30. díl - Růže pro Zemana

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Nerajohn »

Tak jsem včera opět sledoval a něco narazil. Rozluštěním kódu v arabštině bylo to, že schůzka je ve čtvrtek 25. v motelu Konopiště. Dobrá. Ale později se při výslechu ptají, co jste dělal ve středu 18. v bytě Jana Chýně. Takže počítejte se mnou. ČT 19 PÁ 20 SO 21.....STŘEDA 25. Čili někde se stala chyba. Buďto dal Kuffa špatný tip, ale pak tam stejně byl, anebo Jéňu zabili jiný den.......další chybka ve scénáři.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od huba.buba »

Nerajohn píše:......další chybka ve scénáři.
Výborný postřeh - scénář od tohoto dílu mám doma , takže prostuduji - naskenuji a dám do sekce ,Scénáře, na hlavní stránce.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

huba buba: Nešlo by tam těch skenů dávat víc než jen vždycky 5 ks? ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od huba.buba »

Willy Kleiber píše: jen vždycky 5 ks? ;)
Šlo - 8-) - polepším se.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

huba.buba píše:...polepším se.
Dík :lol: Hlavně třeba začátky obrazů abychom viděli jestli se točilo v A nebo R :D to myslím ale vážně...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od huba.buba »

Nerajohn píše: někde se stala chyba.
Takže chválím za odhalení dalšího nedostatku - ve scénáři je to totiž přesně , jak jsi nám sdělil. Středa 18. a čtvrtek 25.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od heerec123 »

Chtěl jsem jen vidět tu druhou kameru... Díl jsem si dal nakonec celej a tak si teď dovoluju prohlásit, že aspoň část štábu musela bejt pod vlivem nějakýho svinstva od Kájíka. Jinak to není možný. A to nevypisuju, to už dřív objevený. Takže postupně: Scéna výslechu v kanceláři starožitnictví. Zaměřte se na "zázračně" se měnící zrcadlovou skříňku nad umyvadlem. 0:58:18 - otevřená nalevo, 1:01:16 - zavřená úplně, 1:02:33 - otevřená napravo. Majitel mercedesu jde v garažích k autu v černejch botách, ale při nehodě má hnědý (jasně, prej byl mezi tím ještě doma, ale proč má na sobě všechno stejný až na boty). Mercedes jede po dálnici bez svodidel (nevím, jak to tehdy chodilo, buď rozestavěnej úsek nebo možná nějaká dobová pseudodálnice), po střihu při pohledu z auta už najednou dálnice svodidla má. Mercedes padá ze stráně (kampak se poděla svodidla?), ale ještě před tím je na kódu 1:08:54 vidět mezi kolama hlava někoho ze štábu (zřejmě stopař :lol: ). Zeman a Žitný se dívají na hořící auto a svodidla (lehce pomuchlaný) už se nám zase objevily. A teď ještě takový vtipný drobnosti: Závěrečná přestřelka. Láďa stojí na schodech, uhýbá za roh, aby to nekoupil a vzápětí kulka trefí zábradlí. Všimněte si tý amatérsky umístěný a na hnědo nabarvený rozbušky, která to zábradlí rozštípne. Tenhle amatérismus je nepochopitelnej hlavně kvůli tomu, že nebyl problém umístit rozbušku do zábradlí, protože je to dekorace. To je krásně vidět při rvačce toho Araba s Láďou. Arab se chytne zábradlí, ale to se tak rozhejbe, že se hned radši pustí. Komické. A ještě jedna otázka k zamyšlení. Pamětníci, bylo v roce 1973 normální, aby matka volala na svou dvaadvacetiletou dceru z okna, že "ze školy rovnou domů"? Asi ne, co?
Naposledy upravil(a) heerec123 dne ned 01. bře 2009 13:03:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

Holt vas pane kolego nemeli ve stabu jako dohled a poradce :D . Ale zvlast ten oblicej pri padajicim "medaku" je skvelej objev, pekne jsem si to odkrokoval a je dal videt i kus tela. Tleskam postrehu :!:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bravo, pane kolego! :lol:
Dál mě v tomto díle fascinuje, že při zásazích kulkou - Kornet a Kuffa - se nikdy neobjeví ani náznak krve :shock: :D
Tento díl byl prostě evidentně ušit horkou jehlou.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Bába kořenářka »

Willy Kleiber píše:Bravo, pane kolego! :lol:
Dál mě v tomto díle fascinuje, že při zásazích kulkou - Kornet a Kuffa - se nikdy neobjeví ani náznak krve :shock: :D
Tento díl byl prostě evidentně ušit horkou jehlou.
Tohle se mi zdá jako nedostatek celého seriálu, všimněte si toho i v jiných dílech... Krev, pokud tam je vůbec, se objevuje až na dalších záběrech po výrazném střihu... Že by se tenkrát ještě nepoužívaly ty váčky s krví a roznětkou??? Nebo si kostyméři jen nechtěli nechat zapráskat a proděravět kostýmy?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bába kořenářka píše:... Že by se tenkrát ještě nepoužívaly ty váčky s krví ...
No všechno tomu nasvědčuje, protože každý postřelený se vždycky chytne tak, aby případná krev ani nemohla být vidět. Horší je, když se pak zapomene a máchá rukama kolem zasaženého místa, a tam není ani průstřel ani krev (Kuffa, Kornet) :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

heerec píše:... vzápětí kulka trefí zábradlí. Všimněte si tý amatérsky umístěný a na hnědo nabarvený rozbušky,...
A stejně tak chvíli předtím, kdy střela odštípne hranu skříně, za kterou se ukrývá Zeman - po zásahu je vidět, jak tam trčí ze skříně rozbuška.
Vůbec ta celá přestřelka je podivná - v jednu chvíli se rve Láďa s Kuffou na schodech, a Zeman tam najednou nikde není, pak se vynoří, ale to už Kuffa přemohl Láďu a prchá :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od heerec123 »

Ještě jsem si všimnul jedný drobnosti, která není přímo chyba, ale působí trochu divně. Schválně se podívejte, jak odjíždí Němec s Janžurovou z toho odpočívadla, respektive jak najíždí na dálnici. :roll: Auto s "estébákem" sice asi mohlo cokoliv, ale tohle je docela hustý.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od Arnold Hackl »

Jo, jo, hustý to je. :mrgreen:
Vždycky jsem to chápal tak, že parkoviště (nebo možná celá dálnice) ještě nebyla v provozu, takže to vlastně bylo úplně jedno, jak z parkoviště vyjel. Takže to, že je "estébák" využil spíš při vjezdu na parkoviště, než při výjezdu.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 30. díl - Růže pro Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Nejsem si jistý, jestli jsem přesně pochopil, na co narážíte, ale asi máte na mysli jízdu v protisměru? No, ono u nás se to už tak nějak běžně nezažívá, protože se obvykle dálnice dokončí a pak se spustí provoz na ostro. Ale zažil jsem naposledy když otevřeli z části dálnici u Žiliny na Slovensku a jezdilo se jen po jedné půlce, tak fungovala v podstatě jako obyčejná silnice, takže místní momentální úpravou lze dosáhnout všeho, včetně jízdy v protisměru... ;) :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět