28. díl - Poselství z neznámé země

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od prof. Braun »

Není to z mé hlavy, ale na jiné diskusi jsem se dočetl, že v závěrečné přestřelce Spellman pálí po Hradcovi z pušky a vůbec nenabíjí... Jako humanitně zaměřený profesor :lol: nemám zkušenosti s palnými zbraněmi... Tož babo raď!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od prof. Braun »

Děkuji za vyčerpávající odpověď. K ničemu samozřejmě nedošli :lol: Ale v tomto díle mě zaujala ještě jedna - dle mého mínění - nelogičnost. Proč se Mestrey, když se z jeho kanceláře ozve výbuch a on se nachází na chodbě na stejným patře, neběží podívat, co se stalo, ale z pro mě nepochopitelných důvodů sbíhá po schodech o patro níž? Kdo mi to vysvětlí?
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Bína »

Když Sachlová jde ke Štefkové pro klíček tak pod zvonkem na který zvoní jsou na destičce další dva knoflíky a kontrolka na výtah.Ptám se jestli v Praze ve starých domech toto bylo a na co dva knoflíky ? Na přivolání výtahu stačí snad jeden. A byl tam vůbec výtah když Sachlová běží do schodů. Poučte mě někdo prosím a díky za odpovědi. :D .
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od myr60 »

V zaverecnej prestrelke ked Spellman nahana Hradca a snazi sa byt nenapadny, je medzi prestrihmi tento zaber, na ktorom podla mna vidno dym po vystrele. Vystrel ale nezaznel a Spellman dalej pokracuje v ukryvani sa pred Hradcom. Na DVD je to v case 01:13:55. Vyzera to tak, ze tvorcovia pri zaverecnom skladani zaberov pouzili tento bez zvuku, asi sa im vizualne hodil, no na dym zabudli. Je pravda, ze je to chvilka a divak to lahko prehliadne - hlavne dobovy TV divak :-)
Přílohy
vystrel_.jpg
vystrel_.jpg (11.33 KiB) Zobrazeno 11935 x
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Arnold Hackl »

Objevil jsem nedostatek při čtení básně o rytíři Bismarckovi Žitným.

Na papíře je na začátku druhé sloky :
zählt Zepter, Sterne
Žitný čte :
zählt Sterne, Zepter
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
meffe
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21. led 2010 20:28:47

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od meffe »

....Upozornil by som na malý nedostatok, pri golfe mjr.Hradca....nahrávka na green skončila za jamkou a major patuje úplne z inej pozície...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od prof. Braun »

Třeba se tak hraje golf v Kateřinských horách! :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od malej Míra »

Přátelé, když už jsme u těch detailních nedostatků. Minulý týden jsem se vracel z Moskvy linkou OK0893 a náhodou jsem o víkendu pouštěl tento díl, kde ve chvíli, kdy onen sympatický estébák špehuje na letišti Corrense s posádkou letadla Intercontinental Airwas, veřejný rozhlas hlásí: "Žádáme cestující linkou OK0893 do Moskvy..."
Tímto bych chěl upozornit na tento "nedostatek", protože linka do Moskvy má číslo OK0892 a teprve při návratu letadla ze Šeremetěva nese ono správné označení. Tak to jen tak pro pořádek... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od děda Dejmek »

V dnešním blesku vznesl nedostatek sám Rudolf Jelínek, kde uvedl, že dodnes vlastně neví, jak Jirka Hradec zemřel. Naposledy si pamatuje, jak ho Rodrigo naložil do vrtulníku a pak jen pohřeb... :cry: :mrgreen:
Ale je hezký, že i blesk připomněl výročí.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od nalim159 »

Že by se pohřeb Jirky Hradce i s Jirkou Hradcem (když si pohřeb pamatuje) natáčel v akci "kdo má kostým, jde za rakví"? :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Koštýř »

Tohle prostě neměl Žitný dělat.. :|
zhýralec.jpg
zhýralec.jpg (17.68 KiB) Zobrazeno 10173 x
Co? No to zapalování cigarety o plamen svíčky. Nezná snad starou pověru, že při každém takovém připálení zemře námořník..? :shock: :lol: . Pravda, Hradec byl jen "supercargo", ale v podstatě starý mořský vlk. S praxí na šífu ČSPLO, kde navíc bodoval s vizáží a chováním pravého "seemanna z Hamburku" :).
Jako by zde Žitný svým neomaleným chováním předznamenal chod věcích příštích.. Možná kdyby použil zápalky, tak "Patrula Forestal" doletěla s Jiříkem i radistou Henrym až do Kateřinské Hory :P
A to si ani mimochodem nestačil všimnout, že ona svíčka během mžiku jaksi zmizela.. :mrgreen:

Zde pohled na W. Corrense při vychutnávání "vizoura" - svíčka před ním.
single malt.jpg
single malt.jpg (22.25 KiB) Zobrazeno 10181 x
A hned následující záběr je -vzor čistý stůl- při předávání fotografií z Hradcovy "All exclusive dovolené" od UTC Travel.. 8-)
svíčka v tahu...jpg
svíčka v tahu...jpg (28.88 KiB) Zobrazeno 10188 x
Svíčka - i se svícnem - v prach se obrátila :roll: :D
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Willy Kleiber »

Koštýř píše:Tohle prostě neměl Žitný ...
To je prostě neuvěřitelné, skvělý nedostatek!
Jak oni to natáčeli, to je fakt síla...typická filmařská latina, v které byl p. Sequens velmistrem. Ale tohle holt ulítlo ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od jasny.sokol »

Nevím jestli se to dá brát jako nedostatek, ale v 27 dílu je v titulkách příběh z roku 1970 a 28 díl je příběh z roku 1971...... Jenomže tyto díly na sebe navazuji a tudíž nemohl Mestrey Jirku Hradce držet v Americe rok.....Navíc v 28 díle při zatýkaní Corrense Žitným sám Žitný ukazuje fotky z Penzionu Köenig a říká,,, 24 dubna tohoto roku Alberto Mestrey a vy...´´ Takže setkání v Königu by teda podle 28 dílu bylo v roce 1971 ale to proběhlo v 27 dílu z roku 1970..... Takže se mi zdá za nedostatek ty data..... Kdyby to bylo v 1971 tak se 27 díl nemuže odehrávat v roce 1970 a kdyby jo tak zase Hradec je zadržen v roce 1971 a to se ještě neznali....Ponevadž ho zadrželi na konci 27 dílu z roku 1970.....

Má někdo k tomu nějaké vysvětlení či dodatek?
Vlao
strážmistr
Příspěvky: 27
Registrován: pát 02. led 2009 0:30:04

Logika - kůň na golfovým hřišti

Příspěvek od Vlao »

Major Hradec měl status zajatce a ve chvílích, kdy hrál golf na hřišti, tak momentální situace rozhodně nevyžadovala, aby byl poškozován majetek respektive golfové hřiště (ne)patřící panu Mestreyovi (či někomu jinému?). Těžko uvěřit tomu, že za normálních okolností by běhal kůň po golfovém hřišti, ikdyž byl mimo "green" i "fairway" někde na "rough" nebo "semi-rough". Nehledě na to, že v případě pravidelné přítomnosti takového zvířete je třeba počítat s tím, že bude užírat chutný zelený pažit, což má za následek druhý problém, zajistit úklid vytrávené a následovně vyloučené potravy v podobě exkrementu v tomto případě tzv. kobylince. Více o údržbě golfových hřišť v odkazu níže :mrgreen:

http://www.zahrada-park-krajina.cz/inde ... Itemid=122
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od nalim159 »

Když Žitný s Corrensem korzují po Průhonickém parku, je slyšet z dálky vlak. Nejbližší trať je však v Kolovratech, popř. v Uhříněvsi, což je celkem daleko.
A ještě technická. je to "stejný vlak", jako ve Studni :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět