6. díl - Bestie

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od opat Adamíra »

Četl jsem na webu, že vlak odjíždí proti návěsti Stůj a ještě z jiné koleje, než kam přijíždí. To s tou kolejí je svatá pravda, ale co jsem se díval po tom mechanickém návěstidle tak není zcela jasné, zda-li je vjezdové nebo odjezdové. Spíš skutečně vypadá na odjezdové a ještě k tomu sdružené pro všechny dopravní koleje, tedy ty, kde se "vozí lidi".

Bude to možná jen rejpání, ale podle mého se ve stanici "Trnov" jezdí podle zjednodušených podmínek předpisu ČD D3, kdy se návěstidla nepoužívají...I v té době. Výpravu vlaku taky nezajišťuje ten hnusný výpravčí převaděč. Vlaky se odbavují samy....

Toť můj postřeh. nějaký železničář mě však může vyvést z omylu!
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od prof. Braun »

No, mně teda ještě přijdou mimořádně tupí oba zubaři (Faltýnek+Filipovský) - jak se divěj, kde k tý čelisti policajti přišli... Každému rozumně uvažujícímu člověku přece musí být hned jasné, že to nemohou mít od živého člověka :roll:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:No, mně teda ještě přijdou mimořádně tupí oba zubaři...
No to je fakt. Konečně zase zásadní nedostatek. Houdek (Filipovský) byl jen obyčejný dentista, ale Faltýnek hraje doktora. No s touhle inteligencí to vidím tak na zvlášní školu... Vždycky mě to iritovalo, ale napsat to do nedostatků mě prostě nenapadlo. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Bába kořenářka »

Při dnešním sledování dílu mě napadlo, že je vlastně divný, že převaděči nechali mrtvole zlatý náušnice, když si dali tolik práce s pohřbíváním pod podlahu Kyliánky...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Eman Zahradník »

Bába kořenářka píše:Při dnešním sledování dílu mě napadlo, že je vlastně divný, že převaděči nechali mrtvole zlatý náušnice, když si dali tolik práce s pohřbíváním pod podlahu Kyliánky...
Což to je pravda...,já samozřejmě koukal také.. ;) ,to mě napadlo jiná věc,ale možná blbost...,závěrečná scéna jak utíká Jirka Hradec za Bertou v močálu,nejprve při vstupu a následném lehčím proboření se mu batoh sveze ze zad..,na co již čeká Jára.. :x a "zabaví ho".To když ostatní okrádali,tak mně napadlo,co když "zahučeli" i s věcmi do močálu?To přeci z toho měli prd.... :roll: :| To je jedině museli "zpacifikovat"před močálem,ne?Vždyť Veselý u příčiny smrti Holmana praví zřejmě rána do týla..(tuším tedy.. ;) ).Nevím...,prostě mě tohle napadlo,já pokud se teďka dívám,tak se prostě od vstupu zde na forum už všímám i různých věcí na seriálu... ;)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od nalim159 »

Ty určitě zpacifikovali už před močálem... A nechat u mrtvých peněženku, to je taky lajdáckost. Navíc, jak to, že peněženka neshořela celá: Bylo to tak, že ohořelo jen něco? Ale pod podlahou, která očividně neshořela???

Navíc je zde poměrně dlouhá časová prodleva od odhození cigarety k zběsilému křiku - Kiliánka hoří... Zapálení se odehrávalo podle mě večer, Berta řvala ráno... Dost dlouhá doba, což? A naušnice, jak už píše kolegyně Kořenářka, to je další nelogičnost...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od nalim159 »

A ještě spíš dotaz na nějakého odborníka - myslím si, že v roce 1949 lékaři ani sestry nenosili takové oblečení, co vidíme v tomto díle. Podle mě je toto moc "moderní". Nebyly to spíš takové zástěry i s rukávama, které se zavazovaly vzadu... Viz. např. seriál Přísahám a slibuji a jiné s touto tematikou z oněch let. Ale jak říkám, je to spíš dotaz na někoho erudovaného...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Eman Zahradník »

nalim159 píše:A ještě spíš dotaz na nějakého odborníka - myslím si, že v roce 1949 lékaři ani sestry nenosili takové oblečení, co vidíme v tomto díle. Podle mě je toto moc "moderní". Nebyly to spíš takové zástěry i s rukávama, které se zavazovaly vzadu... Viz. např. seriál Přísahám a slibuji a jiné s touto tematikou z oněch let. Ale jak říkám, je to spíš dotaz na někoho erudovaného...
Třeba otázka na Blanku :D ,která je tuším "svázana"se zdravotnictvím.. :) ,ne vážně..,to by se z toho musel člověk zbláznit,aby ve všem hledal nedostatky... :P
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od nalim159 »

Však jsem také psal, že to je spíš dotaz na někoho, kdo toto zná, než hledání nedostatku. Jako nedostatek to neberu, jen mě zajímá, jak to tenkrát vlastně bylo... :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Žitný »

Sem včera sjel bestii a vnímám jeden nedostatek.Tedy více,ale spoustu se jich tu již objevilo.Než jej uvedu,je potřeba objektivně říci,že divák bez zařízení ,kde by se dal obraz stopnout,což takových byla v době 1.vysílání naprostá většina, by toto těžko postřehl.
Takže - na pohlednici,kterou ukazuje paní Sochorová Zemanovi je jasně čitelné datum - 7.10. 1949 a prý tuto pohlednici dostala od Rudolfa a Olgy týden po jejich odchodu.Vzhledem k tomu,že byli cca 2měsíce nezvěstní tak by měl teoreticky ing.Petr Váchal se svojí ženou Maruškou přecházet hranice na začátku prosince.Ovšem příroda v seriálu tomu rozhodně nenapovídá(rozkvetlé květiny v zahrádce či velmi bujná a zelená vegetace).Na pohlednici nemělo být 7.10.....Je to sice drobnost,ale nedostatek to je určitě.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od nalim159 »

Tomu ne zcela rozumím - ing. Váchal a Maruška "poslali" pohlednici hned, jak "přešli", z prvního bavorskýho městečka, jak bylo ujednáno. Ve skutečnosti to bylo jinak, jak všichni dobře víme, to ovšem nehraje roli. A jejich dvouměsíční zmizení už tuplem ne - pohlednice se přece vždy posílala pár dní po "přechodu" hranice. Tedy za onen týden, který je i vseriálu zmiňovaný. Jak dlouho byli nezvěstní, nehraje přece žádnou roli... Takže žádné plus dva měsíce...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Žitný »

nalim159 píše:Tomu ne zcela rozumím - ing. Váchal a Maruška "poslali" pohlednici hned, jak "přešli", z prvního bavorskýho městečka, jak bylo ujednáno. Ve skutečnosti to bylo jinak, jak všichni dobře víme, to ovšem nehraje roli. A jejich dvouměsíční zmizení už tuplem ne - pohlednice se přece vždy posílala pár dní po "přechodu" hranice. Tedy za onen týden, který je i vseriálu zmiňovaný. Jak dlouho byli nezvěstní, nehraje přece žádnou roli... Takže žádné plus dva měsíce...
Kolego - Pohlednici poslali Rudolf a Olga 7.10.1949!!Pokud ji oni poslali,či lépe řečeno někdo jiný, dva měsíce před svým stavem nezvěstných tak když byli objeveni mrtví v hájovně tak měl být prosinec!!!Váchal hraje jen roli z hlediska času objevení mrtvol rudy a olgy. :shock:
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Arnold Hackl »

Jednoduše řečeno, podle data na pohlednici se měli hasiči při hašení Kiliánky brodit po pas ve sněhu. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Žitný »

Arnold Hackl píše:Jednoduše řečeno, podle data na pohlednici se měli hasiči při hašení Kiliánky brodit po pas ve sněhu. :mrgreen:
Vaše řešení je poněkud kostrbaté a neefektivní.Daleko jednodušší by bylo napsat jiné datum na pohlednici,nemyslíte.....? :lol: :mrgreen: :lol:
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Arnold Hackl »

Smělá hypotéza.
Já jsem však nenabízel řešní (místo strašení), nýbrž anžto jsem se snažil pomoci vysvětlit nedostatek. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět