6. díl - Bestie

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Fosgen »

tak este spat k rychlemu pacientovi Dr.Faltynka.
...1) aj ked je tam velmi kratky casovy usek, mne sa to zda ok, ved my starsi pamatame kadeco, lekarske zakroky ako na beziacom pase...okrem toho ten pan naozaj mohol tak reagovat na vytrhnutie zuba, ze vystrelil z kresla a uz len utekal prec...

Vcera som to pozeral - ten utek z ordinacie vyzera, ako keby stal za dverami, zreval a hned vystrelil. Podla mna to chyba v rezii bola.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Fosgen »

A este jedna vec ma zmietla. Pri pitve sa zisti, ze pan tovarnik mal astmu jak svina. Niektory z pritomnych v Pavlaskovej kancelarii zahlasia, ze sa mohol ustvat pri prechode. No nepride mi to moc brilantna dedukcia, ked pana tovarnika aj so "stazistkou" nasli pod doskami na Kiliance.

A otazka do publika, je pristup Bartika pri prosbe o spolupraci sestry - predavacky uveritelny? Teda to slusne vystupovanie, az prosebne zobranie o spolupracu? Ved to boli burzui a v spolocnosti sa dostavala k moci estebacka aroganta az agresivna luza.
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Spikings »

Mě to taky vždycky zarazí, jak Lozja stydlivě prosí „Mohla byste jít se mnou…k nám…?“ „Můžete se převléct, samozřejmě“. Nevypadá to moc pravděpodobně a důvěryhodně.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Lupa
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. úno 2016 21:08:20

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Lupa »

Mne to nepride az tak divne. Nie kazdy clovek musi / moze jednat s pozicie sily / postavenia. A ak sa k tomu sa prida vychova k ucte k zenam a starsim ludom , tak mi to pride ako uplne normalne a logicke jednanie. Videl ju prvy krat ,tak nemal na nu dovod hned vyblafnut .....
Proste sa bavil sa zo starsou zenou ktoru videl prvy krat v zivote. Ja tomu vravim slusne jednanie a spravna vychova z domova.
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Hanele »

Navíc to byl kluk z venkova... ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Spikings »

Právě že odpůrci seriálu často odsuzují, jak vyšetřující jednají s vyslýchanými "v rukavičkách", nikdy nikoho neuhodí apod. Tedy kromě Pavla Bláhy a jeho típání cigaret o Hanse Jägera.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Spikings »

Ještě k probíranému tématu jednání policistů s vyšetřovanými

1) Zajímavé je, jak filatelista Kloc (Miloš Kopecký) brilantně zná policejní-vězeňské předpisy – že má ještě nárok na „vězeňskou“ večeři, když je „teprve“ 6 večer (že by to znal od strejčka četníka?)

2) Dobrý je také „vstřícně předpos…ý“ otec Váchal (Soběslav Sejk) – „Ano, já vím, dopustil jsem se trestného činu…“
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Salaba »

Spikings píše: čtv 16. lis 2017 9:35:05 1) ...filatelista Kloc (Miloš Kopecký) brilantně zná předpisy – že má ještě nárok na „vězeňskou“ večeři, když je „teprve“ 6 večer... 2) Dobrý je také „vstřícně předpos…ý“ otec Váchal (Soběslav Sejk)
ad 1) pokud vím, tak repliku o nároku na "vězeňskou večeři o šesté" si do dialogu přidal spontánně M.Kopecký (v rámci své Klocovské žoviálnosti :njn: ) a protože se panu režisérovi líbila tak ji tam nechal :best:
ad 2) ono pane kolego výslech v 50-tých letech na Bezpečnosti v souvislosti s ilegálním útěkem syna s přítelkyní za hranice asi nebyla zrovna legrace, možná by Vám tehdy taky navlhly půlky... :plesk:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Spikings »

Pane kolego, myslel jsem to spíš obrazně, pro vyjádření toho, že otec Váchal sám od sebe začne přiznáním, že se dopustil trestného činu, aniž by byl tázán. Je fakt, že výslechy zvlášť v 50.letech ve skutečnosti určitě nevypadaly tak idylicky jako v 30PMZ.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Spikings »

Vlastně pokud výslechy na Bezpečnosti probíhaly v 50.letech tak, jak jsou vylíčeny nacistické výslechy třeba v knize "Dva proti říši" (skoro se mi z toho "zvedl kufr"), tak to opravdu legrace nebyla.

Ta replika Miloše Kopeckého - to je zajímavé, odkud měl informaci o tehdejším výdeji večeří zadrženým :) .
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Hanele »

Mně ta replika s večeří přijde, jakože jim Kloc chce ukázat, že se jen tak snadno nedá, že zná svoje práva zadrženého (pravděpodobně z některého z dřívějších pobytů) a že jich rozhodně hodlá využít ... :)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Spikings »

Těžko říct, jestli měl Kloc již nějaké ty zkušenosti s "pobytem". Možná za šmeliny se známkama, ale na ty si dost dával pozor - ostatně suverénně prohlašuje - "aby bylo jasno, já se známkama zásadně nekšeftuju...já jsem sice malej, ale poctivej človíček...tabula rasa, máte-li klasické vzdělání..."

Tady předvedl Miloš Kopecký, byť ve vedlejší roli, herecký koncert. Alespoň mně to tak připadá.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Bláha
major
Příspěvky: 652
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Bláha »

A ještě mu dobře odpověděl Ivo Nýdrle"Dostanete ,co Vám patří dostanete".
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Fosgen »

Kloc nemal preco byt nervozny, lebo z pravneho hladiska sa nicoho nezakonneho nedopustil.
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: 6. díl - Bestie

Příspěvek od Spikings »

Leda podezření z trestného činu spekulace, pokud tehdy takový byl a pokud se dá "šmelina" takto nazvat
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Odpovědět