Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od strejda.ohon »

A na co myslíš, že jsem, ty kluku utopená, narážel? Že se jedna scéna točí po záběrech v odstupu dnů, týdnů, měsíců, je naprosto standardní postup, takže mě výraz, ze kterýho vyplynulo, že to bylo nějaký nouhau p. Sequense, pobavil.
A teď k věci. Nějak se mi nechce věřit, že se konal běh proti rozjetý lokomotivě a dokonce úskok přímo před ní. Jak mám p. Brabce rád, tady si prostě myslím, že to trochu zveličil. Toť vše.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Willy Kleiber »

strejda.ohon píše:..., že to bylo nějaký nouhau p. Sequense, ...
To určitě ne, ale ten "profesionalismus" p.Sequense spočíval více než u dalších režisérů v tom, že točil to, na co měl zrovna v ten moment lidi (pohled/protipohled). Jiní režiséři údajně toto třeba odmítali.
strejda.ohon píše:... tady si prostě myslím, že to trochu zveličil. Toť vše.
Nejlepší bude se na to p.Brabce znovu přímo zeptat na avizovaném srazu!
Jinak v knize je popis tohoto natáčení na str. 78, pro zájemce... ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Koštýř »

Taková spíše blbost, ale posud'te sami... Honza si postavil na kávu, zapálí hořák.... a po debatě si jde zalít šálek - ale plyn už nehoří (Zeman ani nikdo jiný ho předtím nezhasl) a zalévá studenou vodou. Z hrníčku ani konvice se nezakouří ;)
kávička.jpg
kávička.jpg (17.06 KiB) Zobrazeno 8825 x
cold cafe.jpg
cold cafe.jpg (17.24 KiB) Zobrazeno 8829 x
Je jasné, že se natáčelo delší dobu - se na tento detail zapomnělo. 8-) Na fotkách to tak nevynikne, pust'te si disk.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Dobesch »

TY fotky od kolegy Koštyře jsou užasný - minimalne je hezky videt jak se to točilo ve studiu, protože tam kde stala kamera při zaberu z fotky 1. je na fotce 2 kuchyňska linka a tam tedy rozhodne stat nemohla.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Willy Kleiber »

Dobesch píše:...minimalne je hezky videt jak se to točilo ve studiu, ...
Nejlépe je ateliér poznat třeba ve Vyznavačích ohně, jak ve služebně leží na otomanu Velenský, a pak je záběr z místa za ním, kde ale předtím stála "zeď" :x
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Honza Zeman »

Spis si myslel v Honu na lisku, kdyz na kavalci lezi Bartik a nasleduje ten brutalni strih za nej, ne? :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:Spis si myslel v Honu na lisku, ...
Jo, to je ta samá scenérie...ale nevím jestli nemáš spíš na mysli v Bestii? Jak Zeman probírá výtěžek ze spáleniště a Bártík leží na kavalci :?:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Honza Zeman »

Jo mas recht, chyt jsem se do vlastni pasti :oops: :lol:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Dobesch »

TAkova trosku historicky perlicka -- Smichovske nadrazi -- byt se tak v serialu nejmenuje, ale kazdopadne se tam natacelo- proslo v letech 1953 - 1956 rozsahlou rekonstrukci....teda rekonstruovalo se tak ze se budova zborila apostavila fungl nova.......a ted otazka. Prijde Vam, ze je to co je v serialu je FUNGL nova budova :lol:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Fosgen »

No ja neviem. Je to taka drobna prkotina, mne ale lezie dost na nervy.
Ked pride Vondra ku skole, aby si "podebatoval" s ucitelkou Zemanovou, tak ked zamyka auto, nestrci kluc do zamku, ale len tak "velmi nepodarene" naznaci zamykanie. Mozno to ludom nevadi, tu expertom neviem, ale mna ide slak trafit. Je to proste podla mna odflaknute a pritom sa neda povedat, ze rezii by islo o usporu tych 2 - 3 sekund naviac.
A presne toto som videl aj v jednom diely Maleho pitavala, ked ppor.Hamsik zamyka kancelariu.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od děda Dejmek »

Fosgen píše: Ked pride Vondra ku skole, aby si "podebatoval" s ucitelkou Zemanovou, tak ked zamyka auto, nestrci kluc do zamku, ale len tak "velmi nepodarene" naznaci zamykanie.
Toho jsem si všiml taky a taky mě to zaráží, je to hrozně do očí bijící. Ale pozor, je to v jiné scéně, když přijede na nádraží za manželkou, aby se zeptal, kde sou ty kožichy... ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Honza Zeman »

Je mi lito pratele, ale musel jsem vam to zmoderovat, byli jste ponekud mimo...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Michálek »

Vážení kolegové,
už při Zbraslavském srazu jsem na tento nedostatek upozorňoval, nyní tedy, jak pravil Spejbl blahé paměti svůj oblíbený termín - in flaalimenti. Strážmistr Malina (V. Krška) si kupuje u stánku před nádražím tehdy vlastně povinného "Ruďase" a se zájmem ho otevírá, aby mohl po očku sledovat, co udělá Eda Sojka (S. Fišer). A nyní věnujme pozornost značce novin - kdepak tomu tehdy říkat logo:
RudasF1.jpg
RudasF1.jpg (112.99 KiB) Zobrazeno 7306 x
Také se vám zdá, tedy pamětníkům, že tam něco chybí? Správně!!!
Rudas2.jpg
Rudas2.jpg (117.5 KiB) Zobrazeno 7304 x
Vysvětlit se to dá tak, že si štáb vzal pracovní výtisk z tiskárny nebo si i nechal udělat kašírované noviny, aby nemusel složitě hledat dobový tisk. Jenže my, kteří máme úctu k hodnotám, se i toho dobového tisku dopracujeme. Horní obrázek jsou noviny z ledna 1956, pro jistotu přikládám ještě z 29. dubna téhož roku, aby bylo vidět, že ono vyznamenání vedle Rudého Práva i nadále setrvává.
RP3.jpg
RP3.jpg (178.53 KiB) Zobrazeno 7302 x
Na svou dobu hodně odvážný čin, ušmiknout našemu Ústřednímu orgánu KSČ znáček dokumentující sepětí se SSSR.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
slavo75
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 29. kvě 2008 0:48:19
Bydliště: Michalovce, Slovensko

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od slavo75 »

Zdravím!
Dnes som v rámci zemanovského maratónu zhliadol tento diel a zarazilo ma niekoľko nezrovnalostí, na základe ktorých mi vychádza, ako keby v čase nakrúcania tohto dielu nebolo ešte celkom jasné, do akého časového obdobia bude diel zaradený.

1. V úvodnom komentári odznie: "Takové bylo i jejich předjaří roku 56.". Hneď v úvode - pri spisovaní protokolu po vykonaní kontroly - sa však dozvedáme, že k zisteniu nezrovnalostí v stave "jízdenek" došlo "3. listopadu 1955". Nepredpokladám, že by sa vyšetrovanie tohto skutku ťahalo až do "předjaří" budúceho roka. Po odhalení tejto skutočnosti veci nabrali totiž rýchly spád.

2. Niektoré exteriérové zábery však naozaj nebudia dojem počasia v novembri/listopadu, ale naozaj skôr jarné počasie - deti pred školou sú na listopad oblečené naozaj veľmi naľahko. Ani zelená scenéria pozadia prírody počas rozhovoru Zemana s Vondrom nenaznačuje jeseň. :shock: Prikladám screeny.

Pustili by ste svoje dieťa v novembri do školy takto? :o

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Myslím, že novembrová panoráma i pohodička pri slnečníkoch vyzerá inak ;) :

Obrázek
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Dobesch »

No osobne bych to za nedostatek tolik nepovazoval.

ke kontrole doslo v listopadu 1955, ale proste se to bralo jako obycejne "manko" - nehlede na to, ze pokud pokud doslo k nejakemu tomu zhrouceni....internimu setreni, zavazku splatit manko.....

Teprve na jare roku 1956 se do toho zacala angazovat Lida , takze k vlastnimu setreni a zatazeni Zemana doslo az na jare 1956
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět