22. dil - Tatranske pastorale

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

Hombre píše:Potvrdi mi i zdejsi slovensti fandove renonc, ktery mi zatim potvrdila kolegyne v praci? Ke konci dilu, kdy je Zeman v chodbe schovany a Gajdos mu rika co a jak, tak je zaber na dvere od kotelny. Nezdal se mi moc ten slovensky nazev na dverich "Kotelňa". Spravne je prece "Kotolňa", nie? :)
Ano, presne tak. Je divne, ze nik zo slovenskych hercov na to pri natacani neupozornil...
Je to z tej skupiny nepochopitelnych veci, ako oslovenie "pánovia" a Gajdosovo "prevediem", na ktore som uz skor upozornil.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od strejda.ohon »

myr60 píše:
Hombre píše:Spravne je prece "Kotolňa", nie? :)
Je to z tej skupiny nepochopitelnych veci, ako oslovenie "pánovia" a Gajdosovo "prevediem"
To je ale fakt divný. :shock: Dejme tomu, že nápisu na dveřích si nevšimli, ale snad věděli, co říkaj, ne? Emil Horvát byl tehdy sice ml., ale že by byl tak nesmělej a neupozornil na to, že mu neznalej scénárista tak trochu przní řeč... Docela záhada.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od malej Míra »

strejda.ohon píše:...Emil Horvát byl tehdy sice ml., ale že by byl tak nesmělej a neupozornil na to, že mu neznalej scénárista tak trochu przní řeč... Docela záhada.
Také jsem nad tím dost přemýšlel a napadá mě jediné možné vysvětlení (když vyloučím smyslové pomatení Emila Horváta :mrgreen: ). Možná mi dáte za pravdu, že pokud se Čech vyskytuje delší dobu v kolektivu Slováků, má tendenci se jim mluvou přizpůsobovat. Každý je na to náchylný jinak, někdo hodně, někdo vůbec a pak vznikají různé zkomolenity. Tady to mohlo být naopak, Gajdoš jezdil jako taxikář pro filmový štáb z Barrandova a tak se mu mohlo stát něco podobného, prostě sklouzl z "čechoslovakismům". No vzpomeňme si na Husáka a jeho "staroslověnštinu" :lol: .
Naproti tomu "kotelňa" je totální úlet... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

Pridam este jednu vec, ktora mi pripada nelogicka. Gajdos Zemanovi hovori o tom, ako Vlado sam fotografoval v Alpach, co vsetko ako horolezec zliezol. Dalo by sa to povedzme chapat tak, ze Gajdos chce dostat Zemana do Vladovej priazne (deje sa to vo Vladovej pritomnosti), ale medzi 4 ocami by mu pravdu oznamil. No nie.. Zeman zije v tom, ze Vlado je byvaly alpsky horolezec a az neskor sa od Benacka dozveda, ze predsa nikde nebol a vsetci to o nom vedia. Ako to, ze o tom prave Gajdos nevie, ked podla indicii (Sherlock, akcelruje) s Benackom nejaky cas pracuje a navyse je na konkretnom pripade zainteresovany?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Bína »

V díle který se odehrává v r.65 je v čase 31.06 v záběru za Volhou nákladní Avie. Což není možné.Ta se teprve připravovala do výroby: http://www.avia-club.com/article_detail.php?id=23
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... Gajdoš jezdil jako taxikář pro filmový štáb z Barrandova ...
Zajímalo by mě, kde se ty "interiéry" chaty Šuhaj točily - jestli normálně na Barrandově nebo přímo na Slovensku v ateliérech. To už asi nikdo nezjistí... :(
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...kde se ty "interiéry" chaty Šuhaj točily - jestli normálně na Barrandově nebo přímo na Slovensku v ateliérech...
Tady bych si vsadil na Barrandov nebo Hostivař. Nenapadá mě důvod, proč by celý štáb táhli do Bratislavy, když stačilo 4 slovenské herce dopravit do Prahy. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od nalim159 »

Chudák Gajdoš. Anebo raději - za všechno může Gajdoš :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:.. proč by celý štáb táhli do Bratislavy...
Míra: Asi to tak bude. Na druhou stranu, existují nevysvětlitelné momenty jako například, proč se Mimikry jely točit až do Písku ;) Já už prostě nevěřím u Zemana ničemu...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

Teď mi to při sledování pastorale došlo:

Proč vraždu v Tatrách vyšetřuje PRAŽSKÁ kriminálka (Zeman)???

To je podle mě hlavní nedostatek tohoto dílu.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Bába kořenářka »

To bude ten Slováky nenáviděný pragocentrismus :D!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od prof. Braun »

Já bych to neviděl jako nedostatek. Nezapomeňte, že to nebyl nový případ, ale pomník bratislavský mordparty. A pak se do toho začal montovat ten rejža z Barrandova, takže Zeman k tomu opravdu přišel jako slepej k houslím - navíc v rámci rekonvalescence... :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

Inspirovali ste ma kuknut si moj najoblubenejsi diel a opat som nieco nasiel. Natacanie pred Grandhotelom, vid 1. obrazok (zmensil som, aby som nezatazoval server). Vsimnite si panov v pozadi vedla Robura(vyrez v 2. obrazku). Potom je strih a dalsi zaber, kde su pani v pozadi trochu ini (vyrez na 3. obrazku), napr. niekto s ciernymi okuliarmi a zrejme dokonca dama v sukni. Mne sa zda, ze aj ten Robur vpravo je navyse, ale tazko to tvrdit s urcitostou, predsa len uhol je iny a v prvom zabere uz kamera dalej doprava nejde. Za tym nasleduje dalsi strih, kde su pani v pozadi opat v povodnej konfiguracii, vratane zalozenych ruk pana v karovanej flanelke :) Este o cosi neskor je dalsia konfiguracia, kde su uz len dvaja, ale tam uz uplynie viac casu, teda niektori mohli odist.
Přílohy
pani_v_pozadi_2_crop.jpg
pani_v_pozadi_2_crop.jpg (14.16 KiB) Zobrazeno 6725 x
pani_v_pozadi_1_crop.jpg
pani_v_pozadi_1_crop.jpg (6.07 KiB) Zobrazeno 6735 x
pani_v_pozadi_1_resize.jpg
pani_v_pozadi_1_resize.jpg (17.89 KiB) Zobrazeno 6723 x
Naposledy upravil(a) myr60 dne stř 19. srp 2009 0:55:17, celkem upraveno 1 x.
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

A hned pridam aj dalsi postreh. Scena kratko po predchadzajucej. Vsimnite si napis FIL...(move studia Barrandov) na Robure v pozadi. Na prvom obrazku ho vidno v uhle cez bocne a zadne okno, na druhom v opacnom uhle cez bocne okna. Vzajomna poloha aut sa musela zmenit.
Ked sa vratim k predchadzajucemu svojmu prispevku a pozriete si cely fragment filmu, tak aj ta Volga pribudla k Roburom nejako sama od seba :-)
Přílohy
robur2_resize.jpg
robur2_resize.jpg (15.21 KiB) Zobrazeno 6727 x
robur1_resize.jpg
robur1_resize.jpg (10.28 KiB) Zobrazeno 6717 x
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

prof. Braun píše:...ale pomník bratislavský mordparty... :lol:
Pane profesore, nemohu souhlasit! Do Tater přece posílá Zemana Pavlásek s tvrzením, že to je JEHO(??!!) pomník, a aby se ho pokusil zbourat. Tam je to zase scénáristicky nějak pomotáno, a vzápětí se dozvídáme z úst kpt. Beňačka, že vraždu vyšetřoval on.
Tak čí je?!!! A pravdu!
(mám na mysli ten pomník :lol: :lol: )
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět