22. dil - Tatranske pastorale

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od nalim159 »

Přesně tak! Navíc oběť pitval dr. Veselý v Praze, což je taky dost zvláštní.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Tak čí je?!!! A pravdu!
(mám na mysli ten pomník :lol: :lol: )
To je opravdu zajímavá otázka. Nejsem znalec služebních postupů SNB, nicméně si dokážu představit, že se mohla v Tatrách stát vražda, kterou začali vyšetřovat místní, ale když se ukázalo, že na to nestačí a navíc zůčastněné osoby byla z Prahy, tak byl celý případ předán FKÚ a já nevím jak se to ještě jmenovalo. Zaman říká, že byly v Tatrách vyslechnuty "stovky osob", to určitě dělali slovenští vyšetřovatelé, ale podezřelé v Čechách vyslíchali čeští vyšetřovatelé. Někdo to musel koordinovat a řídit. Proč ne Praha? Jak píše kolegyně bylinkářka - pragocentrismus jako řemen. ;) :D Ne, vážně, vyšetřování vražd se sexuálním motivem se určitě přikládal podobný význam, jako násilí na dětech. Tak by mě ten postup neudivoval... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od nalim159 »

Všechny argumenty mají svoji logiku, ale pitva se provádí většinou bezprostředně po zahájení vyšetřování - většinou z místa činu hned na soudní. Čili, případ začali nejdříve řešit slovenští kriminalisté z okresní, nanejvýše krajské správy SNB, a tělo poslali hned do Parhy? Hned věděli, že to nezvládnou? Nebo snad dvě pitvy, po převzetí (koordinaci) případu Prahou? Prostě souhlasím s kolegou Kleiberem, a osobně mně to přijde také zvláštní, prostě mně to nějak nesedí.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od nalim159 »

Takže jakoukoliv vraždu se sexuálním motivem (nebo s pouhým podezřením na tento motiv) řešila první liga z Prahy? To podle mě ne-e. I v roce 1933 to byla spíše výjimka, snad kvůli brutalitě provedení.

Viděl bych to tak, že si mistní na tom nejdříve pořádně vylámali zuby, a proto případ převzala Praha. Tady mi ale nesedí ta pitva v Praze. No, je to případ komplikovanej, a čert nám ho byl dlužen.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

nalim159 píše:... No, je to případ komplikovanej...
To bezesporu, ale na tu pochybovačnou myšlenku mě přivedlo právě to, jak Pavlásek přehnaně zdůrazňuje, že to je "jeho" pomník, a přitom je to v prvé řadě pomník kpt. Beňačka, když už :?
A že by tělo zavražděné převáželi na pitvu do Prahy, tomu snad nevěříme nikdo. Pražská kriminálka by ten případ maximálně převzala v případě neúspěchu slovenské...a přitom Pavlásek tělo viděl, "když ji právě pitvali..."
No nevím... :?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

Willy Kleiber píše:a přitom je to v prvé řadě pomník kpt. Beňačka, když už :?
Ani to nie, on vravi: "zucastnil som sa vysetrovania". Neviedol ho. Z toho, ze chodi v uniforme usudzujem, ze jeho funkcia je povedzme velitel miestnej stanice VB, ale nie kriminalista. Ti aj na Slovensku chodili v civile :-) Inac tiez stoji za uvahu, ci je Benackova kancelaria v Tatrach, alebo v Poprade. Z kontextu Gajdosovej a Zemanovej cesty autom sa hodi do Tatier. Tiez z okna vidia "nobl hotel" a neukazuju si nan prstom, teda by mal byt niekde pobliz. Je pravda, ze Bellevue bolo vidno z Popradu aj pred kalamitou a v 1965 boli navyse stromy podstatne nizsie, no to by Benacko musel nasmerovat Zemanov pohlad nejakym ukazanim, kam sa ma pozerat. No a tiez si nepamatam, zeby v Tatrach (konkretne Smokovec, ked vidia Bellevue) bola nejaka vacsia budova VB, kde by bol priestor pre sarzu kalibru kpt. Benacka :-)

Mimochodom az teraz som postrehol krstne meno kpt. Benacka :-)
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od nalim159 »

Tak uniformu může mít i kriminalista, ne? Honza ji měl v Mědirytině taky... Neví tady náhodou někdo, jak to vlastně je s povinností nosit / nenosit stejnokroj?
Ale, čože...? Na návštěve?!
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

Len som si zafilozofoval nad kpt. Benackom, aka bola asi jeho funkcia, ci bol velitelom miestnej stanice. V pripade, ze by sidlil v Poprade, mohol byt aj okresnym velitelom :-) Svoju uvahu som naviazal na realie, v ziadnom pripade nepovazujem za nedostatok "polohu" stanice VB, vid " :-) " za mojim textom.
pan Černý píše:Jednoduše se zde dohromady motá realita s filmem.
Co sa tyka realii, to to hlavne zamotali tvorcovia. Dej sa neodohrava niekde v horach, ale v Tatrach (Pavlasek, Stejstak, Zeman - ten dokonca hovori konkretne o Vysokych T.). Z chaty sa nejde len tak niekde, ale do Smokovca (Hornakova) a Zeman nebyva v nejakom nobl hoteli, ale v Bellevue (obrazok, ktory som do fora poslal skor). Naopak chata Suhaj je vymyslena, takze to, ze v blizkosti Bilikovej chaty nie je koliba, si mozme napisat ako zaujimavost, ale nebudeme to brat ako nedostatok. Rovnako vami spomenute realne miesta neboli v seriali menovane, preto samozrejme nie je nedostatkom, ze sa neda odniekial niekam dovidiet.

PS: moj nazor na to, ci vrazdu v Tatrach mohli vysetrovat Prazaci je podobny vasmu.
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

Ale samozrejme. Veci je treba vidiet v kontexte... do diskusie som sa zapojil na narazku, ze pomnik patril kpt. Benackovi. Nebol som iniciatorom filozofovania. Nic o nedostatkoch som nepisal a rovnako nicomu sa nedivim (lebo nevidim vecny protinazor :-) ). Moj nazor je ten, ze ked sa rozprudi diskusia, je vhodne ju riesit tam, kde vznikla. Ze tema odbehne od zamerania temy vlakna sa nestalo prvy raz. OK budem si davat pozor.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

Nedostatek pro fajnšmekry:
Během dialogu v kolibě o "Dichtung und Wahrheit" jsou na stole před Zemanem a režisérem dvě svíčky, a jejich délka se během dialogu různě mění. :D Další důkaz o způsobu filmového natáčení "na přeskáčku".
Kdyby se někomu chtělo udělat screenshoty, ať to sem klidně dá, mně to nejde... :oops: :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od myr60 »

Pekny postreh :-) Este zretelnejsie je to vidno na stole dvojice pan s bokombradami a pani v bielom. Na zaciatku maju sviecky rovnako vysoke, potom je jedna vyrazne nizsia od druhej.

Dalsi taky technicky nedostatok vidim v scene odhalenia vrahyne v izbe chaty Suhaj. Detailny zaber na Vlada je rozmazany - vo viacerych prestrihoch. Asi to natocili na jeden zatah a potom nastrihali, co je OK, no to nezaostrenie mierne vadi.
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od prof. Braun »

pan Černý píše:a pokud bereme vymyšlený případ z chaty Šohaj
pan Černý píše:v tomto, navíc smyšleném přípdě (nenašel jsem žádnou reálnou vraždu, která by posloužila jako předloha
Pane kolego, doporučuji Vaší pozornosti autobiografickou knihu bývalého fotoreportéra Večerní Prahy Stanislava Tereby "Profotografovaný život" (rok vydání 2005). V kapitole nazvané Podezření z vraždy (str. 51 až 56) se dočtete, že ho v roce 1964 vyslýchala policie v souvislosti s vraždou mladé dívky, jejíž tělo bylo objeveno v červenci téhož roku na Skalnatém plese ve Vysokých Tatrách! Mimo jiné píše, že si s tímto případem nevěděla rady popradská ani bratislavská kriminálka a že se tudíž obrátila na pražskou mordpartu, konkrétně na majora Václava Kocourka.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Willy Kleiber »

prof. Braun píše:... že si s tímto případem nevěděla rady popradská ani bratislavská kriminálka a že se tudíž obrátila na pražskou mordpartu, ...
Aha, a je to tady! Takže to začali vyšetřovat normálně "místně příslušné" složky, a ve chvíli, kdy si nevěděli rady, obrátili se na Prahu.
Takže ne, že by sexuální vraždy z celého Československa vyšetřovala automaticky Praha! :twisted: jak zde bylo podsouváno.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od prof. Braun »

Proto jsem také napsal "doporučuji Vaší pozornosti", nikoli "zpochybňuji Váš názor". Mimochodem, jsem rád, že jste se ozval. Už jsem myslel, že jste na diskusní fórum zanevřel, což by byla (bez ironie) škoda.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: 22. dil - Tatranske pastorale

Příspěvek od Baresi »

Dneska jsem si všiml při sledování jednoho z mých nejoblíbenějších dílů tedy TP ,že když jde mladej za Zemanem říct mu že vše běží podle plánu stojej vedle bas od piva nebo limo v nějaké chodbě před dveřmi nakterých je nápis KOTELŇA...Což je československy :) slovensky je to KOTOLŇA se tedy domnívám a potvrdil to i překladač :D Nevím jestli se to už náhodou neřešilo ? jestli ano tak se omlouvám...
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Odpovědět