25. díl - Štvanice

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MK604
strážmistr
Příspěvky: 23
Registrován: sob 07. bře 2009 16:22:18
Bydliště: 5437 Connecticut Avenue, NW; Washington DC, 20015

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od MK604 »

Ja se tu nechci vymlouvat, ale dostal jsem se k serialu az nyni diky DVD. Vyrostl jsem v zahranici a rodice by me asi zabili kdyby vedeli, ze jsem se na serial dival, diky tomu, ze jsou emigranti. Me, na druhou stranu se serial moc libil. Dam vam vedet, az serial uvidim podestae. Ahoj!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

MK604 píše:...Vyrostl jsem v zahranici a rodice by me asi zabili kdyby vedeli, ze jsem se na serial dival, diky tomu, ze jsou emigranti...
...že by teror ve jménu demokracie? :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od plk.Žitný »

ale tohle se cení, opravdu...
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ještě by to chtělo nějakou tu správnou tečku.
Například vylákat rodiče na Kubu nebo do KLDR a tam je udat. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od plk.Žitný »

no myslím přátelé, že bychom tuto debatu mohli uzavřít. Kdyby to četl předseda -opravdu jsme odbočili hodně od tématu nedostatky....
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od plk.Žitný »

Včera jsem si povšimnul u studny, jak starej Brůna házel Drahuše do study po hlavě... Nikdy jsem po hlavě neletěl, ale myslím si ,že když někdo skočí do studny z takové výšky po hlavě tak si ji rozbije -tolik vody tam není a hlavně se u dna těžko otočí... Co vy na to? Tykhle by se od tamtud určitě nedostal..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Pepa Barkl
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: stř 25. úno 2009 15:39:35
Bydliště: Loď Morava - no teď už vlastně park v Antofagasta...

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Pepa Barkl »

Tak zle bych to neviděl. Studna není vrt, ty skruže jsou cca 1 m v průměru a pokud se člověk trochu skrčí, tak se určitě otočí. S hloubkou taky problém nebude, počítám, že minimálně tři metry vody tam být muselo aby se starý Brůna utopil...

Jo a ještě koukám, že jsme lehce mimo díl :lol:
Jedu do země s měděnou půdou.
Voni ti indiáni tomu prd rozumněj...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

JJ taky koukam ze chudaka Brunu Ustvali :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
zapatak
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 17. led 2009 20:07:47
Bydliště: Strasswalchen, Österreich (Rakousko)

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od zapatak »

Ich verstehe den ganzen Fall nicht…hat es etwas mit dem Prager Frühling etwas gemeinsam? Ich verstehe überhaupt nicht, warum der Pfarrer rehabilitiert sein sollte, nachdem er doch den „demokratischen“ Agenten versteckt und versorgt gehalten hast bis zu seinem Einsatz…
Kann mir das bitte jemand in einfachen Worten erklären? Den ganzen Fall…ich begreife nicht warum Major Zeman plötzlich sich vor Gericht behaupten muss…und wieso taucht dieser Mann i nder Lederjacke auf…mir ist das alles unverständlich…würde ich freuen, wenn mir wer diesen gesamten fall in einfachen Worten und ganz grob und die Details ein wenig näher erklären könnte, danke im Voraus.
:)
"Wenn Sie eine Karte von Österreich nehmen, finden Sie eine Stadt namens Linz, dort wurde ich geboren, aber nicht als Österreicher sondern als Tscheche"
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od plk.Žitný »

Kdo tady umí německy. Bude potřeba na tento příspěvek nějak kvalifikovaně reagovat... Možná by pan Hackl mohl, když je na půl němec..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
zapatak
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 17. led 2009 20:07:47
Bydliště: Strasswalchen, Österreich (Rakousko)

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od zapatak »

Umim take cesky ale spatne…to se asi ruzomi na Rakusana
Umlouvam se
:oops:
"Wenn Sie eine Karte von Österreich nehmen, finden Sie eine Stadt namens Linz, dort wurde ich geboren, aber nicht als Österreicher sondern als Tscheche"
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Blanka »

Kein Stress.... :) Klein Mira ist wirklich ein exzellent Dolmetscher :mrgreen:
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od plk.Žitný »

tak tomuhle rozumím. Má chabá znalost němčina na tohle ještě stačí...
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak než se sem dostane Malej Míra, tak bych se pokusil to vysvětlit tak, jak to chápu já - raději však česky, protože německy by mi to zabralo půl dne a navíc by to bylo s chybami.
Štvanice navazuje na díl Vrah se skrývá v poli a ten se inspiroval skutečným příběhem, který se stal Babicích (v Babicích byli zastřeleni funkcionáři komunistické strany - KSČ). Pokud vím, tak tento Babický případ není pořád ještě spolehlivě vysvětlen a v době pražského jara (Prager Frühling) se začalo poprvé hovořit o tom, že celá tato akce byla vyprovokována státní bezpečností (StB - obdoba výchdoněmecké STASI). Proto měl být tedy farář rehabilitován a proto měl být i Zeman odsouzen. Ti co chtěli Zemana odsoudit se domnívali, že za celou akcí stál prokurátor Vršecký, který spáchal sebevraždu a zanechal dopis na rozloučenou, ve kterém se měl údajně ke všemu přiznat.
Myslím, že k pochopení těchto dílů kolem pražského jara je opravdu potřeba vědět něco o historii Československa po druhé světové válce. O tom, jak se komunisté dostali k moci, jak se zbavovali svých odpůrců, jak se sami mezi sebou zavírali, jak postupně ztráceli podporu i posledních nadšenců pro komunismus, jak docházelo k uvolňování v 60-tých letech, jaký strach měli skalní komunisté během pražského jara. A k tomu všemu ještě obroský vliv SSSR (UdSSR) na Českoslovenko po druhé světové válce a vlastně až do roku 1989.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
zapatak
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 17. led 2009 20:07:47
Bydliště: Strasswalchen, Österreich (Rakousko)

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od zapatak »

Ich muss bekennen, dass mir der Fall aus dem Jahre 1951, der sich in einem Ort namens Babice in Süd-Vysocina (oder wie man’s halt bei euch sagen würde…) äußerst geläufig ist…soweit so gut, gehen wir zum Prozess über, Arnold Hackls Erklärung hat mich leider nicht weitgebracht außer dem Standpunkt dem ich schon vorher gegenüber geschielt hatte, man muss mich nicht allzu oft i n der Geschichte der CSSR belehren und ermahnen, mir sind alle entscheidende Details geklärt, der Prager Frühling (Prazke Jaro) ,wie man ihn nennen kann war aber erst im April 1969 beendet, wo sich der Erste Sekretär der KPC Alexander Dubcek und Josef Smrkovsky von ihrer Opposition zu dem opportunistischen Gustav Husak und seinem treuen Gehilfen Strougal zurückzogen und sich vollständig von der Politik isolierten, und sich mit Berufen wie Waldarbeiter, Maschinentechniker (Dubcek hatte zuvor noch das Vergnügen als Diplomat in der Türkei zu funktionieren und zu dienen, aber auch diese sollte Husak ihn später zurückziehen…) Nun wem sag ich das allen? Euch ist die tschechoslowakische Geschichte nur allzu gut bekannt, ich wollte damit lediglich demonstrieren dass ich mir nicht im unwissentlichen Stadium bewege und auch sehr wohl Informationen und Kenntnisse vorweisen kann und sie auch verfüge und dass mir die Geschichte und Begebenheiten des 20. Jahrhunderts, welche sich in den Ostblock-Staaten ereigneten, bekannt sind…
Nun und dem Fall Stavnice (obgleich mir bis heute nicht bekannt ist, wieso sich dieser Fall so nennt, aber dass wird ein tschechischer Ausdruck sein, der einem Österreicher unmöglich bekannt sein kann) wer war dieser Mann, der den Selbstmord begangen hat? Wieso sollte der Pfarrer rehabilitiert werden, er doch einen Agenten versteckt, der doch sozialistische Funktionäre der örtlichen KPC ermordet hatte, mir ist daher unmöglich daran zu glauben, dass das Ministerium, ich glaube dass es Oldrich Cernik war, der es inne hatte(wenn nicht lasst es mich wissen und mich korrigieren) als einen Anhänger Dubceks und des Prager Frühlings (der einen „sozialistischen Staat einführen wollte mit menschlichen Antlitz, der aber weder innenpolitisch noch (wohlgemerkt) außenpolitisch keine Schäden dem Sozialismus, ich weder schmälert, mindern noch gefährden soll) Wieso sollte dann der Priester von Planice (Babice…) rehabilitiert werden ,wenn dessen Entkräftigung und Aufhebung der Schuld dem innenpolitischen sozialistischen Bilde gefährden würde und ihn nicht entspreche, oder iwrd in den Major-Zemans- Fällen die Politik nicht berücksichtigt sondern so dargestellt, dass sei geradeins Bild passt????
Wieso sollte diese Aktion eine Provokation der Stb (oder in der DDR Stasi genant oder in der UdSSR KGB…)gewesen sein, sie erfüllten nur die Pflicht nach den damaligen Gesetzen des Machtinhabers Antonin Novotny, der bekannt war für seinen höchst verälterteten stalinistischen Kurs bzw. Fortsetzung der Klement-Gottwald-Ära, da musste dem Ministerium, dass doch den Befehl gab, den Prozess neu aufzurollen um eine gesetzliche Überprüfung einzuführen, ob es dem sozialistischen Bild gestört hätte oder nicht- kein Wunder dass Breschnew vor Wut gebebt hätte, da kann nicht ihn langsam nicht übel nehmen ,dass er in einem Aufschwung von Aggression gemeinsam mit den „Fünf“ die CSSR entgegne aller Menschenrechte besetzt hatte und mit militärischen Einschüchterungen die gesamte Politik eines selbstständigen Staates (doch wie richtig erwähnt bis 1989 immer fortwährend abhängig von der Sowjetunion(UdSSR)) in Schach und Atem hielte, die Aktion rechtfertigt sich trotzdem nicht, aber das Motiv wird nu verständlich ,denn ich sehe es nun auch als Provokation des damaligen überzeugte Sozialismus bzw. der theoretischen Prinzipien des Marxismus-Leninismus…so viel dazu…
Wenn Malej Mira auftaucht soll er mich bitte darüber im Klaren setzen, nicht das ich etwas falsch interpretiert habe und somit entgegen allen Richtlinien ein falsches Dogma aufgestellt habe.


Jedna otazka este, proc taty umiou tka moc Lide nemecky jazik? Jste se to ucile ve Skole, ale ot’ taty vim, ze ze to ucilo jen jako druha zaloha v gymnasie Ceskoslovenska…ale muzete vsechni odpovedet v Cestine, ja vsechno (no skore…) jen moje psani, to je ustuta, tak se raci ptam nemecky…
"Wenn Sie eine Karte von Österreich nehmen, finden Sie eine Stadt namens Linz, dort wurde ich geboren, aber nicht als Österreicher sondern als Tscheche"
Odpovědět