22. dil - Tatranske pastorale

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Honza Zeman »

Ono cele to nataceni v hospode je podivne, zabery kamery by musely zabirat cleny stabu, ten mikrofonista by tam taky musel byt videt. Navic, jak je zaber na Hornakovou drzici Vladovi palce, tak by ji kamera taky musela zabrat, proste je to cele kamuflaz :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Doktor Vesely »

Ale krásná.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bína píše:Zeptám se zdejších odborníku na jednu věc ...
Bína:
Celkově je to natočené jakoby naivně a polopaticky, nicméně reálný základ to podle mě má.
1) Všiml jsem si z různých "filmů o filmu", že i když se v záběru např. vůbec nemluví a točí se třeba sebemenší detail (např. ruka svírající něco apod.), vždycky i při těchto bezzvukových záběrech je účasten i mikrofon na tyči. Proč, to nevím. Ale dává mi pak smysl, že i při točení na playback je účastem mikrofonista snímající placový zvuk. I když se pak na 99 % z toho záznamu zvuku nic nepoužije...
2) To, že režisér křičí na herce během playbackového natáčení podle mě taky nevadí, protože ve filmu zazní písnička ne z kontaktního zvuku, ale čistá nahrávka, ke které se de facto jen "přiřadí" správný obraz (klapání pusou). Takže za kamerou může někdo třeba řezat motorvou pilou a je to jedno :lol: , hlavně když se herec trefí do "synchronu". Což se Vladovi moc nedařilo :D

Tolik názor z Vídeňky... :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Jediné co mě napadá k tomu mikrofonistovi je to, jestli třeba ten originální zvuk z placu třeba nějakým způsobem nepomáhá jako vodítko při míchání výsledného zvuku ve studiu. Na to by nám možná mohl dát odpověď kolega Knihomol... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Bína »

Díky za vyčerpávající info a ještě se zeptám co to dělá ten starší pán co se několikrát dívá přes nějaké sklíčko a sedí na tom pojízném vozíku vedle rejžy ?
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Nejsem sice odborník, ale u kamery existuje také profese ostřič, tak snad ten... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Honza Zeman »

Spis bych rekl, ze pres to sklicko hlida dobre svetlo, jestli to co se natoci bude "vypadat dobre" na filmu? Jinak ho hraje Josef Strecha a podle toho, co se o nem pise, kamerovani opravdu rozumel ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Ano, pokud ne ostřič, tak osvětlovač. Koneckonců je známá páně Střechova věta "...to pětikilo vejš... dobrý!" ze "Zítra to roztočíme drahoušku... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne čtv 10. úno 2011 10:30:00, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Baresi »

U tohoto ,mimo jiné jednoho z mých nejoblíbenějších, dílu mě vždy napadá jedna myšlenka....hádejte jaká ? ;) malá nápověda poprvé mne trkne když si Honzík klepo na čelo před Pavláskem a říká "Oni filmaři......." Tak schválně ?
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od pplk Žitný »

malej Míra píše:Ano, pokud ne ostřič, tak osvětlovač. Koneckonců je známá páně Střechova věta "...to pětikilo vejš... dobrý!" ze "Zítra to roztočíme drahoušku... ;) :D
Tahle scéna pochází z filmu "Já už budu hodný dědečku".
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od děda Dejmek »

pplk Žitný píše:
malej Míra píše:Ano, pokud ne ostřič, tak osvětlovač. Koneckonců je známá páně Střechova věta "...to pětikilo vejš... dobrý!" ze "Zítra to roztočíme drahoušku... ;) :D
Tahle scéna pochází z filmu "Já už budu hodný dědečku".
Taky mi to nešlo dohromady s drahouškama, tam se nic netočilo, narozdíl od nerudnýho dědy Bergnera, kde peskuje paní Tichou, příbuznou režiséra, ne?
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od pplk Žitný »

Dceru režiséra (D. Veškrnovou-Havlovou). Jejího filmového otce-režiséra ztvárnil V. Lohniský.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Přiznám se, že jsem znejistěl, asi máte prvadu, prostě se mi některé scény pletou. V "Zítra to roztočíme..." je na začátku ta scéna s tou večeří, kterou musí odevzdat načež ji sní osvětlovač nahoře na galerii a pak se Milda domáhá frakovnéhe. Budu si to muset připomenout a pustit... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Dobesch »

K tomu mikrofonu --skutecne bych rekl, ze je to kvuli synchronizaci -- pak pri pasovani zvuku se vychazi spis z nejakejch charakteristickech "ruchu" (nebo jak to rict, zkratka z charakteristickejch vysek na krivce) aby bylo mozno to napasovat na klapani pusy -- na toto tema byly krasna vzpominka pana Špalka na nataceni Sakalich let
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od White Lines »

Těď při dívaní na tento díl jsme si všimnul, odrazu kamery v autě když Gajdoš odváží Zemana na Letiště.Mimochodem bylo taky docela zajímavé když se Zeman loučil s režisérem.U chaty Šuhaj byla mlha a bylo zataženo.V dalším záběru z auta kdy Zeman mával režisérovi svítilo slunce ;) FOTO
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Odpovědět