27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Martin Kabát »

Za nedostatek považuju, že zde není vysvětleno, jakým způsobem Mestrey odhalil Hradce. Ještě bych pochopil, že Wunder Pepi pojal podezření, když se mu v hotelu objevil podezřelý Čechoslovák Kysela, a ohlásil to svému šéfovi Adamovičovi - Mestreyovi. Ale stále by pak nebylo jasné, jak mohl Mestrey znát Hradcovu hodnost a pravé jméno.

Asi měli přímo v Praze "krtka"...

Jestli jste někdo četl knižní verzi - je to tam vysvětleno lépe?
Naposledy upravil(a) Martin Kabát dne čtv 15. led 2009 13:09:34, celkem upraveno 1 x.
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Martin Kabát píše:...Asi měli přímo v Praze "krtka"...
Jestli jste někdo četl knižní verzi - je to tam vysvětleno lépe?
...přesně tak, podobně jako naše rozvědka a kontrarozvědka byli na západě chytří taky. Občas vyhráli jedni, jindy ti druzí. V knižní předloze, pokud se pamatuji, se to také nijak zvlášť nerozebíralo. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Dobesch »

Tusim ze se to resilo uz na starym foru..... muj nazor je takovej ze pokud se Hradec motal uz kolem Bilejch linek ......... navic proste byl dle serialu jedno z ES nasi rozvedky, tak nemohl uniknout pozornosti zapadnich kontrarozvedek. A snad jen diky tomu, ze v serialu nevykazuje nejakou extra cinnost, kterou by jim slapal na kuri ocka mel stesti ze ho nechali behat.

Proste odhaleni Hradce bylo zpusobeno diletantismem nasi rozvedky, ktera na vsechny akce pouzivala jednu okoukanou tvar :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Honza Zeman »

Resila se tam i mozna zrada bocmana Jandy nebo kapitana Fryby, ale tezko rict, co by mohlo byt realnejsi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Martin Kabát »

Nelogické je, že díly >>Rukojmí<< a >>Poselství<< jsou každý z jiného roku - 1970 a 1971, ačkoli dějově na sebe přímo navazují a rozhodně nemohla uplynout tak dlouhá doba. Na začátku Poselství přece říká Žitný Zemanovi, že "právě dostal zprávu z lodi Morava, že Hradec se nevrátil na loď a Barkla našli mrtvého", takže od Hradcova zajetí na konci dílu >>Rukojmí<< nemohlo uplynout ani půl roku, ale maximálně několik dní...
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Willy Kleiber »

Martin Kabát píše:...ale maximálně několik dní...
A co když se to celé odehrálo na přelomu let - prosinec 1970 až leden 1971? ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Martin Kabát »

Willy Kleiber píše: A co když se to celé odehrálo na přelomu let - prosinec 1970 až leden 1971? ;)
To je otázka, teď ještě zjistit, jestli odpovídá celkové počasí v Praze a oblečení lidí... :?:

Ale v Průhonickém parku při debatě Žitného a Corrense jsem žádný sníh nezahlédl... :mrgreen:
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od nalim159 »

Všiml jsem si, že Pepa Barkl má v Bella Vista položenou svoji harmoniku (když opouštěl přístav, tak nesl jen tašku)... Láska k hudbě aneb co Čech, to muzikant :mrgreen: ? Každopádně nedostatek...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Honza Zeman »

Dobrej postreh, ja bych si ji vubec nevsimnul. Ted je otazka, jestli je to vubec ta stejna na kterou hraje na lodi, nepodarilo se mi to 100% potvrdit. A jeji puvod? Ze by to byla jenom rekvizita? Treba byla nekoho ze stabu a celou cestu lodi na Kubu si na ni hrali a pak ji dali "taky zahrat" :D
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od prof. Braun »

Tento díl se má odehrávat v roce 1970. Rozhovor Štefka s Barklem zachycený na kazetě z auta přeruší božský Kája zpívající "Kávu si osladím". Tato písnička však pochází až z roku 1972.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Žitný »

Docela mne překvapuje,že v tomto vlákně postrádám poměrně výrazný nedostatek.Nebo jsem se přehlédl,to bych se potom rád omluvil.Nerad bych někomu bral "objev"
Tak k věci - čas cca 23:23 rozvhovor v kavárně mezi Gajdošem a manželkou zavražděného.Všiměte si jak je mezi nimi nádherně vidět černý mikrofon.Tedy mezi lokty zespoda.A relativně dlouho v plném "lesku".Docela úsměvné jak tam kdosi ze štábu leží pod stolem a snaží se přiblížit mikrofom na maximum. ;)

Znovu opakuji,pokud už to sem někdo hodil tak se omlouvám.Není to myšleno zle ,nýbrž už asi mé stařecké oko nefunguje tak dobře.Děkuji.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Honza Zeman »

13596204.jpg
13596204.jpg (27.5 KiB) Zobrazeno 11495 x
Tak to je BOMBA, tohle urcite jeste nikdo nikde nezminoval. Nechapu, ze to jeste Willy Kleiber neobjevil :D . Samozrejme gratuluji za postreh a pridavam dukaz pro ostatni. Nejspis ten mikrofonista myslel, ze uz ma pani Stefkova tu ruku pod bradou jako pak potom, a zakryva tak mikrofon, NO TO JE GOOOOOL :lol: :lol:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Žitný »

Díky soudruhu předsedo.Věděl jsem o tomto nedostatku tak rok.Ovšem nějak jsem si nebyl jist,zda-li to tady už nebylo nebo jsem na to zapoměl.Pak už se mi to pomotalo,že jsem nevěděl v jakém dílu to bylo atd atd.Nevadí.Hlavě že se můžou pokochat další.Foto tak nevynikne jako live záběr.Tam je i vidět pohyb mikrofonu...... ;) A docela z hlediska tohoto nedostatku dlouho.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Honza Zeman »

Presne, svenkuje tam s nim mikrofonista pekne dlouho :lol: . Jelikoz pod svicnem byva nejvetsi tma, tak asi proto si toho nikdo z nas, potazmo ze stabu, nevsiml :D
Pridal jsem tento nedostatek na web k ostatnim do sekce Zajimavosti, protoze si to urcite zaslouzi. Zadny odraz mikrofonu ve skle nebo v radiu, ale poctivy mikrofon "live" :P
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 27. díl - Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Žitný píše:...Všiměte si jak je mezi nimi nádherně vidět černý mikrofon...
Pane kolego, klobouk dolů!!! Řekl bych to je největší objev od chvíle, kdy bylo zjištěno, že Michálek zdědil kufřík po Kleibrovi... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět