5. díl - Hon na lišku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Honza Zeman »

Jednoznacne z Lisciho doupete vysilal Zitny, Blaha prece vysilal z ty boudy na letisti.

Vetsi renonc s Mutlovym alkoholem v krvi je podle me v desatem dile, kde je po chlastacce s Honzou opravdu "na plech". Nasledne pak velmi cile smejdi po spalenisti, jak vime. To je odolnej soudruh :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

Kolegové, díky za vysvětlení, ale přece jenom určité pochyby zůstaly. Začnu Vydrou a akcí Rubínové kříže. Všechno to organizovala a zajišťovala Praha s dublérem Zemanem a oddělení Kateřinská Hora plnilo jenom dílčí úkony (max. Hradec vyčníval nad rámec svých běžných povinností strážmistra n. ještě čekatele). Na konci akce bych tedy čekal, že první, kdo dostane návrh na povýšení bude Zeman. Takhle to ale vypadá, že Vydra má hlavní zásluhu na pozdější Zemanově kariéře, že si na něj vzpomněl a vytáhl jej s sebou (i když nemusel). Teď odbočím, protože co se týká kariérního postupu, byla asi Kateřinská Hora výjimečná - Hradec se dostal k rozvědce (zřejmě asi za účast na Bestii) a Bártík po letech šéfem "elektronkářů" - asi za nadšení v ´48. Tak a zpět k Vydrovi. Ten byl po válce asi ve stejný pozici jako Pecha v 1. díle, možná ještě horší, protože Pecha byl u pátračky (tehdy elitní oddíl). Pochybuji, že do nově vzniklého SNB by vzali četníka těsně před důchodem, zvlášť jestli měli všichni podobný názor jako Kalina (v jedničce). Prostě mi tam nesedí ten jeho posun vejš. A zrovna tak z rozhovoru s Blankou o králících, to vyznívá, jako když se baví staří známí; zrovna tak Svobodová musela být ve městě velice krátce.

U Mutla je z obou dílů patrná jeho silná stránka - rychle našrot - rychle střízlivej.

A nakonec mi ještě přijde, že se herci mezi sebou neznali podle jmen postav. Například, když Mutl na schůzi mluví o předsedovi, co přilezl ke křížku/Křížové, nebo jak Blanka v Plánici mluví o tatínkovi, co ho zavřelo gestapo, tak mám pocit, jako by tam ty postavy vedle nich ani nebyly.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Hamrus píše:Kolegové, díky za vysvětlení, ale přece jenom určité pochyby zůstaly...
No, jak se to vezme...
Slovní spojení "přilézt ke křížku" je přeci ustálené rčení a paralela se jménem Křížových pak docela vtipná.
Zeman mohl Vydru coby čekatel těžko kariérně přeskočit, prostě postoupili spolu na okres jako sehraná dvojka.
Shrnuto, podtrženo - Kateřinská Hora byla neuvěřitelná líheň bezpečnostních talentů. Kdo tam nebyl, nemohl ničeho podstatného v životě dosáhnout... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Dobesch »

Pak je jeste na poradu dne otazka Katerinske Hory --- pokud sem to dobre pochopil melo to byt mesto nekde na Jihozapade Cech a prakticky na hranicich (indicie Klatovy a Banderovci, kteri by urcite nesli do Sovetske zony). No tahle mestecka byvala pred valkou vice nez z 95% nemecka - dost casto byly jedinymi Cechy statni zamestnanci a znam i pripady, kdy ti sice byli v obci hlaseni, ale bydleli ve vedlejsi "vice ceske" vesnici (tady je zajimave ze Hradec byl mistni rodak :-)). Kazdopadne nevim zda je to nekde receno, ale aby nakonec nebyl Vydra poslan do Katerinske Hory po valce jako "dosidlenec" a jako "cetnik" proste na takovou posledni vartu, kde se po odsunu nebude vubec nic dit a tak tu nemuze nic zkazit. No a po uspesne likvidaci Vyznavacu ohne a "majitelu" krizu (vzdyt s Hradcem urcite museli chystat past :-)) bylo proste jeho umisteni prehodnoceno, byl shledan spolehlivym (nebo spolehlivejsim) a tak ho tesne pred penzi vytahli aspon do Okresniho mesta.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

Dobesch píše:Pak je jeste na poradu dne otazka Katerinske Hory ---
Taky bych se nebál uvádět: Kateřinská Hora, okr. Klatovy, protože těch vodítek k tomuhle okresu (vyřčených n. vyplývajících z okolností) je v úvodních dílech seriálu spousty. Jenom mám problém s umístěním Plánice, ale to asi nepatří do této sekce.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Hamrus píše:...Jenom mám problém s umístěním Plánice, ale to asi nepatří do této sekce.
Ne, tak ta sem opravdu nepatří... Ta mohla být úplně někde jinde. Nikde není řečeno, že Svobodovi pocházeli ze stejného okresu jako město, kde byla ona zbrojovka... ;) :D
Ale opravdu, nehledejte za vším skutečnost, to by vás na režisér Sequens hnal, ten vždycka tvrdil, že šlo jen o náznaky, nebo zápletky skutečných případů... :D
Mám ti ukázat jak plave?
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od strejda.ohon »

Teď se asi trochu odkopu, ale já uznávám, že většina zdejších přispivatelů zná seriál mnohem líp a hlavně mě tahle otázka napadla už mnohokrát. Zvlášť teď, když Dobesch píše o "vytažení do okr. města". Od Vyznavačů ohně do Bestie je Zeman v pohraničí, ale je to a nebo není pořád stejná obec? Záměrně píšu obec, protože ve VO to vypadá, jak na vesnici, ale v HnL jak ve městě. A teď do mě. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Dobesch »

S tim vzhledem mesto/Obec no ona az do roku 1960 bylo cleneni CSR trosku jine nez jak ho zname ted -- a pred valkou a mozna i jeste po ni treba jeste jine -- kazdopadne tehdy existovaly tzv. SOUDNI OKRESY --- v realu bych to prirovnal k dnesnim obcim s rozsirenou pravomoci -- proste "dira" dost daleko od vetsiho mesta byla (s okolnima vesnicema) Soudni okres -- tam se resily drobne prestupky a tak podobne -- pri tehdejsi motorizaci a stavu komunikaci se proste se vsim nejezdilo do vetsich mest. Takze to klidne mohlo byt i tak, ze ve VO byli skutecne az "nekde u hranic" v nejake mensi vesnicce a "prerazeni na okres" jen znamenalo presun do nejblizsiho mestecka - mozna by tomu odpovidal i fakt, ze zatimco ve VO je vesnice hodne vylidnena a zbytky lidi cekaji na odsun, v HnL uz je najednou v obci Velky sal a Zbrojovka se spostou kvalifikovanych delniku - a spousta Cechu. Navic je potreba vzit v uvahu i LSi kdy BArvir jezdil "z jedny vesnice" do druhy po nocich na motorce :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

nalim159 píše:Na schůzi OV KSČ říká předseda, že odteď zavedou dvoučlenné hlídky, vždy jeden příslušník SNB a jeden náš člověk...
Právě jsem dočetl povídku a dle výše uvedeného citátu se ten NESMYSL objevil i na obrazovce. Jak mohli komouši cpát do hlídek příslušníky SNB, kteří by měli zůstat apolitičtí. Když vstupovali do sboru, tak přísahli věrnost republice a ne KSČ. Dávám za pravdu Bláhovi a jeho "dvěma kůrkám" a že jsou od toho, aby hájili zákon, pořádek a státní zájmy země. To, co provedl Zeman před fabrikou, byla absolutní zvůle...
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od JiVi »

Hamrus píše:To, co provedl Zeman před fabrikou, byla absolutní zvůle...
to bylo v te chvili protizakonne.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Koštýř »

JiVi píše:..to bylo v te chvili protizakonne.
Přesně tak. Dodnes mě udivuje, jak to mohli takhle blbě natočit. Jasně - bylo potřeba ukázat Honzovu orientaci, navíc začátek seriálu.. ale i tak. Mohlo se natočit něco jiného, nevím.. Nějak méně okatě. Když už teda.. :) . Dodnes, když na tuhle scénku koukám, se mi otvírá kudla v kapse.. 8-)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Přesně takhle jsem taky uvažoval - vždyť to mohli natočit jinak.
Jenže potom jsem si uvědomil, že to tak skutečně mohlo být.
Ministerstvo vnitra vedené tehdy komunistickým ministrem Václavem Noskem obsadilo většinu důležitých postů ve vedení policie komunisty a komunisté měli své simpatizanty (i agenty) i na nižších pozicích. Navíc komunistické hnutí bylo v Československu po válce velmi populární. Takže bych se vůbec nedivil, pokud by se našel mladý snaživý policista, který by se postavil na stranu dělníků.
Jen ho měli z těch zelenejch hadrů na hodinu svlíknout (to už nestihli).
Ale hnus to byl - a jeden z největších, ale taková byla doba.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od nalim159 »

Z jiného soudku:

Pavel Bláha rozhodně nemohl být za války v Anglii instruktorem commandos. SOE tyto pozice obsadilo domacími instruktory, rozhodně ne tedy příslušníky zahraničí armády ve Velké Británii.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od Hamrus »

nalim159 píše:Z jiného soudku:
Pavel Bláha rozhodně nemohl být za války v Anglii instruktorem commandos...
Spíš nemohl být instruktorem commandos a zároveň navigátorem liberatoru, protože se jedná o naposto rozdílné profese. Možná by sedělo víc navigátor s výcvikem commandos...

Zajímá mě původ knižních príběhů. Jestli vznikly na základě seriálu n. jsou námětem pro scénář.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 5. díl - Hon na lišku

Příspěvek od malej Míra »

Hamrus píše:...Zajímá mě původ knižních príběhů. Jestli vznikly na základě seriálu n. jsou námětem pro scénář.
Nejsem si úplně jistý, ale myslím, že na začátku byla povídka, podle které se připravil (pan režisér Sequens) scénář příslušného dílu a pokud měla vyjít i knižně, tak se pro tento účel upravila (autor povídky) zvlášť. Takže patrně obě varianty si tak trochu žily svým životem, proto jsou často velmi odlišné... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět