28. díl - Poselství z neznámé země

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Dobesch »

No pokud myslis scenu kolem 37:00 tak to neni Pruhonicky park -- Pruhonicky park je "v udolicku" a takovy rozhled z nej 100% neni. Tohle je proste nejaka louka nekde. Pokud si to usozoval z predchoziho setkani v restauraci, tak defacto primo u te restaurace je Dendrologicka zahrada, ale poku dto neni nejaky jeji hodne vzdaleny "ocasek" tak to neni ani ta
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od nalim159 »

Aha, tak to díky za upřesnění :)
Nicméně se to má v Průhonickém parku jako odehrávat, ne? No a pak by byl ten vlak trochu z ruky, tak jsem to myslel...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Honza Zeman »

Nevim, proc by zvuk vlaku mel byt nedostatek, kdyz se evidentne nejedna o pokracovani te stejne schuzky, ale setkani Corrense se Zitnym je "po case". Tim padem se neprochazeji venku pred restauraci, ale nekde na louce, jak pise Dobesch. Jejich prvni setkani je toceno skutecne v Pruhonicich, ale to vime my, v dilu to nikde nezazni, jestli se nepletu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od nalim159 »

Tak jo.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od White Lines »

pan Černý píše:To setkání na louce typuju spíš na Benešovsko nebo Vlašimsko, Průhonice jsou o Žitného přejezení zmrzlinou :mrgreen:
Osobně bych tipnul Krušné Hory, konkrétně někde ZDE. Krušné Hory docela znám a hned napoprvé když jsem viděl tuto scénu tak jsem tipoval KH. Na Benešovsko jsou tady podle mě moc velké ty hory a taky pro tenhle díl filmaři točili o tři kilometry dále ve Výsluní záběr na Kateřínskou Horu při Hradcově pohřbu. Kousek od místa také vede železniční trať (houkání vlaku)...ale místo je docela změněné kvůli výstavbě větrných elektráren... můj názor ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od malej Míra »

Určitě ne Krušné hory. Tam stačilo dojet režisérovi s kameramanem a bylo hotovo, herce k tomu vůbec nepotřebovali. Souhlasím s p. Černým, ještě bych to spíš posunul víc na západ - Sedlčansko, tam jsou pořádné krpály třeba kolem Slap. Jinak ta louka není louka, ale pole s nějakým jetelem nebo vojtěškou, který se sklízí jako zelená píce. Rozhodně se jedná o jinou schůzku a jindy než ta v Průhonicích, Děj se posunul dál a pánové jsou úplně jinak oblečení. Žádný nedostatek neshledávám... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Lipinski »

Hujer píše:To je stejný jak s flaškama cocacoly v Poselství z neznámý země, ta se začala na Kubu dovážet až vloni, když to bylo s Castrem nahnutý :-)
Ale děj se přece neodehrává na Kubě.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Fredy »

Máš pravdu.Přesněji v "zemi s měděnou půdou". ;-)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Jiljí »

Fredy píše:Máš pravdu.Přesněji v "zemi s měděnou půdou". ;-)
"země s měděnou půdou" je chile. poselství se přeci odehrává v neznámé zemi. ;-)
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Fredy »

Ano Poselství se odehrává v neznámé zemi.Divák si zde může představovat kteroukoliv zemi Latinské Ameriky.Já si např.myslím,že se to mělo podle tvůrců odehrávat v Chile...... :njn:
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Fredy »

Tak mi to nedalo a vytáhnul jsem si doma z filmotéky DVD celovečeráku Rukojmí v Bella Vista.Na zadní straně obalu píšou:Děj se odehrává v r.1972 v kterési jihoamerické zemi......Načež po reklamách a upoutávkách naskočí jakési menu,které asi dělali v Bontonfilmu a v podkladu menu se objeví mapa Chile.Podle mně tam grafik z Bontonfilmu prostě fláknul mapu Chile a nikoho se asi ani neptal..... :?
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od malej Míra »

Ta "neznámá země" nemůže být Chile. V ději se při zejetí Hradce Mestrey zmiňuje, že v zemi vládne (levicový) Salvador Allende a že se tedy musí chovat slušně, zmiňují se také znárodněné doly atd.. Majora Hradce unesli za hranice do "neznámé země", kde zjevně vláda trpěla válečné zločince. Tipnul bych si Argentinu, nebo Bolívii. :)
Mám ti ukázat jak plave?
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od jasny.sokol »

Bude to v Bolívii, jelikož i Žitný říká, že sídlo UTC je v LaPazu v Bolívie....
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Fredy »

Tak tím to máme vyřešené.... (y)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 28. díl - Poselství z neznámé země

Příspěvek od Lipinski »

Wunder Pepi píše:Mám taky jeden "úlovek".Hned v přístavu,kdy jde Jirka Hradec ve stopách Krampola,si kupuje ve stánku noviny.Ve stojanu jsou i Frankurter Allgemeine Zeitung,ty ale v roce 1952 ještě nevycházely.
Stejně tak Bravo, na který je tam reklama.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět