5. díl - Hon na lišku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Hamrus píše: ... nemohl být instruktorem commandos a zároveň navigátorem liberatoru...
Ano, tato dvojkombinace je podle mě zhola nemožná. Ale stejně nemohl být ani instruktorem, tam se prostě nemohl dostat. Ale to je naprostá maličkost, osobně to nevnímám jako chybu. Nebo to tam je schválně, aby si divák uvědomil, že Bláha kecá, ovšem to by vyžadovalo historie znalé diváky :mrgreen:

Spíš byl záměr umocnit Bláhův výcvik, agent zabiják, v žoldu imperialistických sil...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

Co se týče povídek, šlo mně o to, zda vybírali typy herců dle písemné předlohy nebo obráceně jsou v povídkách popsáni konkrétní herci. Třeba na roli Bláhy si nedokážu z nabídky herců představit nikoho jiného než p. Brzobohatého (max. F. Peterku). Jo a nevím jestli je to zásadní nebo jinej nedostatek, ale tenkrát v Únoru ´48 leželo zejména v pohraničí spousty sněhu...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Hamrus píše:...šlo mně o to, zda vybírali typy herců dle písemné předlohy nebo obráceně jsou v povídkách popsáni konkrétní herci...
Tak tady jsem si naprosto jistý, že si herce vybíral až pan režisér Sequens, s autory povídek to nemá nic společného. Uvedu příklad. V povídce "Tatranské pastorále" popisuje autor povídky dotyčného filmového režiséra jako hubeňoura s velkou hlavou. Ať dělám co dělám, na pana Josefa Langmillera (středňák s normální hlavou :lol: ) to pořád napasovat neumím... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Dobesch »

U toho vycviku a tak --uvedomme si, ze v roce 1974-1975 kdyz se to tocilo mela verejnost temer nulove poznatky o tom, jak vypadla vycvik v Anglii a organizace tam vubec. Neco malo se vedelo o pilotech neco malo o parasutistech, ale na podrobnejsi informace sme si museli pockat az na 90.-ta leta. No a svym zpusobem asi byla snaha vylicit Blahu jako super borce, aby tim vynikl Zemanuv Fistron ze ho porazi (teda hodne zjednodusene receno)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Veřejnost snad, ale pan Sequens to vědět mohl, vždyť v Atentátu to ukázal dost realisticky - zahraniční vojáky cvičí místní křivonohej Skot ;) Ale jinak se, pane kolego, shodujume.

PS: O odboji v Anglii toho vyšlo i u nás v 60. letech poměrně dost (to dokládá i sám film Atentát). Ovšem samozřejmě, 70. léta byla už o něčem jiném.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Dobesch »

O odboji v Anglii ...no spis bych rekl, ze o nasich parasutistech (ale paradoxne ne vycviku ale spis o vysadcich a cinnosti v protektoratu) a pak o nasich pilotech. Ale to spis diky anum Fajtlovi, Janskemu, Siskovi.....i kdyz ti se vycviku taky nevenovali.

Netvrdim, ze pan reziser spoustu podrobnosti neznal, ale ti ostatni..... proste mohlo to zanechat patricny dojem. Samozrejme ze kombinace instuktor commandos a soucasne navigator na liberatoru je blbost ..ale instruktor jako takovy ..priznam se ze mi na mysli jako instruktor SOE vzdycky vyskoci na mysl pan Čestmír Šikola (i kdyz mozna cvicil jen cechoslovaky)

Jinak co se tyce povedomi lidi o "anglickem odboji" mam dojem ze 99% nasich spoluobcanu by nedokazalo spravne odpovedet na otazku jak zemreli clenove skupiny SILVER B, a v tomto svetle bych klidne ke scenari pristupoval
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Kromě výcviku ve speciálních kurzech STS čs. vojáci cvičili i u svých mateřských jednotek, tam velel / trénoval / cvičil logicky Čechoslovák. V STS ovšem nikoli.

Ale jak jsem psal, nevidím to v žádném případě jako nedostatek ;)

No a že to 99 % spoluobčanů neví, to je asi pravda, ale logicky vzato tomu nemůže být jinak. O hodně víc mě děsí, že se o těchto lidech, jejich osudech, ... ani neučí ve školách, což je v případě již kolegou zmiňovaných skupin Silver B a Clay velká škoda...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Tak tuhle flintu už drželo pod bradou hodně střelců, to není funglovka z fabriky ani náhodou...že by malá domů soudruha "kladiva na buržousty" Svobody? :mrgreen:
Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Tak ano, není to nová puška, ale to už je opravdu "nedostatek" ad absurdum... Jen několi postřehů:

1. to je to stejné, jako kdyby měli ukrást Picassa, ale ve filmu by použili jen (překvapivě) repliku;
2. v díle se sice zmiňuje 400 pušek připravených na export, ovšem předpokládám, že soudruzi měli i něco dalšího, nejen Čadkovy funglovky;
3. jako nedostatek bych bral, kdyby měl v ruce pušku ze 70. let...

Ale musím uznat, pane kolego, že seriál sledujete skutečně pečlivě a zevrubně ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od děda Dejmek »

Jakýpak absurdum? :shock: Když Čadek hlásá že si přijeli do skladu pro pušky a Svoboda na něj vytáh tenhle starej křáp a ptal se "pro tyhle?" tak asi určitě myslel funglovky a ne ňáký starý křápy. Aspoň jednu novou, kór do tý první řady v davu mohli sehnat, takže to nedostatek je...
Chápu že si toho nikdo nevšimne když to vidí jednou za rok a sleduje děj, ale hnidopich jako já už holt kouká po všem možnym okolo ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

Taková drobnost.. :) . Na vláknu k Rubínovým křížům se řeší označení hodností, mě zaujala Bártíkova čepice/brigadýrka (fuj-to je taky ruský vzor? :? )
Při "zákroku" na bále má čepici vyztuženou drátem (v té době se tuším ani nepoužívalo) a následně cestou na služebnu už prohnutou 8-) - vzor "frajer" nebo "sedlo" - už si nevzpomínám, jak jsme tomu na vojně říkali... :mrgreen:
Bártík zasahuje.jpg
Bártík zasahuje.jpg (18.82 KiB) Zobrazeno 6580 x
Lojza má sedlo.jpg
Lojza má sedlo.jpg (14.81 KiB) Zobrazeno 6566 x
Lépe je to samozřejmě vidět, než jen foto.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Hlavně mu je ta čepice velká, stejně jako kabát.
Vypadá jako šašek, nevím, jestli to tak mělo být nebo opět zafungovalo kouozlo nechtěného :) ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Jo, a když už jsme u toho dílu, tak mám jednu otázku - když je celé okresní oddělení nastoupeno po příjezdu Bláhy, tak čítá asi pět osob. Při výjezdu do akce jede poměrně hodně vozidel, okresní oddělení muselo disponovat jistě více příslušníky. Chci se zeptat, proč tedy před Bláhu nsastoupilo jen pár vybraných členů? Když musel i Honza odklusat z bálu...

Asi mi odpovíte filmařskou latinou... ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Fosgen »

Nejdu mi do hlavy 2 veci:
1. Ked Honza vpali s Bartikom na Cadkovu chatu, mieria na Zitneho. Zeman stoji v popredi a hukne na Bartika, "zajistuj".
a) nebolo by lepsie keby Bartik zostal na mieste, teda dalej od oboch a zaistoval Zemana z vacsej dialky ako v bezprostrednej blizkosti? Keby bol Zitny nebezpecny agent s dobrym vycvikom, je lepsie, ak by bol zaistujuci vo vacsej vzdialenosti.
b) ta ista situacia. Bartik, ktory ma zaistovat Honzu sa absolutne netakticky mota Zemanovi pred hlavnou. Zitnemu by stacilo nepatrne uhnut vlavo a mal by ich v jednej linii.
Mozno to nie je nelogika, ale len neskusenost, resp. nedostatok spolahlivych kadrov v "oblubenom" pohranici a teda nedostatok casu vo vycviku.

2) Ked prilieta lietadlo pre emigrantov, neviem preco sa nikto z pritomnych neohradil, ked ich Max zatlacal do budy. Ved mali o chvilu nastupovat do lietadla, tak im muselo byt divne, naco maju zaliezt do dovnutra.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hlavně je taky hodně divně natočena situace výlezu Bláhy z boudy na letišti.
Bláha by musel být úplně hluchej, aby neslyšel, že už přijeli. A on přitom vyleze ven až za hodnou dobu potom, co na něj Max jakýmsi smluveným signálem zabouchá... :?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět