23.díl - Šťastný a veselý

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od Hajný Bosák »

Díl se odehrává na Silvestra 1966 a iluzi tohoto dne navozuje rozhlasový Silvestr, který řve ze všech oken, rozléhá se zšeřelým sídlištěm a z "dráťáku" hraje i v maringotce. Použity byly ale záběry se silvestrovského pořadu z 31.12.1964, hlasatelské vstupy (J.Valenta) z autentických rozhlasových Silvestrů nejsou.
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od malej Míra »

Hajný Bosák píše:...Použity byly ale záběry se silvestrovského pořadu z 31.12.1964...
Asi to s tím nesouvisí, ale pan režisér Sequens režíroval snad prý vůbec prvního televizního Silvestra. Tady by nám jistě mohl pomoci pan kolega Knihomol a přidat pár faktografických informací. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od Hajný Bosák »

První televizní Silvestr 31.12.1953 se vysílal od 21,30 do 22,30 a měl název "Pouť noci silvestrovské" a byla to estráda s tehdejší hereckou špičkou (O.Nový, J.Werich, J.Mareš, J.Kemr, J.Štuchal ...). Aspoň to tak uvádí programový týdeník "Čs. rozhlas a televise" ročník č.1, číslo 1, strana 9. Jména tvůrců (kamera, režie) nejsou uvedena.
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od L.B. »

Mě nejde do hlavy ten požár na mzdovce. Jak to, že nikdo necítil kouř? Při tom, jaké materiály tam hořely bych řekl, že tam muselo být sakra dost smradu. Navíc plameny taky šlehaly dost vysoko, takže myslím, že by i byly vidět přes skleněnou výplň dveří. Jako nedostatek to zrovna nevidím, ale přijde mi to dost nereálné. Pane poladníku, jestli se nepletu, tak jste zasloužilý požárník. Co vy na to?
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od Arnold Hackl »

L.B. píše:Mě nejde do hlavy ten požár na mzdovce. Jak to, že nikdo necítil kouř? Při tom, jaké materiály tam hořely bych řekl, že tam muselo být sakra dost smradu. Navíc plameny taky šlehaly dost vysoko, takže myslím, že by i byly vidět přes skleněnou výplň dveří...
Tak přesně nad tím (hlavně nad tou září, která musela být vidět přes to skleněné okénko dveří) jsem přemýšlel předevčírem, když jsem si tento díl pouštěl.
Věrohodnosti by myslím hodně pomohlo, kdyby použili neprosklené dveřní křídlo.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Manitoba
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: sob 31. kvě 2008 17:02:41
Bydliště: Nákladní prostor lodi Morava

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od Manitoba »

No podlě mě tam byly všichni vylitý tak si ohně nikdo nevšiml. :lol:
Nebojte se točo bude
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od L.B. »

Manitoba píše:No podlě mě tam byly všichni vylitý tak si ohně nikdo nevšiml. :lol:
Já měl na mysli spíš Blanku, vrátnýho a ty saniťáky. Když tam pobíhali po chodbě, tak už byl oheň pěkně rozfajrovanej. I když vrátnýmu se nedivím. Myšlenkama byl jinde, chtěl Karbusovou plácat na holou :D
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od Arnold Hackl »

No vona ta kádrová práce musí taky dost vyčerpávat, víte kolik se tam za rok vymění brigádníků? :mrgreen:
Přesto si ale myslím, že nevidět plameny přes skleněné okno by se stávat nemělo.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od kraken »

Arny Hackl píše:No vona ta kádrová práce musí taky dost vyčerpávat, víte kolik se tam za rok vymění brigádníků? :mrgreen:
Přesto si ale myslím, že nevidět plameny přes skleněné okno by se stávat nemělo.
Já si myslím,že až takový problém to není,sám jsem byl teda jako jednička(ten první co hasí plameny) jenom jednou,tak možná Huba Buba coby starej"Dobrák" by se k tomu mohl vyjádřit lépe.
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od kapitán Hejduk »

L.B. píše:...tak už byl oheň pěkně rozfajrovanej...
Podle mne jde právě o to načasování. Teplomet byl namířen někam na hořlavé předměty a trvalo dobu, něz se rozpálejí a začnou hořet. A zrovna v ten moment tam došlo k tomu shonu kolem Karbusové. Prostě náhoda, že tam šla Blanka pro šunku, s čímž Malík nepočítal. Požár zaregistrovali a uhasili. Kdyby nezačli hned hasit, celé to Tesko (montovaná dřevotřísková budova) by byla do pěti minut v jednom ohni.
Žádný nedostatek tedy nevidím, jedině snad ten, že k tomu zuřícímu živlu hraje zvesela dechovka.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od L.B. »

kapitán Hejduk píše:Žádný nedostatek tedy nevidím, jedině snad ten, že k tomu zuřícímu živlu hraje zvesela dechovka.
Pane kolego, je vidět, že vám ještě nehořel byt. Já už jednu zkušenost mám. To je smrad, že to cítíte nejen přes netěsnící dveře, ale až ven.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od kapitán Hejduk »

L.B. píše:To je smrad...
Ale čti pozorně, co píšu. Tam dle mého nemělo co smrdět, poněvadž ještě nehořelo. Požár se dle mého rozpoutal až krátce před tím, než jej zaregistrovali.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od L.B. »

Souhlasím, že nehořelo dlouho, ale podle velikosti požáru v době vstupu Blanky do mzdovky bych vsadil boty, že kouř cítit být musel. A určitě (přes sice matné sklo) i vidět.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od L.B. »

Dobrá, vzdávám se :mrgreen: Bral jsem to podle vlastní zkušenosti, kdy nám čapl olej v kastrólu a od plamene chytil filtr a vnitřnosti digestoře. Ten kouř a hlavně škvařící se plast byl v celým bytě cítit a i přes zavřené dveře se v obýváku rozhoukal ionizační požární hlásič. Takže tak ... a tím se dál ke kouři nevyjadřuju ;)
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 23.díl - Šťastný a veselý

Příspěvek od malej Míra »

Tady je ještě potřeba podotknout, že kouř a oheň není totéž. Největší smrad nevzniká hořením, ale nedokonalým spalováním. Jen si vzpomeňte, když se pálí listí na hromadě. Nehoří to nic moc, ale čoudu z toho je. A právě podobně je to s plasty. Sice snadno podléhají vlivům teplot, ale o intenzivní hoření (a bez čmoudu!) se jedná až při dost vysokých teplotách. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět