Zajímavé stránky na i-netu

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od plk.Žitný »

Jinak jak jsme se bavili o německé verzi MJZ tak jsem našel toto.
Seriál se v Německu uváděl pod názvem:
Die Kriminalfälle des Major Zeman

http://www.wunschliste.de/6261
Jinak vypadá to že se nv německu stejně jako u nás prodávajíDVD

Hezké je i místní pojmenování některých dílů.
viz
http://www.wunschliste.de/6261/episoden

při použití překladače z němčiny např. V Googlu
jsou některé názvy dílů fakt roztomilé....


1. 01 Smrt na moři
2. 02 Zoroastrian
3. 03 INSULIN
4. 04 Ruby kříž
5. 05 Hon na lišku
6. 06 Zvěř
7. 07 Leptů
8. 08 TRÉMA
9. 09 Nákladní pro Hamburg
10. 10 PALIČSTVÍ
11. 11 Křížová cesta
12. 12 Kleště
13. 13 Rogue v podnikání
14. 14 Na konci špinavé kariéry
15. 15 Zločinu proti Moldavsku
16. 16 Dáma s erbem
17. 17 Prokletý dědictví
18. 18 Bílé čáry
19. 19 Třetí housle
20. 20 Modrá světla
21. 21 Gentleman z Salzburg
22. 22 Tatra Pastorale
23. 23 Šťastné a šťastný nový rok
24. 24 KOMEDIANT
25. 25 Hon na čarodějnice
26. 26 Kašna
27. 27 Bez cestovního pasu v Bella Vista
28. 28 Zpráva z neznámé země
29. 29 Zmatek v kapele
30. 30 Růže pro Zemana


jinak jsem koukal že německá fóra a wikipedie se stále odkazují na www.majorzeman.cz kde samozřejmě nikdo nic nenajde..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od plk.Žitný »

Jakýsi umělecký soubor sehrál v komorním provedení Studnu /Kašnu/.. No má to ještě mouchy...
http://www.youtube.com/watch?v=P7HgKsxmUdo
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od Arnold Hackl »

pplk.Žitný píše:...při použití překladače z němčiny např. V Googlu
jsou některé názvy dílů fakt roztomilé....
Pane podplukovníku, nejsem sice žádný němčinář (spíš člověk co za ta léta sám něco pochytí),
ale tenhle překlad mě skutečně velmi pobabavil. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám strach, že až si to přečte Míra, tak praskne smíchy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od malej Míra »

pplk.Žitný píše:...Pokud si ještě pamatujete- před každým dílem byl odvysílán alibisticky nějaký šot-krátký dokument, který se vztahoval buďto k dílu, nebo alespoň k době , kdy se díl odehrával . Aby se vyloženě neřeklo, že se tímto seriálem propagoval komunismus. :D ...
Jenom pro upřesnění. Celé se to jmenovalo "30 návratů". Ta diskuse byla jedna, maximálně dvě, v té první byli Radek B. a Jaruš O. Jinak zaždý díl předcházela sestříhaná znělka: "Dejte slovo Zemanovi... Tak řekni jak to tenkrát bylo... Pravdu? Jakou pravdu...?"
Pak byl kraťoučký sestřih týdeníků z onoho příslušného roku asi na necelých 5 minut, pak uvedli díl 30PMZ a následoval dokument na 30 minut, který někdy uváděl skutečnosti na pravou míru, někdy pouze tématicky souvisel a někdy vůbec ne... ;) :D
Arnold Hackl píše:...Mám strach, že až si to přečte Míra, tak praskne smíchy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...málem mě z toho trefil šlak. :lol: Pane kolego podplukovníku, brzděte svou lidovou tvořivost. Takhle němčina opravdu nefunguje. Aneb jak jsem kdysi slyšel - Tohle vidět Jungmann, tak sere Magi v kostkách. :mrgreen:
Nazval bych to nemoc z nadměrného užívání Googlu. Doporučuji spíše slovník na seznam.cz. :roll:
Jen tak pro zajímavost "Moldau" nemá nis společného se zemí mezi Rumunskem a Ukrajinou, ale Němci tak nazývají řeku, která pamení na Šumavě, protéká Prahou a u Mělníka se vlévá do Labe... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od malej Míra »

Dovolte zde uvést na pravou míru výše uvedené české překlady názvů dílů v německé verzi. Protože valná většina dílů se naprosto doslovně anebo významově shoduje s českým originálem, uvádím zde jen ty, které se více než jen nepatrně odchylují:
3. Insulin (Loupež sladkého "I")
10. Žhářství (Vrah se skrývá v poli)
13. To je takový překladatelský oříšek: Zákeřní podvodníci - doslova Prodávající padouši (Romance o nenápadné paní)
14. Konec špatné kariéry - doslova špinavé (Konec velké šance)
15. Zločin na Vltavě (Kvadratura ženy)
27. Bez pasu v Bella Vista (Rukojmí v Bella Vista)
29. Panika v kapele (Mimikry)
Tak to jen tak pro pořádek... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od plk.Žitný »

Jinak vzhledem k velkému množství odkazů na německých stránkách soudím že musel být seriál v tehdejší NDR docela populární.
Jestlipak tam existuje nějaký fanclub podobně jako třeba u nás? Že bychom uspořádali mezinárodní konferenci --- :D
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od malej Míra »

pplk.Žitný píše:...soudím že musel být seriál v tehdejší NDR docela populární...
K tomu mohu přidat dva postřehy. Jednak už v minulosti (tuším v létě 2007) byl jeden náš sraz v Krakovské navštíven na otočku vlakem "hrdelní soutěskou" fanouškem Jirkou (v originále Georg) z Lipska, který (byť Němec jako poleno a mimochodem také velký znalec a fanoušek trolejbusů) komunikoval docela slušně česky (kolega pokladník by mohl vyprávět...) a při našem výletu na Rujanu před dvěma lety nám paní recepční v Kurhotelu Sassnitz, kde jsme nocovali, pomohla najít přístav, kde Jirka Hradec sleduje Hackla s Hankou, podle záběrů na notebooku a když jsme jí řekli, o co se jedná, zvolala: "Major Céééman, ja, kenne ich..."!!! :D
Jen paní správcová ve Villa Heiderose v Binzu (aneb Penzion Bornschütz) byla udivená, když jsme jí ukazovali, co se tam natáčelo, ale současný majitel pochází ze starých spolkových zemí (neboli ze záp. Německa), tak k tomu holt nemůžou mít ten správný "(n)ostalgický" vztah... ;) :D
Tady si nedělám srandu, v nových spolkových zemích se tomu opravdu říká "Ostalgie", neboli nostalgie po bývalé (ost=východní) DDR. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Major Céééman, ja, kenne ich..."!!!

Příspěvek od plk.Žitný »

Míro a nevíš zda byl seriál dabovaný nebo šel s titulky?
Pokud by byl dabovaný docela bych se podíval třeba na ,, Kašnu,, nebo bych si pustil ,,Bílé čáry,, kde si Salaba objednává pivo.. Jestli by to znělo stejně... :D
Tam by totiž nastala určitá -řekněme dabingová paradoxní situace, kde se němcům muselo vysvětlit, že to pan Salaba objednává v němčině.. :D
Dále by mě zajímalo jestli píseň Stardust byla nějak upravovaná..
Nemáme na kolegu nějaký mail.. ?
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Major Céééman, ja, kenne ich..."!!!

Příspěvek od Arnold Hackl »

pplk.Žitný píše:Míro a nevíš zda byl seriál dabovaný nebo šel s titulky? ...
Předpokládám, že byl dabovaný, v Růžičkově knize se o filmu německá oficiání strana vyjadřuje velmi pochvalně, titulky by takového úspěchu nedosáhly.
A taky podle postřehů z tohohle německého fóra, kde si dost lidí na dabovanou verzi pamatuje a rádo by ji sehnalo.
Zdá se to být však stejně nedobytné (naposledy to vysílala DDR2 na jaře roku 1982) jako u nás Ve znamení Merkura.
Mimochodem Ženu za pultem jsem v německé televizi německy nadbovanou sám viděl (Die Frau hinter dem Ladentisch).
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od malej Míra »

Určitě to bylo opatřené dabingem, navíc v NDR byla podobně silná tradice kvalitních dabingů jako u nás (na rozdil od Polska :roll: :mrgreen: )...
Kontakt by mohl mít kolega pokladník. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od Dobesch »

trosku off-topic ale prece jen k tematu -

Dabing: --proc by byla komicka situlace kdy by si Salaba Nemecky objednaval pivo --- spis by to nemcum neprislo divny. Bezne se to v dabingu deje, ze kdyz se dabuje z anglictiny do cestiny premrska se pro jistotu vsechno a to vcetne pripadnych cizojazycnych vsuvek --je pak velice komicke, kdyz oba mluvu "cesky" a tvari se ze si nerezumi - coz u Dr. Salaby nastesti nenastalo. JAko uplnej extrem tehle dabingove kliky bych uvedl Dabing ZTRACENO V PREKLADU, kdy film zalozeny tom, ze si vzajemne nerozumi a nechapou kulturu byl zdabovan do bezvedomi a tak vsichni mluvi cesky ale nerozumi si (original Anglictina/ Japonstina) a clovek se Ztraci v dabingu.

A uplna perlicka by byla, kdyby se Zeman nemecky rovgnou vyvazel. Videl sem kdysi davno na ZDF nejaky Mayovky a bylo mi tam neco hodne podezrele -- a pak sem zjistil ze hlavni hrdiny (Vinnetou a Olda) dabovali do nemciny Fiser s Razem ---- dokonce se jednalo o nejakou kopii delanou vubec na barandove a tak na konci misto ENDE svitilo z obrazovky KONEC
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Major Céééman, ja, kenne ich..."!!!

Příspěvek od plk.Žitný »

Ještě jednou ,,podusím ,, malého Míru lidovým překladem. - Jednomu německému fanouškovi se moc líbil díl ---Fontána--.. To je snad ještě lepší snad než ,,Kašna,, :D :D A máme tady novou pamětihodnost -Brůnova fontána- :D
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Céééman, ja, kenne ich..."!!!

Příspěvek od malej Míra »

pplk.Žitný píše:...-Brůnova fontána- :D
Anebo také Brůnův vodní zdroj... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Major Céééman, ja, kenne ich..."!!!

Příspěvek od plk.Žitný »

Docela by mne zajímalo do kolika zemí se vlastně seriál vyvezl... Někam možná i za devizy... :D
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zajímavé stránky na i-netu

Příspěvek od Honza Zeman »

A hlavne pokud chcete pokracovat v teto diskuzi, presunte se prosim sem.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět