Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Honza Zeman »

Jak uz jsme resili i na starem foru, tak podle me byl Pavlasek Spartan, viz Pan ze Salcburku, kde si ho Honza dobira, kdyz zjisti, ze Solc byl slavista. Tim, ze Pavlaskovo muzstvo prohralo se Slovanem, kterej mel tusim sest marodu, mysli Spartu, ne? Tim padem by misto nataceni v Romanci sedelo, co? A navic i v Romanci pri rozhovoru Vondry se Zemanem na terase maji tusim slunecniky spartanske barvy :?:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Bába kořenářka »

Podle mně je logičtější, že Pavlásek byl slávista, ne? To by pak právě neseděla ta Zemanova poznámka " To nechápu..." Nechápe, že někdo může fandit Slavii, a významné se dívá na Pavláska...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslete si co chcete :) , ja tvrdim, ze Pavlasek byl spartan a Honza slavista. Ta poznamka od Honzy na me prave pusobi tak, ze si ho dobira tim, ze je nekdo taky slavista, kdyz jeho nadrizeny je spartan. A navic si myslim, ze pan Brabec ve skutecnosti slavista je ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Honza Zeman »

To bohuzel nevim, ale na webu v charakteristice plukovnika Pavlaska mame uvedeno, ze je ve vyboru klubu Sparta Praha. Uz nevim, jak jsem k tomu pri psani dosel, ale asi tak, jak uvadim svoje argumenty vyse. Jinak by mi pan Vetrovec pasoval spis prave ke Sparte, protoze mam dojem, ze to byl "rudejsi" mancaft nez Slavia? A vsichni vime, ze pan Vetrovec mel "stranu" hodne rad...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Anglie »

Hombre píše:Jinak by mi pan Vetrovec pasoval spis prave ke Sparte, protoze mam dojem, ze to byl "rudejsi" mancaft nez Slavia? A vsichni vime, ze pan Vetrovec mel "stranu" hodne rad...
Tvůj dojem je správný, Sparta "patřila" straně, rozhodně víc než Slavia (a Dukla byla armádní celek).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od malej Míra »

Tady bych ještě apeloval na znalce fotbalové historie (to já nejsem). Mám za to, že když obě pražská S vznikala, tak se zápasy hrály na Letenské Pláni. A Slávie v Edenu také nesídlí odjakživa. Nevíte náhodou někdo, jak tomu bylo v 50-letech?
Náhodou jen vím, že ta současná ocelová konstrukce hlediště stadionu Sparty na Letné (Dnes Toyota Aréna), která je trochu vidět i v 30PMZ je dílem podniku Hutní Montáže Ostrava, tehdy součásti VHJ Vítkovice k.p. a vznikla někdy na přelomu 60. a 70. let. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od kapitán Hejduk »

malej Míra píše:Toyota Aréna
Axa aréna 8-)
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od malej Míra »

kapitán Hejduk píše:
malej Míra píše:Toyota Aréna
Axa aréna 8-)
Děkuji za aktualizaci. Fotbal moc nesleduji, odradily mě poměry v něm panující, spíše dávám přednost šťouchání zahnutým klackem do gumového vdolku... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Bína »

Není tady nějaký znalec železnice :?: V roce 55-56 jezdila parní lokomotiva ale myslím že ještě nemohla tahat tkz.rychlikové a osobní vagony které jsou několikrát vidět v tomto díle a které jezdí do dnes.Myslím že se ještě nevyráběli. Co vy na to :?: Nebo se pletu :?:
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od heerec123 »

Bína píše:Není tady nějaký znalec železnice :?: V roce 55-56 jezdila parní lokomotiva ale myslím že ještě nemohla tahat tkz.rychlikové a osobní vagony které jsou několikrát vidět v tomto díle a které jezdí do dnes.Myslím že se ještě nevyráběli. Co vy na to :?: Nebo se pletu :?:
"Tak Luboši, řekni, jak to tenkrát bylo!" :D
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Bína »

Zde jsem našel http://www.vagony.cz/ že Německé spolkové dráhy vyráběli podobné vozy od r.51 tak že teoreticky mohli jezdit v r.55 v Praze. Ale já si myslím že v tomto dílu jsou vozy vyrobené až po r. 62.Tak že podle mě nedostatek.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od huba.buba »

Kolega Bína mě trošku předešel - jde o vagony vyráběné od roku 1965. Pro jistotu jsem se ale musel podívat http://www.vagonweb.cz/popisy/CD_osobni_vozy.php
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Willy Kleiber »

Na Romanci se dívám v poslední době často, a vždy mě udivuje jedna věc:
V knize "Jak to vidím dnes" popisuje p. Brabec poměrně květnatým způsobem natáčení scény, kdy Eva Vondrová prchá přímo pod vlak - kolikrát se to točilo, jak to bylo nebezpečné apod. Ale ve finální verzi je tato scéna sestříhána tak, že "pád" obou aktérů pod vlak vůbec vidět není, a dokonce ani v jednom záběru nefiguruje Zeman s Vondrovou a lokomotiva!
Přemýšlím nad tím, proč se tedy šlo do takového rizika bez kaskadérů, a nakonec se to dalo natočit klasicky "po sequensovsku" - tedy filmařskou latinou po záběrech - jako např. dialogy bez partnerů do zdi apod.
Pro mě velká záhada :?:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od strejda.ohon »

Po Sequensovsku? Filmařskou latinou? Prostě, na tu dobu, pár rychlejších pohybů kamery a pár, opět na tu dobu, rychlejších střihů. Květnatej popis p. Brabce je asi danej spíš tím, že byl tehdy čerstvě po infarktu, takže kaskadérskej výkon pro něj musel představovat už ten běh po nástupišti.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Díl 13 - Romance o nenápadné paní

Příspěvek od Willy Kleiber »

strejda.ohon píše:Po Sequensovsku? Filmařskou latinou? ...
Ohon: Výrazem "po sequensovsku" není míněno, že to je bůhvíjak akční scéna, ale že to je točeno po záběrech, kdy navazující záběr se mohl točit třeba za 14 dní! pane kolego.
Takže proč, když se pád do kolejiště točil v reálném čase s vlakem, a ještě několikrát, není použit? Buďto se na to nedalo dívat, nebo nevím...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět