Stránka 1 z 1

Major Zeman v novej dobe...

Napsal: pon 19. pro 2016 18:03:37
od spravodajca
Ktovie, ako by Honza, Žitný, Kalina, Stejskal, Gajdoš a Pavlásek počínali, keby museli čeliť rozmachu brutálnej kriminality, aký zažilo Slovensko zrejme aj České krajiny 90.rokoch. Všetko odštartovala nešťastná Havlova amnestia, v rámci ktorej sa na slobodu dostalo veľa ťažkých kriminálnikov, ktorí sa neskôr stali členmi mafiánskych skupín, prípadne ich sami založili... Výsledkom bol mohutný nárast kriminality. V rokoch 1989 až 1992 na Slovensku stúpol počet trestných činov viac ako trojnásobne...
Na Slovensku pokračoval rozmach kriminality počas celých 90.rokov, najmä počas tretej Mečiarovej vlády, kedy mafiánske skupiny dokonca dostávali objednávky od Slovenskej informačnej služby... napríklad na sledovanie Róberta Remiáša, ktorý bol spojkou Oskara Fegyversa, svedka únosu syna slovenského prezidenta.
Tohto roku RTVS uviedla zaujímavý niekoľkodielny dokument Mafiáni, ktorý mapuje hlavné slovenské mafiánske postavičky tohto divokého obdobia: Sýkora, Černák, Pápay, Holub... a tiež aj.. podľa mňa skutočný capo di tutti capi Jaroslav Svechota - námestník a šéf kontrarozviedky SIS..

No skrátka téma o pokračovaní príbehu postáv z 30 prípadov majora Zemana po zmene spoločenských pomerov v roku 1989

Re: Mafia a mafiáni

Napsal: pon 19. pro 2016 20:32:59
od Hombre
No, myslím, že doba po revoluci by pro tyhle pány "ze čtyřky" už nebyla. Nějak si je tam nedovedu představit, že by měli řešit ty porevoluční mafiánské praktiky. Tahle parta prostě pro mě patří do doby seriálu a nikam jinam.

Re: Mafia a mafiáni

Napsal: čtv 22. pro 2016 21:00:21
od spravodajca
Ak by boli ešte v službe, tak po zmene režimu v roku 1989 by Žitný musel podstúpiť previerky. Ak by prešiel, pravdepodobne by pôsobil na Úrade na ochranu ústavy a demokracie (nástupca kontrarozviedky), prípadne na Úrade pre zahraničné styky a informácie (rozvedka). Z Kalinu a Pavláska by sa okamžite stali penzisti...
Zeman by asi tiež musel robiť nejaké previerky. Ale začať sa učiť ako reagovať na nové praktiky galérky (biele kone, faktoring ), no neviem, či by to zvládol. Snád hej.
Gajdoš by u polície ostal a do služby by sa vrátil Stejskal.

Re: Mafia a mafiáni

Napsal: čtv 22. pro 2016 23:25:54
od Hermine von Paulsen
spravodajca píše:Ak by boli ešte v službe, tak po zmene režimu v roku 1989 by Žitný musel podstúpiť previerky. Ak by prešiel, pravdepodobne by pôsobil na Úrade na ochranu ústavy a demokracie (nástupca kontrarozviedky), prípadne na Úrade pre zahraničné styky a informácie (rozvedka). Z Kalinu a Pavláska by sa okamžite stali penzisti...
Zeman by asi tiež musel robiť nejaké previerky. Ale začať sa učiť ako reagovať na nové praktiky galérky (biele kone, faktoring ), no neviem, či by to zvládol. Snád hej.
Gajdoš by u polície ostal a do služby by sa vrátil Stejskal.
Vsetko suhlas az na Zemana. On bol bytostne presvedceny veriaci komunista, nedokazal by spracovat tu transformaciu struktur a postoj k ludom nad sebou a pod sebou. Zeman, ak by bol este v sluzbe, radsej by si vybral predcasnu penziu. Alebo by z policie odisiel. Je mozne, ze by mu chvilu trvalo, kym by sa psychicky pozbieral z toho uderu a zrady, mozno by zacal pisat knihu... Ktovie ci by mu Zitny pomohol, skor ano, ale kedze ho dobre poznal, musel by mu vybavit nejake pokojne miesto, kde by mohol v spolocenskej a profesnej izolacii vegetovat az do penzie, Zitny by sa musel postarat aby Zeman nerobil problemy, musel by ho tlmit, aby na seba neupozornoval...Je mozne, ze by ho "obete" komunizmu ako basnik Danes, dalej Kornet, dokonca aj Chose :) , ktori by boli uznavani disidenti roznasali po mediach, je mozne ze by mal aj potahovacky kvoli takym s obvineniami ako zneuzitie pravomoci verejneho cinitela a podobne, to Zitny vedel, ze Zeman je v tomto velmi neobratny, musel by ho nejako zo sceny "upratat", lebo, paradoxne, bol by neprijemny i jemu samemu, on by totiz Zitny karierne nadalej postupoval, a to by si Zeman uz nedal vysvetlit, tak ako v poslednom dieli...

Re: Mafia a mafiáni

Napsal: pát 23. pro 2016 1:03:45
od Lipinski
Pozor, mícháte fikční svět a reálnej svět. V seriálu je Dobro Zeman, Kalina, Žitný, KSČ atd. Revoluce v r. 1989 by byla ve skutečnosti kontrarevoluce a nástup Zla, tzn. Daneše, Korneta, kapitalismu, revanšismu atd. Zeman i Žitný by šli do odboje, Gajdoš taky. Ale mam takovej dojem, že v 80. letech by byl Západ už tak prohnilej, že by i tam začaly vítězit socialistický revoluce a jeho mocenský struktury by ani neměly sílu se bránit. Byly by rozežraný zevnitř korupcí, drogama, úpadkem mravů atd. Východní blok by převzal iniciativu, začal by proces odzbrojení a hospodářský pomoci. Čili žádná - nebo žádný - revoluce v roce 1989 by se nekonaly, protože RVHP by byla nejvyspělejší organizací na Zemi a my bysme se topili v blahobytu a kvetla by svoboda a demokracie a všichni by směřovali ke komunismu. A fakt bysme se měli skvěle.

Jenže to je možný jenom ve fikčním světě, v reálným samozřejmě ne. To si neuvědomoval především Karel Marx a hodně naivních lidí mu na to naletělo.

Ale jinak rozumim, přesazovat fikční světy do reálnejch je oblíbená disciplína, prolínání fikčních světů a časů taky. Člověk si představuje, jak by ta a ta postava obstála v našem skutečným světě.

Re: Mafia a mafiáni

Napsal: pát 23. pro 2016 2:25:47
od Hermine von Paulsen
Lipinski píše:Pozor, mícháte fikční svět a reálnej svět. V seriálu je Dobro Zeman, Kalina, Žitný, KSČ atd. Revoluce v r. 1989 by byla ve skutečnosti kontrarevoluce a nástup Zla, tzn. Daneše, Korneta, kapitalismu, revanšismu atd. Zeman i Žitný by šli do odboje, Gajdoš taky. Ale mam takovej dojem, že v 80. letech by byl Západ už tak prohnilej, že by i tam začaly vítězit socialistický revoluce a jeho mocenský struktury by ani neměly sílu se bránit. Byly by rozežraný zevnitř korupcí, drogama, úpadkem mravů atd. Východní blok by převzal iniciativu, začal by proces odzbrojení a hospodářský pomoci. Čili žádná - nebo žádný - revoluce v roce 1989 by se nekonaly, protože RVHP by byla nejvyspělejší organizací na Zemi a my bysme se topili v blahobytu a kvetla by svoboda a demokracie a všichni by směřovali ke komunismu. A fakt bysme se měli skvěle.
....
Ale jinak rozumim, přesazovat fikční světy do reálnejch je oblíbená disciplína, prolínání fikčních světů a časů taky. Člověk si představuje, jak by ta a ta postava obstála v našem skutečným světě.
Ale samozrejme, ze to miesame. To je na tom to zabavne. Absolutne nesuhlasim, ze Zitny by siel do odboja. V poslednom dieli je jasne naznacene smerovanie. Spolupraca zapadnych laviciarov, priprava na otvaranie sa, myslim si, ze prave Zitny sa podielal na "kontrarevolucii" v 89-om. Zitny je dnes za vodou, ale jeho internacionalni sudruhovia, ktori vladnu vo vacsine zapadoeuropskych krajin maju v sucasnosti trochu problemy s islamistickym terorom.

Gajdos a odboj? V ziadnom pripade. Je to iniciativny blbec, ktoreho oblafla aj baba Hejná. Snazi sa dodnes a posluzi kazdemu sefovi.

Vychádza mi to tak, ze Major Zeman je dnes posledny dinosaurus, nik ho neberie vazne. Ale je aj mozne, ze major Zeman totalne sklamany Zitnym ale i v sukromi s rodinou (tam moze fantazia pracovat neobmedzene: daju sa vymysliet desiatky variant osudov Blanky a Lidy) uteka v 89-om do Sovietskeho zvazu...tam tiez zaziva sklamanie, nakoniec zisti, ze Jirka Hradec nezomrel, zije na Kube... Zeman tam odlieta... dostava politicky azyl. Alebo dalsia varianta je Chile, Hradec mozno zije prave tam (ma krasnu zenu a milenku, ach, to by sa dalo tiez krasne rozvinut...), Zeman vyuzije pohostinnost a byva v susedstve s Margot, vdove po poslednom vychodonemeckom prezidentovi. Tento priatelsky vztah so skalnou sudruzkou jeho razenia mu dava silu do zivota, je mozne, ze tak ako ona, i on zdiela domacnost s nejakym svojim vnucatom, ktore ho doopatruje.
Ak to niekomu nepripada vtipne, ospravedlnujem sa, ja sa naozaj bavim.

Re: Major Zeman v novej dobe...

Napsal: pát 23. pro 2016 9:26:27
od spravodajca
Hermine von Paulsen píše: Vsetko suhlas az na Zemana. On bol bytostne presvedceny veriaci komunista, nedokazal by spracovat tu transformaciu struktur a postoj k ludom nad sebou a pod sebou. Zeman, ak by bol este v sluzbe, radsej by si vybral predcasnu penziu.
Je mozne, ze by mu chvilu trvalo, kym by sa psychicky pozbieral z toho uderu a zrady, mozno by zacal pisat knihu...

Ktovie ci by mu Zitny pomohol, skor ano, ale kedze ho dobre poznal, musel by mu vybavit nejake pokojne miesto, kde by mohol v spolocenskej a profesnej izolacii vegetovat az do penzie, Zitny by sa musel postarat aby Zeman nerobil problemy, musel by ho tlmit,

aby na seba neupozornoval...Je mozne, ze by ho "obete" komunizmu ako basnik Danes, dalej Kornet, dokonca aj Chose :) , ktori by boli uznavani disidenti roznasali po mediach,

Vy už normálne začali písať scenár pokračovania seriálu po páde komunistov zmene spoločenských pomerov... :D Dá sa s tým súhlasiť, že Zeman by tú zmenu spoločenských pomerov predýchaval veľmi ťažko a zrejme by asi požiadal o predčasnú penziu.
Gajdoš by sa možno po rozpade federácie vrátil na Slovensko. Musel by sa vysporiadať s nárastom organizovanej kriminality, politickými tlakmi ako aj aroganciou všemocných mafiánov.

Hm, tak myslím, žeby tú tému asi bolo dobré premenovať. :) Premenoval som ju, tak ma hádam moderátori za to nebudú hubovat :pohlavek: :)

Re: Major Zeman v novej dobe...

Napsal: sob 24. pro 2016 14:35:08
od FANYNKA AGENTA BLÁHY
spravodajca píše:Ktovie, ako by Honza, Žitný, Kalina, Stejskal, Gajdoš a Pavlásek počínali, keby museli čeliť rozmachu brutálnej kriminality, aký zažilo Slovensko zrejme aj České krajiny 90.rokoch. Všetko odštartovala nešťastná Havlova amnestia, v rámci ktorej sa na slobodu dostalo veľa ťažkých kriminálnikov, ktorí sa neskôr stali členmi mafiánskych skupín, prípadne ich sami založili... Výsledkom bol mohutný nárast kriminality. V rokoch 1989 až 1992 na Slovensku stúpol počet trestných činov viac ako trojnásobne...
Na Slovensku pokračoval rozmach kriminality počas celých 90.rokov, najmä počas tretej Mečiarovej vlády, kedy mafiánske skupiny dokonca dostávali objednávky od Slovenskej informačnej služby... napríklad na sledovanie Róberta Remiáša, ktorý bol spojkou Oskara Fegyversa, svedka únosu syna slovenského prezidenta.
Tohto roku RTVS uviedla zaujímavý niekoľkodielny dokument Mafiáni, ktorý mapuje hlavné slovenské mafiánske postavičky tohto divokého obdobia: Sýkora, Černák, Pápay, Holub... a tiež aj.. podľa mňa skutočný capo di tutti capi Jaroslav Svechota - námestník a šéf kontrarozviedky SIS..

No skrátka téma o pokračovaní príbehu postáv z 30 prípadov majora Zemana po zmene spoločenských pomerov v roku 1989
I tady v čechách jich máme dost mafiánů , tunelářu nebo tihle lobisti taky pěkná verbeš nebo fotbalový a hokejový bossové.... mnozí z nich začínali za totáče u Tuzexu , např. Kožený, Mrázek, Bakala,Krejčíř, Provod, Stehlík, Gross, Pitr, Běla, Novák,Janoušek, Hušák, Starka, Chvalovský atd. Nebo známé kauzy u Holubů, Orlické vraždy, Rumove a lihové aféry, LTO oleje, Setuza, Chemapol, Sazka aj. Rozkradli kde co mohli a vyrostli do nejvyšších vrstev politiky!! Prostě chobotnice!
Tady se tomu věnují dva ostřílení novináři J. KLÍMA a J. KROUPA natočili o tom kilometry reportáží za těch 22 let!!!
Člověk jen žasne kolik se toho rozkradlo!!!! >:(

Re: Major Zeman v novej dobe...

Napsal: sob 24. pro 2016 23:12:09
od heinrich
FANYNKA AGENTA BLÁHY píše: I tady v čechách jich máme dost mafiánů , tunelářu nebo tihle lobisti taky pěkná verbeš nebo fotbalový a hokejový bossové.... mnozí z nich začínali za totáče u Tuzexu , např. Kožený, Mrázek, Bakala,Krejčíř, Provod, Stehlík, Gross, Pitr, Běla, Novák,Janoušek, Hušák, Starka, Chvalovský atd. Nebo známé kauzy u Holubů, Orlické vraždy, Rumove a lihové aféry, LTO oleje, Setuza, Chemapol, Sazka aj. Rozkradli kde co mohli a vyrostli do nejvyšších vrstev politiky!! Prostě chobotnice!
Tady se tomu věnují dva ostřílení novináři J. KLÍMA a J. KROUPA natočili o tom kilometry reportáží za těch 22 let!!!
Člověk jen žasne kolik se toho rozkradlo!!!! >:(
Ani jeden z nich nepostával u Tuzexu, jako vekslák, ani nebožtík Mrázek, jak se snaží vnutit pan Kmenta, nebo jak jmenuje? Ty žili o level výše, než obyčejní veksláci! Rozkradlo se toho více, jak za totáče, ale to je na jinou kapitolu....