21. díl - Pán ze Salcburku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
miro zo slovenska
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. kvě 2009 13:06:15

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od miro zo slovenska »

Som velký fanda majora zemana a som tu prvýkrát. Všimol som si ďalší nedostatok v tomto diely. Škoda 1000 MB na záberoch pri jazere má zadný nárazník zo Škody 100 a pri ďalších záberoch pod vodou už má embéčka originál nárazník. To znamená, že na záberoch pod vodou a pri jazere sú dve rozdielne autá. Vidno to aj pod vodou, keď otvoria zadné dvere embéčky, rám dverí zvnútra je bielej farby.
miro zo slovenska
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. kvě 2009 13:06:15

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od miro zo slovenska »

Este jeden postreh z tohto dielu. Motorka na ktorej Rudi v zavere prcha za svojim komplicom je JAWA-kyvacka. Ale pri jej prvom zabere na zaciatku tohto dielu na ovocnom trhu je vidiet, ze je to JAWA - perak.
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od opat Adamíra »

miro: To je skvělý postřeh, to mně vůbec nedošlo... Příznivci na jawamanii.info by určitě zatlačili slzu :)
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Kluge z Jihlavy
čekatel SNB
Příspěvky: 2
Registrován: ned 19. črc 2009 11:56:14
Bydliště: Jihlava

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Kluge z Jihlavy »

pan Černý píše:co se týká autoparku, je spousta nedostatlů, že modelová řada použitá v seriálu je z konce 60tých let, ale škoda 1000 MB se objevila opravdu v roce 1964, konkrétně v březnu, v plenkách byla již v roce 1955... :lol: .
Skoda 1000 MB se sice vyráběla už r.1964, ale měla jiné mřížky v zadních blatnících (tzv.žábry) a taky jiné zadní skldo (více zahnuté ke sloupkům), takže auto použité v díle 21. opravdu nemohlo jezdit v r. 1964 - ani jeho prototyp :-)
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.
RichadV
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 28. kvě 2009 12:57:06

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od RichadV »

Zda se mi, ze v tomto dile faliruje tahac volvo. I ve filmu je videt, ze to je volvo F89 a to se vyrabelo az pozdeji v 70 letech. V roce 64 mohlo jezdit jenom tohle volvo F88
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Volvo ... k_1970.jpg

Krome toho, jsem sice rocnik 73 ale i ty barvy volva mi byly nejaky povedomy, ale myslim soudruzi, ze i na to jsem prisel.. Klic se je tady. http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... 5&p=589216

Zda se to byt jasne, je to volvo F89 pred faceliftem v barvach CSAD. Musel se jenom sundat spoiler s logem CSAD, majacky a na zlutou plachtu namalovat Weyvoda und sohn international transport.

Krome toho se da na otazku "Klaplo to?"u dieslu dost tezko odpovedet "rozdelovac si zablbnul"
Naposledy upravil(a) RichadV dne sob 21. lis 2009 15:25:54, celkem upraveno 1 x.
RichadV
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 28. kvě 2009 12:57:06

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od RichadV »

Stejny problem je u kamionu z Konce Velke Sance. Typ Berliet tr250. Rok uvedeni na trh 1966
hakrista
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17. úno 2009 18:58:38

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od hakrista »

ta mezinárodní mpz na té škodě 1000MB písmena D mohla znamenat i NDR. Byla tam požívána až do poloviny 70.let.
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od JiVi »

RichadV píše:Krome toho se da na otazku "Klaplo to?"u dieslu dost tezko odpovedet "rozdelovac si zablbnul"
taky jsem se nad tim pozastavil. Moznase jednalo o ironickou poznamku na "hloupou" otazku, kdyz akce evidentne klapla :D
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Bína »

Mám takový pocit že v čase 53.58 neříká větu: " nula trojka rozumí...." Petr Jákl ale Jan Teplý. Zkuste se někdo podívat a případně potvrdit nebo vyvrátit. ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od malej Míra »

Bína píše:Mám takový pocit že v čase 53.58 neříká větu: " nula trojka rozumí...." Petr Jákl ale Jan Teplý. Zkuste se někdo podívat a případně potvrdit nebo vyvrátit. ;)
To je sice možné, ikdyž v 70-tých letech se Jan Teplý, i coby dabér objevoval spíše sporadicky, ale co z toho vyplývá? Jako že to je nedostatek? :shock: ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Bína »

malej Míra píše: Jako že to je nedostatek? :shock: ;) :D
Pokud je pravda co si myslím tak co to podle vás je ? Poučte mě prosím.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od malej Míra »

Bína píše:...Pokud je pravda co si myslím tak co to podle vás je ? Poučte mě prosím.
Vzhledem k faktu, že patrně valná většina dialogů seriálu se točila formou postsynchronů, tak se nabízí, aby třeby se dvě různé postavy, které hraje jeden člověk, nadabovaly různými herci (viz. pan Salač), aby se nepletli, anebo se použije hlas herce, který se zdá být k té postavě vhodnější. Osobně výše uvedený postřeh vítám, ale za nedostatek nepovažuji... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Bína »

malej Míra píše: Osobně výše uvedený postřeh vítám, ale za nedostatek nepovažuji... ;) :D
Dobrá a díky ;) .
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od Honza Zeman »

Nicmene pan Teply to na 99% je ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 21. díl - Pán ze Salcburku

Příspěvek od prof. Braun »

Při včerejším sledování Pána ze Salcburku mě zarazila taková maličkost, a sice proč Rudi za převoz východních Němců do Rakouska inkasuje marky a ne šilinky, když sám žije ve Vídni?
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Odpovědět