21. díl - Pán ze Salcburku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od strejda.ohon »

Protože bydlel naproti směnárně...
:D
Ne, vážně, tohle jako nedostatek nevnímám. Zatímco schilling byl lokální měnou, marka byla v té době ve všech ohledech srovnatelná s dolarem nebo eurem, zkrátka mezinárodní platidlo.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od malej Míra »

strejda.ohon píše:...Ne, vážně, tohle jako nedostatek nevnímám. Zatímco schilling byl lokální měnou, marka byla v té době ve všech ohledech srovnatelná s dolarem nebo eurem, zkrátka mezinárodní platidlo.
Přesně tak, to mohu potvrdit, dodnes mluví Němci i před Rakušáky o šilincích lehce hanlivě - nazývají je "Alpendollar" neboli alpské dolary. Můj šéf je Němec a naše personalistka Rakušanka a byl jsem u toho, když si ji v tomto směru dobíral... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Honza Zeman »

Jak se tu pred casem objevilo, ze lampu s cervenym stinitkem a bilou "nohou" maji v baru White Lines a pak u Holanu, jeste pred tim je jina variace s dlouhym stinitkem v Dame s erbem, pak i na plakatu v "Rukojmi", tak jsem si vcera vsimnul, ze dalsi variace na lampu se nachazi u Solce v byte :D . Jak Eman Wimmer ukazuje, kde bylo pred casem zapadacky gramoradio, tak na skrince stoji prave ta lampa :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Koštýř »

Hombre píše:..tak na skrince stoji prave ta lampa :)
Dobrý postřeh! No vida, jak se ty potvůrky množí :D Za chvíli můžeme založit nové téma, třeba s názvem ''Světla lamp" :mrgreen:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od myr60 »

Este dalsiu, tentoraz mensiu, verziu lampy s cervenym tienidlom ma Matys v dome po starom Svobodovi vedla posteli (Stvanice).
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od myr60 »

A dalsiu ma Lidka pri posteli v Mimikrach (scena "nesahej mi na pristroje").
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Hamrus »

Jako pěst na oko na mě působí scéna, kdy Rudi zastaví na odpočívadle, odplombuje a imigranti se hrnou :lol: ven. To vše několik metrů od hlavní silnice za plného provozu. Tohle si přece nemohl dovolit ani v demokratickým státě?!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od opat Adamíra »

Hamrus: Ze zkušenosti můžu Tvou doměnku jedině potvrdit, není lepší místo na vykládku lidí :lol:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Fosgen »

Presiel som tu tie nedostatky, su tu, vidim fajnsmekri, ale je divne, ze si nikto nevsimol tu Aviu na dialnici. Pokial viem, licenciu od Saviem ziskala CSSR niekedy v roku 1978 - 1979.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Koštýř »

Fosgen píše:.. Pokial viem, licenciu od Saviem ziskala CSSR niekedy v roku 1978 - 1979.
Já bych to teda viděl na rok 1969.. nepátral jsem na netu, ale asi se moc nemýlím ;) ..max. o kousek později. Ona ta Avie/Renault je taková kapku nadčasová (nebo jde o zvyk?) , pomalu v každém filmu jakoby trčí, že tam nepatří atd., ale kolikrát je opak pravdou.
Když kolem vás projede třeba V3S, Škoda 706 apod, tak se ještě ohlídnete-hele, historie! Ale Avii 15/30 ani neregistrujete, a přitom už má nějaká léta.. :)
1350420841_66a52e40af.jpg
1350420841_66a52e40af.jpg (117.18 KiB) Zobrazeno 6998 x
P.S. Tak mi to nedalo.. licence koupena 1967-výroba u nás 1968 ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Fosgen »

Aha, tak berem spat. Ale aj tak som sa nechtiac trafil, lebo ten pripad sa odohral este pred Klaunami a teda pred 1968.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Bína »

Avie byl také nedostatek v dílu Tatranské p. z r.65 jak jsem napsal tamtéž. Pán ze S.se odehrává v.r. 64 a také to neodpovídá roku zahájení výroby v ČSSR. http://www.avia-club.com/article_detail.php?id=23
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od myr60 »

Nasiel som jeden z filmarskych :-)
Ked Rudi kupuje ceresne, cely cas je vaha otocena tak, ze z pohladu kupujucich je nula vpravo:
Vaha1.jpg
Vaha1.jpg (50.29 KiB) Zobrazeno 6911 x
V uplne poslednom strihu je vaha naopak:
Vaha2.jpg
Vaha2.jpg (41.56 KiB) Zobrazeno 6907 x
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od děda Dejmek »

Pěknej postřeh ;)
Mě při týhle scéně vždycky udivuje ten neuvěřitelnej dav lidí, kterej tam za tu chvíli projde. V prostoru za stánky, kde by vlastně žádný lidi bejt neměli, jen ti co tam patří a zásobují je, tak tam je snad víc lidí, než před stánky :lol:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od xvladv »

Hezký den,když jsem v pátek večer a pak v neděli podvečer sledoval MZ v televizi,přišel jsem na určitou věc,která by v tom roce (1964)tam být neměla.Jedná se o kuchyňskou linku u Zemanových,mají tam kuch.linku of.název Asta (oranžová),a ta se vyráběla od roku 1970 (výrobce Jitona Č.Krumlov).V té době nebyla ještě ani na prknech (rýsovacích).Jinak jsem v tom dělal a mam ji i doma.Pořád ještě. :)
Přeneste palbu na mě.
Odpovědět