5. díl - Hon na lišku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

pan Černý píše:... v pozadí do záběru dostalo auto, ...
To jsem si taky nedávno všiml, této "návštěvy z budoucnosti" :D Ale při přístupu tvůrců Zemana k vozovému parku tohle asi ani nelze považovat za nedostatek! ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

[quote="pan Černý"]
Při závěrečné scéně na letišti při zatýkání Maxe se v pozadí do záběru dostalo auto
Pokud jsem se dobře díval, je to vůz Hackla z Konec velké šance :P (zde byl ještě za škpt. Kristka)
šipka označuje stejný vůz(značku bohužel nevím) jaký má posléze Hackl
šipka označuje stejný vůz(značku bohužel nevím) jaký má posléze Hackl
Hon na lišku.jpg (25.09 KiB) Zobrazeno 14276 x
--drze jsem si dovolil použít foto z těchto(skvělých)stránek viz-místa natáčení.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

AHA!, jasně-bylo myšleno auto na silnici v pozadí.. ale i tak je myslím Hacklův bourák zajímavost :shock: , mimo jiné také tím, že má(pokud se nepletu :?: ) policejní SPZ- P 42085. Takže Hackl používal vlastně bývalou policejní (ministerskou) káru???? :twisted: :? :o To je myslím celkem bomba.. P.S. Nemám moc šajnu o hist.SPZ, ale P bylo myslím označení SNB(VB) ne?
policejní SPZ.jpg
policejní SPZ.jpg (30.14 KiB) Zobrazeno 14225 x
P.S. Opravuji-"skoroministerskou" nebo tak nějak káru (Hackl-v KvŠ) má-Čadek čekal myslím na Drtinu :)
Naposledy upravil(a) Koštýř dne ned 12. dub 2009 22:20:35, celkem upraveno 3 x.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

A ještě teda zbývá Čadkův mercedes- jeho SPZ při příjezdu k vile je jiná než poté na letišti ;) :o
adkův medvěd u vily.jpg
adkův medvěd u vily.jpg (44.34 KiB) Zobrazeno 14270 x
příjezd na letiště.jpg
příjezd na letiště.jpg (30.01 KiB) Zobrazeno 14279 x
Tož tak :!:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

Hombre píše:Tady to zmineno neni, ale nevim jestli vis, ze existovaly nase stranky s priponou .cz, kde bylo i forum s rozsahlou databazi...
Ještě mě zajímá P značka u Hacklova (zde škpt. Kristek) auta na letišti-to, že Jaguar se objeví v HnL nepovažuji zas až tak za chybu, nedostatek-spíše jako raritka působí, že Arnie H. v KvŠ vlastně používá bývalé "bezpečnostní" auto :lol: :mrgreen: P.S. O stránkách .cz jsem něco zaslechl, ale v té době jsem ještě "tahal kačera na provázku" :mrgreen: , proto se může stát, že některé věci uvedu tzv. s křížkem po funuse :? :) OPRAVA: P znamená Praha a ne -policejní- :oops: :oops: :oops:
Naposledy upravil(a) Koštýř dne ned 12. dub 2009 22:23:21, celkem upraveno 2 x.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od heerec123 »

Koštýř píše:...má(pokud se nepletu :?: ) policejní SPZ- P 42085. Takže Hackl používal vlastně bývalou policejní (ministerskou) káru???? :twisted: :? :o To je myslím celkem bomba.. P.S. Nemám moc šajnu o hist.SPZ, ale P bylo myslím označení SNB(VB) ne?
Pleteš. :mrgreen: Znalec nejsem, pamětník už vůbec ne :lol: , ale vím, kam se podívat. :D Takže tady, zdá se, všechno v pořádku. Jestli měly za komunistů policejní káry nějaký speciální značky, tak bych to viděl spíš na B (jako bezpečnost :?: ). Aspoň ve filmech to tak vypadá. Anebo se všechno točilo s autama z jižní Moravy. :lol: Na těch stránkách o značkách to asi bude někde vysvětlený, tak až se budeš nudit, hrobníku... ;)
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od heerec123 »

heerec píše:Jestli měly za komunistů policejní káry nějaký speciální značky, tak bych to viděl spíš na B (jako bezpečnost :?: ). Aspoň ve filmech to tak vypadá. Anebo se všechno točilo s autama z jižní Moravy. :lol: Na těch stránkách o značkách to asi bude někde vysvětlený...
Jo, bylo to B. Je to vysvětlený v tý samý tabulce. :roll: :roll: :lol:
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

heerec píše:
heerec píše:Jestli měly za komunistů policejní káry nějaký speciální značky, tak bych to viděl spíš na B (jako bezpečnost :?: ). Aspoň ve filmech to tak vypadá. Anebo se všechno točilo s autama z jižní Moravy. :lol: Na těch stránkách o značkách to asi bude někde vysvětlený...
Jo, bylo to B. Je to vysvětlený v tý samý tabulce. :roll: :roll: :lol:
Díky za upozornění a info. -B- jako bezpečnost je mi jasné, akorát jsem se špatně díval v SuJ, červená aerovka(?) má spz -P- a já myslel, že to znamená policejní :roll: Ale i tak, proč má -P- (jako Praha) když děj má být v okolí Č.Třebové (nevím Zemanovo bydliště,určitě to na foru někde bude) To pak souhlasí pouze SPZ nákl. UNRRA Č-UO-9436. Ale Čadkův medvěd má ze začátku Č-ČA-429 jako Čáslav :shock: , poté na letišti Č-SU-2503 jako Sušice-to už máme pohraničí ;) . A mimochodem-v díle Vrah se skr. v poli má Honza Š1200 s pražským číslem (P), ale Žitný "přiletí" zřejmě opět z Čáslavi :shock: :o :? -jeho SPZ je totiž Č-ČA-9270... :lol: Asi krytí ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

Zmoderovano, diky pane Dobeschi za upozorneni, nejak me to taky nedoslo jako panu kolegovi Kostyrovi ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Na schůzi OV KSČ říká předseda, že odteď zavedou dvoučlenné hlídky, vždy jeden příslušník SNB a jeden náš člověk. Jakto, že tedy byla ve dvoučlenné hlídce Blanka s Karlem? Já chápu, láska je láska, ale odporovat nařízení předsedy okresního výboru strany, navíc v těch dnech, kdy to bylo hustý všude... :mrgreen: A to měl Mutl už důtku :lol:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...dvoučlenné hlídky, vždy jeden příslušník SNB a jeden náš člověk. Jakto, že tedy byla ve dvoučlenné hlídce Blanka s Karlem?...
Možná proto, že k takové velkolepé akci neměli dost příslušníků SNB, jak by potřebovali. Tak to prostě flikovali, jak jim to vyšlo. No a Kárl byl charakter-křemen a navíc fanatik, i přes tu pošťuchovandu s Honzou, tak jako by byl málem příslušník taky. Žádnou vědu bych v tom nehledal... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Vědu v tom nehledám, jen to je nepřesnost a chyba. Prostě předseda OV KSČ si myslel, že sežene více příslušníků, ale de fecato mohl počítat jen se dvěma, kromě Honzy s pošukem Bártíkem. I když ten by do hlídky nahnal i Bláhu - vyhráli jsme, soudruzi... :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

Tento díl jsem viděl min. 10x (knihu jsem nečetl, možná to tam je vysvětleno), ale nikdy jsem nepochopil několik věcí:
1. Proč povýšili Vydru na okres, když po několika měsících míří do civilu/důchodu...
2. ...a ten se potom hrdě hlásí k tomu, že za něj se tam lidi nemlátili (jako by tam byl 30 let).
3. Komunisti se svolávají na schůzi ráno bezprostředně po bále a tam (na schůzi) všichni vypadají naprosto svěže, zřejmě zvyk; což se nedá říci u Mutla, který na začátku plesu dá pár koňaků a podle chování a gest jí má jak z praku...
4. z vysílačky v Liščím doupěti posílal zprávy Bláha n. Žitný? Protože Bláha tam dle filmu byl poprvé až poté, co Bártík zachytil vysílání
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Anglie »

Hamrus píše:Tento díl jsem viděl min. 10x (knihu jsem nečetl, možná to tam je vysvětleno), ale nikdy jsem nepochopil několik věcí:
3. Komunisti se svolávají na schůzi ráno bezprostředně po bále a tam (na schůzi) všichni vypadají naprosto svěže, zřejmě zvyk; což se nedá říci u Mutla, který na začátku plesu dá pár koňaků a podle chování a gest jí má jak z praku...
Inu, hoši komunističtí evidentně vydrží hodně :mrgreen: . A že se svolají ihned? Takhle důležité věci nepočkají.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Zajímavé otázky... V seriálu odpovědi zřejmě nenajdeme, nicméně já bych to viděl takto:

1. Za odměnu, za dobrou práci, protože potřebovali obsadit místo na okrese někým spolehlivým... Na zorganizování chodu podle představ pár měsíců stačí. Dále to může být ocenění dobré práce Vydry, před důchodem povýšit, zvýšit plat, vyměřovací základ pro výpočet důchodu... Podle mě se to dělalo celkem běžně. Prostě důvodů je X a nevidím tady žádný renonc.

2. Jasně, v optice první otázky to vypadá jeko bezbřehé Vydrovo chvástání. Jistě lze ale interpretovat i tak, že na odděleních, kde dřív Vydra sloužil, ať už to byl okres, místní stanice, ... se zadržení netloukli, resp. že to nedělal on a nestrpěl to tam, kde velel. Opět si tedy myslím, že v pořádku.

3. Tak časově toho nesedí víc. Bártík odvádí Honzu po konfliktu na plese ještě za světla a říká, že Bláha přijel večerním vlakem. Jinak soudruzi jsou svěží, kolo dějin nepřipouští únavu, a už vůbec ne tu alkoholovou. I když byl Mutl na plese očividně naplech, tak teoreticky do rána mohl trochu vystřízlivět tak, aby byl schopen "fungovat" na schůzi -alespoň do jisté míry. (Po ostudě s Honzou ho na plese odstavili od pití a nakonec, sok daleko, mohl se plně věnovat Blance, a proto už tolik nechlastal.)

A Mutlovo vystupování na schůzi ( ... spíš ke Křížové...) potvrzuje, že ji ještě trochu měl...

4. To je podle mě nejzávažnější dotaz. Asi vysílal Žitný, Bártík to chytil ještě dřív, než přišel Bláha (ten přijel večerním vlakem, udělal borddel na oddělení, akce v lese, pak byl na bále, pak vedl výslech), proto tedy ještě vysílat nemohl. V tom případě vysílal Žitný, který tam byl dřív a byl nasazený na Čadka, Kristka, předsedu ONV... Ale primárně ne na Bláhu. Co myslíte?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět