9. díl - Loď do Hamburku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

... Že pak udělá totální blbost a naváže kontakt s Inkou, mě zaráží taky...

No, tak Blaha nenadviazal s Inkou nic, mal smolu, ze ho poznala, potom bol v pasci, ked s nou nadviazal pomer, mal ju aspon ako tak pod kontrolou. Vobec nepochybujem, ze jej nakukal ze zdrhnu, dopadla by rovnako len nie rukou doktora, ale Blahu -ten mal ine ulohy ako sa natahovat s Inkou. Nakoniec to bolo naznacene ako sa obliekala za dverami skrine.
Iny postreh.
1. Zaujimave mi prislo, ked Bina zmenil postup pri obchode.
Berku vyplacal po prichode z Hamburgu a po prepocitani smukov. Simkovi dal peniaze dopredu a to napriek tomu, ze to ho videl prvy krat.

2. Berka mal nejak napuchnutu hubu ked bol u Binu kseftovat, ze?

3. Este taka drobnost, uz sa tu niekde spominali ruchy. Ked bol Berka vyruseny ako chcel hodit vedro s kanistrom tak ho rychlo vybral, nabral vodu a potom ju vylial spat do rieky. Bol dost vysoko, ale splechnutie vody s kybla bolo okamzite. Ale to je len taka prkotina.
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Spikings »

Nikde jsem to v diskuzi nenašel, tak to dám sem: Strojník Šimek byl patrně člověk jednoduššího uvažování, nicméně nechápu, jak se mohl tak hloupě a naivně zeptat Bláhy, na jaké jméno má občanku. To úplně bije do uší a postrádá jakoukoli logiku...Sice to není "nedostatek ze strany štábu", ale podle mě patří spíše sem, než do diskuze "Jednotlivé díly seriálu".
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Bláha »

Mě je divné že se Bláha pověsil na Šimka,a nechal ho vše organizovat,a při opouštění šífu jednal na vlastní pěst,a riskoval.Šimek u toho neasistoval.A pak ten lidský "dabing" mňoukající kočky než ji Berka hodí do vody je ubohý.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Salaba »

Spikings píše: ned 26. dub 2020 16:19:11 ..Strojník Šimek byl patrně člověk jednoduššího uvažování, nicméně nechápu, jak se mohl tak hloupě a naivně zeptat Bláhy, na jaké jméno má občanku. To úplně bije do uší a postrádá jakoukoli logiku...
Ale pane kolego, podle mne to logiku dává. On ten Šimek nebyl zas tak jednoduchej (já vím, vy myslíte, že jen makal na šífu a pak pentlil za Vlastičkou :) ), ale on podle mě tak trochu před Bláhou dělal troubu schválně...Zkrátka jsem takovej prosťáček, co tě chce 'Bláho' za prašule dostat šífem do vlasti, zároveň chci taky něco zjistit když už spolupracuju s rozvědkou... ;-)
Naposledy upravil(a) Salaba dne pát 08. kvě 2020 8:45:00, celkem upraveno 1 x.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Salaba »

Bláha píše: čtv 30. dub 2020 22:06:44 Mně je divné, že se Bláha pověsil na Šimka a nechal ho vše organizovat a při opouštění šífu jednal na vlastní pěst ... A pak ten lidský "dabing" mňoukající kočky...
Bláha byl zkušenej agent, sólista co nevěřil nikomu a ničemu. Když vezmeme v úvahu to jak se skrýval na šífu za pomoci lehce "přitroublýho" Šimka, byl jeho útěk z lodi již na našem území celkem logický. A ta kočka?? Podle mě mňoukala v originále... :)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

"Podle mě mňoukala v originále..."
Na mna to posobi ako keby jej rezia trochu "pomohla".
Bohumil Smida to musel kvoli zaberu nejak prekusnut.
Lupa
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. úno 2016 21:08:20

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Lupa »

Neviem či to mám dať sem a či sa to už riešilo ale : Berka odovzdá šmuky Bínovi u neho doma a on mu zato vyplatí 20000. A Berka hovorí že medikamenty podrazili i v Hamburgu budu mu platiť 5x toľko. Ale Šimek pri výsluchu u Zemana , tvrdí že to bola posledná Berkova cesta a že už nemal viacej ist . Keď sa potom Šimek ( už ako spolupracovník bezpečnosti ) baví s Binom tak mu Bina hovorí : tady je 20000. Neptej se proc. Chtejí je . Tak ma napáda otázka že prečo dával Bina peniaze Berkovi keď mu neboli určené , ale mali ist do Hamburgu Blahovi ? A to už nehovorím o tom že z nich Berka 2000 minul. Vychádza mi s toho iba to že ich chcel o tých 20000 otiahnut , ale to musel počítať s následkami ....
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 682
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Adamovic »

Lupa píše: ned 17. kvě 2020 18:54:00 Neviem či to mám dať sem a či sa to už riešilo ale : Berka odovzdá šmuky Bínovi u neho doma a on mu zato vyplatí 20000. A Berka hovorí že medikamenty podrazili i v Hamburgu budu mu platiť 5x toľko. Ale Šimek pri výsluchu u Zemana , tvrdí že to bola posledná Berkova cesta a že už nemal viacej ist . Keď sa potom Šimek ( už ako spolupracovník bezpečnosti ) baví s Binom tak mu Bina hovorí : tady je 20000. Neptej se proc. Chtejí je . Tak ma napáda otázka že prečo dával Bina peniaze Berkovi keď mu neboli určené , ale mali ist do Hamburgu Blahovi ? A to už nehovorím o tom že z nich Berka 2000 minul. Vychádza mi s toho iba to že ich chcel o tých 20000 otiahnut , ale to musel počítať s následkami ....
Myslim si, ze Berka s tym, ze ''je to jeho posledna cesta'' len tak nezavazne blufoval. Asi s tym uz chcel prastit, ale este nemal presnu predstavu, ktora ta cesta uz bude definitivne posledna. To tiez nezaviselo len od neho, ale od vedenia CSPLO. Takze aj Simek to vedel len z takej nezavaznej konverzacie.
Uplne ina vec ma zaraza. Teda vlastne dve veci.
1. Lieky predsa v Hamburgu kupoval Berka v lekarni - na aspirin a podobne veci predsa nepotreboval nikoho, aby to zohnal. To sice nebolo dostat vo vtedajsej CSR, ale v Hamburgu urcite ano. Tomu som fakt nerozumel. Dobre, ak niekto chcel davat sifrovane spravy na pribalovy letak - potom to logiku ma, lebo to v lekarni asi nemali, ale ak Binovi islo o sifry a nie o lieky - je to jasne, ak mu islo o lieky - to mohol Berka vybavit aj bez sprostredkovatela a Bina vyzeral tak, ze netusil, co tam moze tak byt - islo mu len o peniaze.
2. Ako mohol Pirek vydierat Simka s tym, ze oznami policii v Hamburgu, ze Simek doviezol ''valuty''? Ved v Nemecku nebolo ziadne obmedzenie na dovoz zahranicnej meny a vtedajsia CS mena tam nemohla byt povazovana za ''valutu''. No a samotny vyvoz ''smukov'' teda uz vonkoncom nebol trestny, takze Pirek to asi tiez nemal dobre spocitane a mozno tiez len blufoval.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Lupa píše: ned 17. kvě 2020 18:54:00 Neviem či to mám dať sem a či sa to už riešilo ale : Berka odovzdá šmuky Bínovi u neho doma a on mu zato vyplatí 20000. A Berka hovorí že medikamenty podrazili i v Hamburgu budu mu platiť 5x toľko. Ale Šimek pri výsluchu u Zemana , tvrdí že to bola posledná Berkova cesta a že už nemal viacej ist . Keď sa potom Šimek ( už ako spolupracovník bezpečnosti ) baví s Binom tak mu Bina hovorí : tady je 20000. Neptej se proc. Chtejí je . Tak ma napáda otázka že prečo dával Bina peniaze Berkovi keď mu neboli určené , ale mali ist do Hamburgu Blahovi ? A to už nehovorím o tom že z nich Berka 2000 minul. Vychádza mi s toho iba to že ich chcel o tých 20000 otiahnut , ale to musel počítať s následkami ....
1.Vykasli sa na to, kolko nasli u Berku. Mal peniaze tak chlastal, uctovna uzavierka "ma dat - dal" v Hamburgu nikoho nezaujimala, tam musel vyklopit 20 kilo. Dolozil ich vlastneho.
2. Berka bol priekupnik a zaroven posol, tak komu ich mal Bina davat? Sak Berka bol jedina spojka. Peniaze vobec neboli urcene Blahovi, to neviem ako si k tomu dosiel. Boli jednoducho urcene pre spravodajsku rezidenturu v Hamburgu ktora z toho financovala aktivity v CSSR.
3.Ako sa da niekoho obtiahnut? Musis vysolit 20 tauznu tak snad prijemca vie pocitat.
Berkov kseft spocival v tom, ze bud tusil, alebo vedel co je v tubach. Aj ked neviem ako na to dosiel, len ze by mal labak aby vedel vytiahnut z letaku "nevyditelnej inkoust"
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

1. Lieky predsa v Hamburgu kupoval Berka v lekarni - na aspirin a podobne veci predsa nepotreboval nikoho, aby to zohnal. To sice nebolo dostat vo vtedajsej CSR, ale v Hamburgu urcite ano. Tomu som fakt nerozumel. Dobre, ak niekto chcel davat sifrovane spravy na pribalovy letak - potom to logiku ma, lebo to v lekarni asi nemali, ale ak Binovi islo o sifry a nie o lieky - je to jasne, ak mu islo o lieky - to mohol Berka vybavit aj bez sprostredkovatela a Bina vyzeral tak, ze netusil, co tam moze tak byt - islo mu len o peniaze.
11. 30PMZ som videl X-krat, ale nespominam si, ze by sa spominalo ze Berka kupoval medikamenty v apoteke. Ze kupoval aspirin vieme len z vypovedi Binu "ja nevim, aspirin nebo takovy kramy". A podla mna nie som si isty ani tym, ze aj Bina vedel o sifrach. Bol normalny obycajny pesiak - priekupnik, len ako bezpecnostny medziclanok.
2. Ako mohol Pirek vydierat Simka s tym, ze oznami policii v Hamburgu, ze Simek doviezol ''valuty''? Ved v Nemecku nebolo ziadne obmedzenie na dovoz zahranicnej meny a vtedajsia CS mena tam nemohla byt povazovana za ''valutu''. No a samotny vyvoz ''smukov'' teda uz vonkoncom nebol trestny, takze Pirek to asi tiez nemal dobre spocitane a mozno tiez len blufoval.
22. To snad nemyslis vazne. Pirek odviedol svoju pracu naborara dobre. Ved to tam mas ako na tacke, vyhraza sa Simkovi, ze sa o jeho panenskom pokuse o pasovanie dozvedia nase organy. Asi si mladsi, ked si siel von, musel si deklarovat aj hotovost v akejkolvek mene ktoru si viezol a aj vsetky hodnotnejsie veci - fotaky, hodinky a pod. A to vzdy kedsi prekracoval hranice a aj do soc. krajin.
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 682
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Adamovic »

Fosgen píše: čtv 21. kvě 2020 22:30:42 1. Lieky predsa v Hamburgu kupoval Berka v lekarni - na aspirin a podobne veci predsa nepotreboval nikoho, aby to zohnal. To sice nebolo dostat vo vtedajsej CSR, ale v Hamburgu urcite ano. Tomu som fakt nerozumel. Dobre, ak niekto chcel davat sifrovane spravy na pribalovy letak - potom to logiku ma, lebo to v lekarni asi nemali, ale ak Binovi islo o sifry a nie o lieky - je to jasne, ak mu islo o lieky - to mohol Berka vybavit aj bez sprostredkovatela a Bina vyzeral tak, ze netusil, co tam moze tak byt - islo mu len o peniaze.
11. 30PMZ som videl X-krat, ale nespominam si, ze by sa spominalo ze Berka kupoval medikamenty v apoteke. Ze kupoval aspirin vieme len z vypovedi Binu "ja nevim, aspirin nebo takovy kramy". A podla mna nie som si isty ani tym, ze aj Bina vedel o sifrach. Bol normalny obycajny pesiak - priekupnik, len ako bezpecnostny medziclanok.
2. Ako mohol Pirek vydierat Simka s tym, ze oznami policii v Hamburgu, ze Simek doviezol ''valuty''? Ved v Nemecku nebolo ziadne obmedzenie na dovoz zahranicnej meny a vtedajsia CS mena tam nemohla byt povazovana za ''valutu''. No a samotny vyvoz ''smukov'' teda uz vonkoncom nebol trestny, takze Pirek to asi tiez nemal dobre spocitane a mozno tiez len blufoval.
22. To snad nemyslis vazne. Pirek odviedol svoju pracu naborara dobre. Ved to tam mas ako na tacke, vyhraza sa Simkovi, ze sa o jeho panenskom pokuse o pasovanie dozvedia nase organy. Asi si mladsi, ked si siel von, musel si deklarovat aj hotovost v akejkolvek mene ktoru si viezol a aj vsetky hodnotnejsie veci - fotaky, hodinky a pod. A to vzdy kedsi prekracoval hranice a aj do soc. krajin.
Skusim to este raz:
1. Ja viem, ze nie je zmienka o tom, ze by Bina kupoval lieky v lekarni. Bina koniec koncov v Hamburgu asi ani nebol, kupoval to od Berku. Ja sa skor zamyslam nad tym, ze ''aspirin a takovy kramy'' mohol kupit aj v lekarni v Hamburgu (Berka)- to sa predavalo vzdy navolno bez receptu. Preto mi doslo zvlastne, ze mu to zrazu chcel davat za niekolkonasobok ceny a ze s tym robili take problemy.
2. Simek nic neplanoval pasovat z pohladu NEMECKYCH uradov. On chcel pasovat veci z pohladu CS uradov. Z Nemecka v tom case nebolo zakazane vyvazat ''smuky'' pokial nemali nejaku historicku hodnotu a to tie veci evidentne nemali. No a dovoz zahranicnej meny do Nemecka predsa nebol vobec nelegalny. Nemcom (nemeckym uradom) bolo uplne jedno, aku menu a v akom mnozstve niekto doviezol. Takze Pirek hrozil niecim, co v podstate nebola ziadna hrozba.
No - mladsi... ja si myslim, ze som tu jeden z najstarsich. Takze ja mam s tymi komunistickymi procedurami na hraniciach svoje skusenosti. Ty si skutocne nemohol vyvazat peniaze. Ziadne okrem tych,co si mal deklarovane a povolene. Ale Pirek strasil Simka tym, ze ho uda nemeckej policii za pasovanie cudzej meny a to nedava zmysel. Pirek sotva chcel udat Simka ceskoslovenskym fizlom.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

"Pirek sotva chcel udat Simka ceskoslovenskym fizlom."
Presnu stopaz ulozenu v hlave nemam, ale som si na 99% isty, ze tam nejaka taka vyhrazka padla.
Vecer si to schvalne pustim.

Stran aspirinu - to ze tam bol aspirin len Bina hral lezerne divadlo pre policiu akoze len odovzdava nezaujimave pilule a ze tomu co tam je vobec nerozumie.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Aaron Goldstein »

To, čím mu Pírek vyhrožuje přesně zní:
"Nákup pašovaného zboží, ještě k tomu za propašovanou československou valutu, dále pokus podkus platit mě a přimět k prodeji léků..."

Ovšem po "zlomení" Šimka mu dává na výběr...
1) Místní policii nic neoznámí... Ale, že veškerý materiál (nahrávku, fotografie i film) předá československým úřadům... Navíc tam jasně vysvětluje, že nešlo o léky, ale o to, co bylo v nich... ("Tam, pokud vím, jsou citliví na tyhle věci... Zvlášť pokud jde o předávání špionážních zpráv...Ale ano, nedělejte, že netušíte co je v těch lécích")...

2) Že propašuje objemnější zásilku... Muže...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 682
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Adamovic »

aarongoldstein píše: pát 22. kvě 2020 10:10:51 To, čím mu Pírek vyhrožuje přesně zní:
"Nákup pašovaného zboží, ještě k tomu za propašovanou československou valutu, dále pokus podkus platit mě a přimět k prodeji léků..."

Ovšem po "zlomení" Šimka mu dává na výběr...
1) Místní policii nic neoznámí... Ale, že veškerý materiál (nahrávku, fotografie i film) předá československým úřadům... Navíc tam jasně vysvětluje, že nešlo o léky, ale o to, co bylo v nich... ("Tam, pokud vím, jsou citliví na tyhle věci... Zvlášť pokud jde o předávání špionážních zpráv...Ale ano, nedělejte, že netušíte co je v těch lécích")...

2) Že propašuje objemnější zásilku... Muže...
Ano - ta hrozba nemeckou policiou asi mala na neskuseneho Simka len zaposobit tak, ze sa zlomi. Lebo to ziadna hrozba nebola - z pohladu nemeckych uradov nerobil nic nelegalne.
Potom ale nechapem Pirka. Ak chcel vyzradit ceskoslovenskym uradom, ze v liekoch su spionazne spravy - tak to by musel byt fakt blazon - ved by to cele znicil a celu akciu potopil. Okrem toho je uplna blbost to, ze by predpokladal, ze nejaky lodnik, co ma len vozit tovar vie o tak utajenej veci. Ale to sa asi nedozvieme. Pirek asi hral len psychologicku hru na vystraseneho Simka.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 682
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Adamovic »

Fosgen píše: pát 22. kvě 2020 9:52:23 "Pirek sotva chcel udat Simka ceskoslovenskym fizlom."
Presnu stopaz ulozenu v hlave nemam, ale som si na 99% isty, ze tam nejaka taka vyhrazka padla.
Vecer si to schvalne pustim.

Stran aspirinu - to ze tam bol aspirin len Bina hral lezerne divadlo pre policiu akoze len odovzdava nezaujimave pilule a ze tomu co tam je vobec nerozumie.
Toto je len moj dojem - Bina bol len priekupnik a nevedel o spionazi a podobnych veciach nic. Na to bol asi velmi simplexny. Hejtmanek vsak o vsetkom vedel a preto nevahal zavrazdit Berku, len aby sa dopatral k tym liekom (spravam). Bina podla mna ani nevedel, ze idu doviezt lodou Blahu.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Odpovědět