25. díl - Štvanice

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...tedy o smyšlený příběh...
Bezpochyby. Zajímavým pak shledávám i to, že tvůrci nijak nepojmenovali i ono okresní město, kam povýšili Vydru se Zemanem.
V seriálu má jinak snad každá lokace svůj název (Plánice, Trnov, Kateřinská Hora ...).
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Zajímavým pak shledávám i to, že tvůrci nijak nepojmenovali i ono okresní město, kam povýšili Vydru se Zemanem. V seriálu má jinak snad každá lokace svůj název (Plánice, Trnov, Kateřinská Hora ...).
To je fakt. Na druhou stranu u vesnic a jejich názvů se snese ledacos, ale pokud jde o okresní město, to už je trochu tenký led. Každý by za tím hledal Klatovy, Domažlice, Prachatice, Cheb, nebo tak něco... Přeci jen v "Nemnakrměs-u" měli Bor a to může být kdekoliv.
Ale nabízím řešení: Klatovice, Domažlov, Prachatovy, nebo Chebovice... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:
Willy Kleiber píše:... Klatovice, Domažlov, Prachatovy, nebo Chebovice...
No,asi to bylo myšleno tam někde, v Pošumaví...pokud si dobře vzpomínám, ani v literární předloze Hon na lišku žádný název není.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od prof. Braun »

Je to prkotina, ale když Zeman odjíždí škodovkou z Plánice, tak po pravé straně silnice dvakrát mine stejnou hromadu uhlí (jde vždy o záběry, ve kterých je pouze Blanka).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od opat Adamíra »

Toho jsem si taky všiml... I když "odstartuje" od paní řídící, tak jede rozhodně rychleji, než kamera potom zabírá přes zadní okno otáčející se paní řidicí. Ale to není nedostatek, to tak bejt mohlo.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

... A pak se zde objevili příslušníci bezpečnosti vedení plukovníkem Kalinou, majorem Žitným a kapaitánem Zemanem...

Velebný pán má v těch hodnostech trochu hokej, v díle VsSvP nemá podle mě nikdo jmenoivanou hodnost, Zeman i Žitný jsou poručíci, snad Kalina by mohl být plukovník...
No a ve Štvanici nebyl naopak Zeman kapitán a Žitný major...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Velebný pán má v těch hodnostech trochu hokej, v díle VsSvP nemá podle mě nikdo jmenoivanou hodnost, Zeman i Žitný jsou poručíci, snad Kalina by mohl být plukovník...
No a ve Štvanici nebyl naopak Zeman kapitán a Žitný major...
Řekl bych, že farář mluví o aktuálních hodnostech, nikoliv tehdejších z 50-tých let, ale pravdivost a přesnost jsem nezkoumal. Jinak mi to dává smysl, takže tu nedostatek nevidím. ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 22. bře 2010 15:36:59, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

Aktuální hodnost ve Štvanici (a to už několik "roků" - dílů předem) je major, to je na 100 %. A Žitný podle mě už major teky nebyl, ale tady si nejsem úplně jistý...

Tak mě napadá, jestli někdo nemá zmapované, ve kterých letech Honza povyšoval (myslím, že jako kapitána ho naposledy zmiňuje Hackl v KVŠ...).
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Bína »

nalim159 píše:Aktuální hodnost ve Štvanici (a to už několik "roků" - dílů předem) je major, to je na 100 %. A Žitný podle mě už major teky nebyl, ale tady si nejsem úplně jistý...
Podle titulků na konci Štvanice byl Žitný poplk. a Kalina stále plk. Což by možná vysvětlovalo že farář mluvil o hodnostech z 50 let.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

Bína píše:Podle titulků na konci Štvanice byl Žitný poplk. a Kalina stále plk. Což by možná vysvětlovalo že farář mluvil o hodnostech z 50 let.
To potom opět nesedí Zeman ("poručík, pane jo, to už je nějaká šarže") a Žitný ("a tohle je poručík Žitný, náčelník OS STB, známe se"). Takže jak jsem psal, velebníček má ty hodnosti prostě pomotané.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Bína »

Ted jsem zhlédl ještě titulky ve Vrah se... A vypadá to že pan farář v tom má opravdu pěknej hokej, :D protože tady byl Žitný ještě poručík. Ve Štvanici je už poplk a fárář říká že přijel major Žitný. ;) Tak že nedostatek.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Nahazejte Spinu na Farare ---rekl bych ze jmena a hodnosti mu Dodala Konecna s Braunem --- Farar byl jen nastroj na sestreleni Zemana --- rekl bych, ze i tu rec se mel naucit hodne z pameti, aby vypadal jako, ze to v nem stale vre. No a ze nekdo nevedel jakou hodnost ma Eso u StB (Zitny) a podobne, to jen svedci o dokonalem utajeni. :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od děda Dejmek »

Předseda soudu čte, ze Zemanovi občanky, že bydlí v Praze 6, v nějaký Plochý ulici č.133. Taková žádná ale na Pankráci neexistuje.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Doktor Vesely »

děda Dejmek píše:...že bydlí v Praze 6, v nějaký Plochý ulici č.133. Taková žádná ale na Pankráci neexistuje.
No právě. Určitě to byl takový fígl, aby zůstal Honza v utajení a nebombardovali ho před barákem novináři a imperialističtí živlové té doby. :D
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Bába kořenářka »

Ale Praha 6 nebyla Pankrác, ne? Šestka je Břevnov, Dejvice atd., nebo se to měnilo? Já mám pocit, že ne...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Odpovědět