25. díl - Štvanice

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

Ten problem se skodovkou se vi --probiralo se to uz na starem fru a tady se to nerozepisovalo ..... skutecne S100 se zacaly vyrbet az v roce 1969... model, kterym jede Zeman do Planice je az po Faceliftu cca po roce 1972. A podle SPZ a barvy (tusim ze to je 2030 piskova sahara ale ted nemam dil po ruce a tak nemuzu overit) se dokonce jedna o jeden z poslednich vyrobenych kusu z konce roku 1975 (posledni 2 serie byly Piskova Sahara - Zluta a pak Cervena)... dale uz se vyrabely poze S110R a to az do rku 1982
Možno tou dolinou ide ten voz.........
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od myr60 »

Neviem, ci je to prave nedostatok, ale taky mensi snad. V scene ked pride Zeman za chorym Kalinom (od 00:25:50) je vedla Kalinovej postele stena. Dalsie zabery su potom natacane kamerou presne z miesta, kde ta stena stoji (od 00:26:50), co poukazuje na to, ze cela miestnost je atelierova. Potialto je to OK, takych zaberov je v seriali viac. Vsimnite si ale na zaberoch, ked Zeman podava Kalinovi ruku na privitanie a potom si k nemu prisuva stolicku, ze ta stena je odnimatelna - v spoji medzi nou a stenou za Kalinovou hlavou je jasne vidiet strbinu.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od strejda.ohon »

2 myr60: Znám jeden byt na sídlišti v Modřanech, kde přímo středem obýváku prochází spoj mezi panelama v podobě přibližně dva centimetry hluboký a dva centimetry široký rýhy přes celej strop a stěnu. A prej je to úplně normální a má to tak celý sídliště. :shock: :roll: :mrgreen: Takže štěrbinu v Kalinově bytě bych taky viděl spíš jako zajímavost než jako nedostatek. Mám pocit, že kdyby tam ty záběry "ze stěny" nebyly, asi by to člověka ani nenapadlo. ;)
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

strejda.ohon píše:... že kdyby tam ty záběry "ze stěny" nebyly, asi by to člověka ani nenapadlo. ;)
Jediný "neateliérový" byt v seriálu je zřejmě v Pánovi ze Salcburku, jak jsme řešili v příslušném tématu...a p. Brabec v knize uvádí, že scénu s V. Menšíkem dělali v "jednom vinohradském bytě".
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

myr60 píše:Neviem, ci je to prave nedostatok...ked pride Zeman za chorym Kalinom...je vedla Kalinovej postele stena. Dalsie zabery su potom natacane kamerou presne z miesta, kde ta stena stoji...
Upřímně řečeno, tohle bych za nedostatek nepovažoval, to je prostě filmařská technika. Jak chcete jinak nasnímat rozhovor v protipohledu, když má být postel u zdi (což je celkem obvyklé)... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od myr60 »

malej Míra píše:Upřímně řečeno, tohle bych za nedostatek nepovažoval, to je prostě filmařská technika. Jak chcete jinak nasnímat rozhovor v protipohledu, když má být postel u zdi (což je celkem obvyklé)... ;) :D
No ved som pisal, ze atelier je OK. Za maly nedostatok pokladam tu viditelnu strbinu, ktora priamo hovori o odnimatelnosti steny ;) Uznavam, ze byty su rozne popraskane, sam som v takom byval, no inac vyzera popraskanie, ako krasna rovna strbina :) Ale suhlasim, ze v tomto pripade sa o nic vyznamne nejedna, je to taky detail.
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od myr60 »

V case od 0:03:55 ma TV u Kalinu v kancelarii uplne stlmeny zvuk, napriek tomu ho pocuju :D Screenshot som hodil do ineho vlakna, je to druhy obrazok v prispevku:
viewtopic.php?f=11&t=96&st=0&sk=t&sd=a&start=30#p7955
Pri pozerani filmu z DVD je symbol hlasitosti celkom zretelny, patri najvyssiemu potenciometru.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od strejda.ohon »

Willy Kleiber píše:Jediný "neateliérový" byt v seriálu je zřejmě v Pánovi ze Salcburku, jak jsme řešili v příslušném tématu...
Do tématu "nedostatky" se to teda zrovna moc nehodí, právě naopak. :roll: :D Ale už jsem to chtěl napsat několikrát a tady jsme to nakousli, takže... Za dekorace v 30PMZ si tvůrci zasloužej obrovskou pochvalu! :!: V naprostý většině vypadaj velmi realisticky a to včetně "malůvek" za okny. Snad jen v prvních dílech mě trochu ruší, že jsou prakticky ve všech interiérech, ty šedivý, jakoby zašlý, stěny, ale možná, že to v poválečnejch letech takhle opravdu všude vypadalo. :?:
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

Nedostatek vyplývající zřejmě z následného přetočení tohoto dílu - žluté embéčko se Zemanovic rodinou přijíždí "do Plánice" (mám na mysli tu polní cestu), zastavuje. Všude kolem je časně jarní krajina, holé stromy bez listí.
embecko celek.JPG
embecko celek.JPG (57.69 KiB) Zobrazeno 6949 x
Následuje záběr zepředu do interiéru, kdy se Lída ptá "To už nepojedeme dál?". A teď si všímejte krajiny a pozadí za autem.
embecko detail.JPG
embecko detail.JPG (66.47 KiB) Zobrazeno 6946 x
Absolutně neodpovídá ani tomuto místu, ani roční době. Embéčko náhle stojí v nějakém rozkvetlém sadu nebo co :o :o Opět klasická ukázka filmařské latiny.
Tento záběr je zřejmě právě z těch dotáčených, tipiju tak květen podle stupně olistění :)
Naposledy upravil(a) Willy Kleiber dne stř 29. črc 2009 21:03:56, celkem upraveno 1 x.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Dobesch »

No on celej ten dil je co se obkleceni tyce takovej divnej -- soud je koncem cervna, takze predpokladam, ze celej dil se ma odehravat nekdy na prelomu Kvetna a Cervna... ale ti lidi tam chodej obleceny jak v breznu max. zacatkem dubna --- Zeman za celou dobu snad neodlozi "balonak" ... pole jsou hola.... proste tady se zasazeni do casu nejak nepovedlo.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

Teď mi došla zase jedna nelogičnost: Blanka při rozhovoru s farářem na zahradě v Plánici říká "Narodila jsem se tady".
Ale v díle Hon na lišku přece jsou ona, Karel i starý Svoboda na bále v Kateřinské Hoře, anebo je to Plánice??? :shock: :o :) Chápu, že se narodit se neznamená někde žít, ale pokud 3 postavy z Plánice vystupují pospolu v Kateřinské Hoře, je to přinejmenším podezřelé.
Tady to scénáristé nějak zmotali...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Bába kořenářka »

Já nevím, tohle mi nelogický nepřipadá... Blanka se přece mohla narodit v Plánici, pak jít se starým Svobodou "budovat republiku" do pohraničí - do Kateřinský hory, tam poznala Karla, zasnoubili se nebo vzali, a když umřela v Plánici tetička, všichni se tam vrátili starat se o barák, ne!?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Chápu, že se narodit se neznamená někde žít, ale pokud 3 postavy z Plánice vystupují pospolu v Kateřinské Hoře, je to přinejmenším podezřelé...Tady to scénáristé nějak zmotali...
Pane kolego, jste snad až přehnaně zaujatý a podezřívavý vůči filmařům a čujete levotu za každým sloupem. Nic proti, díky Vašemu bystrému postřehu jsme si rozšířili obzory o řadu skutečných nedostatků, které by nám jinak unikly. Nicméně nechte mne shrnout několik faktů: Zeman na začátku VO nastupuje do první služby v Kateřinské Hoře, tedy vesnice na hranicích, odkud se pak i se svým nadřízeným Vydrou přesunou na okres. HnL se tedy už odehrává v nejmenovaném okresním městě, rovněž poblíž hranic. V průběhu dílu po Vydrovi nastupuje Bláha, po jehož útěku se okresním velitelem SNB stává Zeman. Dosud jsme nenarazili na důvod, proč by Svobodovic nemohli pocházet z Plánice, kam se Blanka s otcem a po svatbě i s manželem Karlem vrací. V plánici se všichni setkávají se Zemanem, který přijíždí řešit opakované případy žhářství. To dává smysl, nebo ne? Zatím jsem napočítal jen 2 postavy původem z Plánice - Svoboda s dcerou Blankou... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:
Willy Kleiber píše:... To dává smysl, nebo ne? ...
Připouštím, že smysl v tom lze nalézt, i když trochu přitažený za vlasy. Blanka se tedy narodila v Plánici, pak se s dědkem Svobodou přestěhovala do nejmenovaného okresního města, tam potkala Mutla, a vrátili se do Plánice :roll:
Podle mého jde o stejnou kategorii nelogičností, jako ve Smrti u jezera, když Zeman říká, že to má z České Třebové kousek...To je taky takový výkřik do tmy, neověřitelný, ale s přihlédnutím ke všem pozdějším okolnostem spíše nesmyslný. ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 25. díl - Štvanice

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Podle mého jde o stejnou kategorii nelogičností, jako ve Smrti u jezera, když Zeman říká, že to má z České Třebové kousek...
Jde o film, tedy o smyšlený příběh, ne o "Toulavou kameru"... ;) :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět