen uvědomelejší, na pochybné umělecké akce ji tahal jen v rámci pomoci policii a neukrádal důkazy, a tak... S Ivanem by jí to podle mě mohlo klapnout...

Je to sice odbočka, ale když já jsem přemýšlela o 31. dílu, nechala bych ho seknout chemií a jít na kriminalistiku, aby někdo z rodiny pokračoval v štafetě... :)!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Bába kořenářka »

A navíc, trubka asi nebyla buržoazní nástroj, když na ni hrál utlačovaný Armstrong, nebo se pletu :)!?

Když Slováčkovi prošel buržoazní saxík...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Dobesch »

Jak by rekl major Terazky --"Len ta truba vam tam chyba" Takze trubka by byla urcite OK --navic to je nastroj do dechovek a tehdy oficilane pomalu nic jinyho nehrali :-)

No a proc by chemik nemohl jit po skole do kriminalisticky laborky a nebo odebirat vzorky na miste cinu ?? :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...No a proc by chemik nemohl jit po skole do kriminalisticky laborky a nebo odebirat vzorky na miste cinu ?? :D
Bravo, to je nápad!!! :o :D Rozhodně lepší než reinkarnace Jirky Hradce a recyklace Pavla Bláhy... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od L.B. »

Bohužel neumím vkládat fotografie, ale pokud jste někdo v televizi viděl Mariana Brzybohatého, odborníka na terorismus, tak je to s troškou fantazie celej agent Pavel Bláha po plastice :shock:
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Bába kořenářka »

I to jméno je podezřelý... :D!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Tak dneska jsem řešil v práci záležitost, ve které figuroval následující pán: advokát JUDr. Václava Kalina, Heydukova 101/2, 397 01 Písek :shock: :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Václav Kalina dal taky pěknýho góla o víkendu.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Včera se mi podařilo vyfotit docela věrného dvojníka starého Brůny - posuďte sami ... :lol:
Přílohy
br.jpg
br.jpg (10.98 KiB) Zobrazeno 7900 x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Marian Brzybohatý - viz výše - to je fakt neuvěřitelná shoda Bláha-Brzobohatý-Brzybohatý :shock: :shock: :shock:
Přílohy
brzybohaty09.jpg
brzybohaty09.jpg (16.96 KiB) Zobrazeno 7900 x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Pavel.Daneš
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: ned 28. pro 2008 16:06:48
Bydliště: Široká 15, Praha 1 Staré Město

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Pavel.Daneš »

Jako bývalý příslušník jedné speciální jednotky československé Bezpečnosti musím říci následující:

Pan Brzybohatý - t.č. učitel Policejní akademie ČR je skutečně podobný agentu chodci Bláhovi, avšak určité shodné znaky má s panem Václavem Lohniským... Na akádě má velmi dobrou pověst. M.j i proto, že se jako jediný svým znaleckým posudkem postavil za horlivého nprap. Čermáka ( toliko karikatura Jirky Hradce z dob jeho začátků u SNB - však si vzpomínáte ne? )z kauzy Jaques.

Mjr. Zeman má svojí předlohu v mjr. Zahrádkovi, který byl skutečně v sedmdesátých letech kapacitou na tehdejší Správě hl.m. Prahy a stč. kraje. Dnes jeho syn - ovšem v nižším služebním zařazení -pokračuje na jednom z Obvodních ředitelství PČR v Praze.

Co se týče spolupráce tehdejších orgánů Odboru krim. služby VB a Odboru StB na Správě hl.m. Prahy, tak v seriálu je to značně zidealizované. Ve skutečnosti s sebou mírně obě složky pohrdaly, někdy se vyskytla i vzájemná pakárna. Dodnes jsou někteří stáťáci z té doby předmětem veselých historek na večírcích starších policistů na Spr.hl.m. Prahy. Téměř milenecký duel Zeman a Kalina se nikdy nemohl konat.

Co se týče šifrovací a radiové služby ukázané v seriálu, tak je absolutně vyloučené, aby se na jejich pracovišti mohl vyskytnout někdo z VB. Většina šifrantů správ StB byli držitelé oprávnění Přísně tajné zvláštní důležitosti, což znamenalo permanentní dohled odborem sledování, trvalý odposlech telefonů, prověrky kontaktů atd.. Mimochodem dodnes nebyla většina spisů kde jsou šifry a dešifry ( ani způsob JAK byly šifry dešifrovány) odtajněny. V digitální době dost komické.Po revoluci nesměli byli tito špičkoví odborníci mnohdy dělat ani velitele hlídek pořádkové policie.
No nic.
-"všecko jsme důkladně prohlédli. Třikrát. Ta zbraň tam Honzo prostě nebyla"
-A to se tedy vypařila?? Nebo snad Daneš střílel z prstu ??
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Pavel.Daneš píše:...Téměř milenecký duel Zeman a Kalina se nikdy nemohl konat...
Pane kolego, tady si dovolím poznamenat, že Zeman bral Kalinu jako druhého "tátu", takže to šlo po trochu jiných než služebních liniích ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Pavel.Daneš
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: ned 28. pro 2008 16:06:48
Bydliště: Široká 15, Praha 1 Staré Město

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Pavel.Daneš »

Ano, za toto klopýtnutí se pane kolego omlouvám. Bylo to ode mne nemístné. Takoví alternativní tátové se však soudě dle mého názoru také nekonali:(( Za mých mladých let, když jsem vyjukaný absolvoval povinné příjímací kolečko lékařských vyšetření, se mě na chodbě polikliniky MV v Krakovské ulici úplně náhodou ujal jeden takový táta, který mě obětavě provázel a radil co a jak. Až později jsem zjistil, že jsem byl latentně prověřován a náborován tzv.starším referentem StB. Takovým jakoby Kalinou...
-"všecko jsme důkladně prohlédli. Třikrát. Ta zbraň tam Honzo prostě nebyla"
-A to se tedy vypařila?? Nebo snad Daneš střílel z prstu ??
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Martin Kabát »

Myslím, že Bekův Martin Kabát je trochu podobný Richardu Lipinskému/Zemanovi.

I když spíše vypadá jako Salaba převlečený za Lipinského... :P :mrgreen: :D
Přílohy
83[1].gif
83[1].gif (5.27 KiB) Zobrazeno 7692 x
154580_2.jpg
154580_2.jpg (15.53 KiB) Zobrazeno 7704 x
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Odpovědět