5. díl - Hon na lišku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Doktor Vesely »

Arnold Hackl píše:Já mám sice taky modrou knížku, ale stačil jsem pochytit, že záleželo taky na barvě hvězd, případně na orámování. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Viz tady - odkaz původně od předsedy.
Takže je to v pořádku.
Už to taky vidím, Honza měl 3 stříbrné a Bláha 3 zlaté. Tuto stránku jsem hledal a nemohl najít. Nejmenší hodnost je tam svobodník, kde je čekatel? Trochu mě tam mate pojem "LETECTVO SNB".
V Bestii, když se teď na to dívám má Honza 1 zlatou hvězdu na červeném podkladě a hnědě orámované. Taková šarže na odkazu vůbec není. Nejblíž jsou dvě zlaté hvězdy. Vrchní strážmistr má jednu hvězdu (stříbrnou), ale s hnědo stříbrným lemováním.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Bestie se odehrávala až v roce 1949, takže hodnosti je nutné hledat tady.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Není to ani tak nedostatek, ale divný to je. Když Bláha chystá na Jägera ten trik s pistolí, zasune zásobník do pistole a natáne jí. Což ale u prázdný cz27 nelze, závěr by zůstal zachycen v zadní poloze, právě za ten prázdnej zásobník.Takže tam musel mít buďto nějakej školní náboj, nebo byla rozbitá :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

děda Dejmek píše:Není to ani tak nedostatek, ale divný to je. Když Bláha chystá na Jägera ten trik s pistolí, zasune zásobník do pistole a natáne jí. Což ale u prázdný cz27 nelze, závěr by zůstal zachycen v zadní poloze, právě za ten prázdnej zásobník.Takže tam musel mít buďto nějakej školní náboj, nebo byla rozbitá :)
Možná zkusil trik s nedoraženým zásobníkem. Ale z obrazovky to tak nevypadá. A má vůbec tato zbraň střeleckou pohotovost?
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Doktor Vesely »

Hamrus píše:
děda Dejmek píše:Což ale u prázdný cz27 nelze, závěr by zůstal zachycen v zadní poloze, právě za ten prázdnej zásobník.Takže tam musel mít buďto nějakej školní náboj, nebo byla rozbitá :)
Nemohla být pistole znehodnocena? Zalitá hlaveň, vykuchované střeva?.
Kamarád ji má doma, plně funkční, tak ho zítra navštívím a zjistím to osobně.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Jsem toho názoru, že v rámci děje to měla být pistole plně funkční, proto se z toho Jäger tak podělal, ne... Nebo myslíte, že to byl starý Bláhův kousek, a pro tyto účely měl tedy už i upravenou pistoli :) :D ?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Hamrus: ne, 27ka střeleckou pohotovost nemá, pracuje pouze v režimu sa.
Doktore, klidně si to vyzkoušejte, já si s ní hrál celej večer a než jsem to sem napsal, tak sem to pořádně prubnul, ale prostě to tak nejde.
Pistole musela být funkční, když s ní pak střílel, takže asi musela bejt nějak upravená, jinak to nechápu... :|
I ten školní náboj sem vyloučil, páč by při tom jeho natažení vyskočil ven. Je to nová záhada :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Doktor Vesely »

děda Dejmek píše:.... já si s ní hrál celej večer ... :)
Kdo si hraje, nezlobí :lol:
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

děda Dejmek píše:Hamrus: ne, 27ka střeleckou pohotovost nemá, pracuje pouze v režimu sa.
...no počkej, dědo. Když říkáš, že zbraň nemá střeleckou pohotovost, tak to znamená, že závěr nezůstane v zadní poloze při prázdném zásobníku a záhada je vysvětlena.

Mimochodem tu 27ku máš doma z nostalgie? :P
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Doktor Vesely »

Hamrus píše:
děda Dejmek píše:Hamrus: ne, 27ka střeleckou pohotovost nemá, pracuje pouze v režimu sa.
...Mimochodem tu 27ku máš doma z nostalgie? :P
Pánové ještě počkejte na mé závěry. Kamarád má vícero zbraní typu CZ. Je to typický magor na zbraně. Dnes mi to nevyšlo ho navštívit, ale tak zní jeho názor: CZ 27 je provedena ve vícero verzích: CZ 24 a CZ 27 je udělána v době míru pro potřeby policie a pro občanské užíti (nebo tak nějak). proto nepotřebovali střeleckou pohotovost při prázdném zásobníku. To znamená že vysunutý úderník nehlásil stav, že nemají náboje v zásobníku.
Ještě počkejte až to sám zkusím a případně udělám nějaké foto.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

27ka nemá záchyt závěru, závěr se zachytí za zásobník, při sebemenším vysunutí zásobníku se závěr vrátí dopředu. Ale jak píše pan doktor, možná budou nějaké odlišnosti ve výrobě. Já mám poštovní verzi, takže třeba mohla být jiná, než vojenská, ale kdo ví. Třeba měli jen rozbitej zásobník :)
Jo, mám ji z nostalgie k seriálu, postupně bych chtěl mít všechny co se v seriálu vyskytujou. Jsem spíš na starší kousky, než na moderní "recykláty".
Teď mám v plánu koupit P08ku - "já ty pistole znám, jmenujou se parabellum, takový měli bachaři v lágru, stříleli sme z nich, když to začalo" ;)

P.S. ZP samozřejmě mám a vše řádně povoleno a zaregistrováno PČR.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Doktor Vesely »

Doktor Vesely píše:Pánové ještě počkejte na mé závěry..
Včera mi to nějako nevyšlo navštívit kamoša, přotože přišel bracha a nakapali jsme si do strojku. Zkoušeli jsme jestli je slivovica jeste dobra :D. Jestli se nezkazila. Ale dnes to určitě vyjde.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Dobesch »

Mam dojem ze CZ vz.24 byla delana pro armadu a CZ vz.27 byla delana pro policii --- je dost mozne, ze byla i nejaka modifikace pro protreby ozbrojenych doprovudu civilniho sektoru, ale klonil bych se ze pouzivali vz.27 --- ale jak to bylo se zaverem a zasobnikem a udernikem adalisma to nevim.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Doktor Vesely píše:
Doktor Vesely píše:Pánové ještě počkejte na mé závěry..
Včera mi to nějako nevyšlo navštívit kamoša, přotože přišel bracha a nakapali jsme si do strojku. Zkoušeli jsme jestli je slivovica jeste dobra :D. Jestli se nezkazila. Ale dnes to určitě vyjde.
Tak doktorskej, přestaňte už koštovat tu vašu slivku a vyvoďte ňáký závěry (o závěru), páč sliby sou chyby :mrgreen:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Takže Bláha nebyl takovej frajer a znalec, jak se dělal, poněvadž ta mauserka, co by si vzal do lesa, je ve skutečnosti karabina Mannlicher-Schoenauer 1903
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Odpovědět