25. díl - Štvanice

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

Když už jsme u prokurátora Ševčíka... Honza říká, že ho zná řadu let, zná jeho obžaloby a návrhy trestů... Tady to jasně vypadá, že Ševčík je prokurátor už celkem dlouho.
Nicméně po pohřbu Kaliny se Pavlásek diví, že Ševčík je teď prokurátor.

No a poslední věc - co by dělal prokurátor na ministerstvu vnitra (z debaty je poznat, že tam byl "doma"). Podle mě prokuratura na MV nesídlila.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...se Pavlásek diví, že Ševčík je teď prokurátor....co by dělal prokurátor na ministerstvu vnitra...
Nikdy mě nenapadlo se tím takto zabývat, ikdyž je to samozřejmě zajímavá otázka. Nabízí se vysvětlení: Od odchodu Pavláska do penze uplynuly 3 roky, Ševčík byl právník, ale na prokuratuře mohl působit třeba až v posledních letech v rámci "oteplování" atmosféry v době pražského jara kvůli přípravě rehabilitačních soudů. No a to by mohlo i vysvětlovat, že měl přístup na MV kvůli přípravě podkladů k obžalobě. Nepředpokládám, že by prokuratura měla cokoliv společného s budovou MV. Koneckonců spadala pod jiné ministerstvo - spravedlnosti stejně jako její nástupce - dnešní státní zastupitelství. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

Ano, tak nějak by to třeba šlo... Nehledám tam čertíka za každou cenu, jen mě to tak napadlo,když jsem přemýšlel o tom, co byl Ševčík vlastně zač. Asi si zase přečtu knižní verzi. Musím říct, že ta na mě zapůsobila hodně silně, nejen kvůli narážkám na Kafkův Proces. I to Honzovo čistě morální vítězství u soudu bylo povedené...
K výše uvedenému od kolegy Míry: Z věty, že Zeman zná obžaloby a návrhy trestů bych soudil, že Ševčík byl celkem kovaný komunista, a ne reformátor z 60. let (proto Honzu překvapilo Ševčíkovo působení u rehabilitačních soudů), ale to je už opravdu maličkost.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

plk.Žitný píše:Pojdme si tam v rámci nějaké akce natočit onu památnou scénu Honza vs prokurátor Ševčík .. ...
Napadá mě úplně šílená myšlenka, asi příliš smělá...Myslíte, že by si Mistr nechtěl "střihnout" opět Zemana před kamerou fanklubu s někým schopným zahrát třebas Ševčíka? Spoléhám na to, že vztahy Mistra Brabce s fanklubem jsou nadstandardní...no posuďte :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od plk.Žitný »

Willy Kleiber píše:
plk.Žitný píše:Pojdme si tam v rámci nějaké akce natočit onu památnou scénu Honza vs prokurátor Ševčík .. ...
Napadá mě úplně šílená myšlenka, asi příliš smělá...Myslíte, že by si Mistr nechtěl "střihnout" opět Zemana před kamerou fanklubu s někým schopným zahrát třebas Ševčíka? Spoléhám na to, že vztahy Mistra Brabce s fanklubem jsou nadstandardní...no posuďte :)
Už mě to taky napadlo... Tak předpokládám že mistr Jelínek na Kubě nějakou scénku střihne...

No ale kdybychom třeba pozvali p.Brabce na nějaké místo natáčení, možná by se nechal umluvit na nějakou re-edici..,,.
Ale nesmělo by se to asi nikde veřejně ukazovat... :lol: :lol:

Nebo zda by se nechali ukecat za honorář v rámci natočení nějaké upoutávky až zase TV Barrandov bude MJZ někdy reprízovat...Což si myslím že je celkem pro televizi celkem dobrý nápad...
To je práce pro pokladníka, aby tuhle možnost s p.....(kolegou z TV Barrandov) probral..
Ale chtělo by přesunout tuhle debatu asi do jiné sekce..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Z věty, že Zeman zná obžaloby a návrhy trestů bych soudil, že Ševčík byl celkem kovaný komunista, a ne reformátor z 60. let...
Sice jsem tu dobu nezažil, ale konec konců ve straně a příslušných aparátech stáli proti sobě komunisti a Komunisti. Nesmíme zapomínat, že to byl obrodný proces v rámci stále stejné jedné a té samé strany. Předpokládám tedy, že i komunisté sami měnili názory a stanoviska. Někteří podle toho, jak se to zrovna hodilo. Ostatně po roce 89 jsme to zažili naplno... ;) :D
Stále tam ten "nedostatek" nevidím.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od nalim159 »

malej Míra píše:Stále tam ten "nedostatek" nevidím.
No jo, to je věc názoru :D .
Každopádně děkuji za zajímavou diskuzi, v podstatě jsme se shodli...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Michálek »

Vážené fórum,
abych trošku zabrousil zase do nedostatků. V pasáži, kdy se Honza Zeman na Letné dohaduje se Ševčíkem o připravovaném procesu, je na druhém břehu Vltavy za Čechovým mostem vidět v plné kráse hotel Intercontinental. Ten však byl definitivně dostaven až v roce 1973. V době, kdy se Štvanice odehrává, mohly tam být vykopané maximálně základy.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od pplk Žitný »

Těch "tehdy neexistujících" staveb tam jde vidět více. Kromě zmíněného hotelu je to i budova ÚTB (meziměstské a mezinárodní tlf. ústředny v Olšanské ul.) s nezaměnitelnou siluetou věže, která byla dokončena až někdy kolem let 1975-76.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Michálek »

Máme tu ještě dopis prokurátora Karla Vršeckého adresovaný Václavu Kalinovi. Známe jeho adresu, dokonce byl opatřen řádným razítkem, jen ho ve vápence zastřelený úředník musel psát z daleké budoucnosti. Je totiž opatřen známkou ze série Poštovní emblémy, která byla vydána až 31. 10. 1974, tedy více než šest let po událostech zachycených ve Štvanici.
StvaniceZnamka.jpg
StvaniceZnamka.jpg (73.11 KiB) Zobrazeno 7097 x
Jen pro filatelisty - známku navrhl Miroslav Urbásek, rytcem negativu byl Miloš Ondráček. Známky bylo vytištěno 144 580 000 kusů. Takže pokud ji máte doma, nejásejte - má ještě menší hodnotu, než v roce vydání (pouhých 50 haléřů).
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Koštýř »

Michálek píše:..zastřelený úředník musel psát..
No výborně! I s. prokurátor se někdy utne.. :lol: Dobrý postřeh.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Fredy »

Parádní kousek se známkou pane kolego Michálku.Tomu se říká tzv.návrat do budoucnosti... :D
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od xvladv »

Hezký den,v dílu Štvanice jsem objevil další maličkost,která byla z budoucnosti.Když jde Blanka s Liduškou v Plánici přez náves,jezdí tam kluci na pionýrech(malý motocykl),tento typ(podle označení na zadních stranách motocyklu) se vyráběl až po roce 1974.To označení byla samolepicí folie,měl jsem tento stroj,rok výroby 1971,a měl jen označení typu barvou.Nenašel jsem to tu,tak to sem píšu,nevím zda to nebylo na starém foru. :)
Přeneste palbu na mě.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Fosgen »

Neviem ci to tu bolo spomenute, ale na procese vystupi Sevcik, ako prokurator, ze ci Zeman tiez "nebol oklaman".
To mi pride skor ako rec obhajoby a nie zalobcu. Trosku komicky vystup.
Asi chcel tvorca dielu na objednavku vykreslit sud ako frasku.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

Měl bych tady jeden nedostatek takříkajíc "skriptového" charakteru...z obrazu příjezdu Zemanových do Plánice, resp. "nad Plánici" k té trati mezi poli.
Jak se Liduška ptá "A to už nepojedeme dál?" je průhledem z auta vidět pozadí - jakýsi travnatý pozemek se spoustou stromů, vypadá to jak nějaký sad (obr. 1). Nicméně to pak následně vůbec nekoresponduje s jinými záběry, kde je vidět okolí za jejich stojícím autem (např. ty flashbacky, jak Zeman stojí u trati - obr. 2).
Takže tady je to podobný filmařský trik jako např. v posledním díle, když to má navodit dojem, že Zemanův domek stojí přímo u dálnice :)
v aute.JPG
v aute.JPG (68.26 KiB) Zobrazeno 5840 x
celek.JPG
celek.JPG (53.41 KiB) Zobrazeno 5838 x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět