18. díl - Bílé linky

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Nerajohn »

Přátelé, máme tu asi další chybu (nedostatek). Asi proto, že mám pocit, že jsem zde o ní ještě nečetl. Takže. V úvodním komentáři k Bílým linkám při titulcích se hovoří o tom, že teď je únor roku 61. Ale když si to vlak sviští do Berlína, za okny se míhají žlutá pole a zelené remízky. Dokonce bych si troufnul říct, že tohle ve vlaku natočili na zkušebním okruhu ve Velimi (Cerhenicích) u Kolína jako třeba Na Kolejích čeká vrah, ale to je hádám (tipuju).
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Nerajohn píše:...Dokonce bych si troufnul říct, že tohle ve vlaku natočili na zkušebním okruhu ve Velimi (Cerhenicích) u Kolína jako třeba Na Kolejích čeká vrah, ale to je hádám (tipuju).
...to si pane kolego klidně troufněte. To se rozebíralo už na starém fóru, že se jedná o tento zkušební okruh. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Tak jsem si tenhle díl pustil v sobotu večer k žehlení :D a už po několikáté mě tam trkla, tentokrát ale fakt hodně, věta Jirky Hradce poté co dorazil do Berlína z Kodaně: "...nad Severním mořem to trochu házelo..." Nejsem si jistý, jestli se to už někdy někde neprobíralo, ale vy co nevíte - podívejte se do atlasu kde je Kodaň, kde Berlín a kde Severní moře. Kudy to teda letěli...?! :roll: ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od nalim159 »

Tak to je dobrý renonc... Asi nám Jirka za dlouhých zimních večerů nastudoval zrovna zeměpis :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od opat Adamíra »

Tak hlavně, že neletěl Air France, chudák Jirka!
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Anglie »

malej Míra píše:Tak jsem si tenhle díl pustil v sobotu večer k žehlení :D a už po několikáté mě tam trkla, tentokrát ale fakt hodně, věta Jirky Hradce poté co dorazil do Berlína z Kodaně: "...nad Severním mořem to trochu házelo..." Nejsem si jistý, jestli se to už někdy někde neprobíralo, ale vy co nevíte - podívejte se do atlasu kde je Kodaň, kde Berlín a kde Severní moře. Kudy to teda letěli...?! :roll: ;) :D
Opravdu velmi mohutná turbulence. Neznáš? Velmi příjemné :lol: ;)
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Koštýř »

Arnie Hackl je formát - o tom žádná.. Rafinovanými způsoby získává zdroje informací zpoza železné opony. Tu někoho koupit, někde kapka vydírání.. ;) Ale to, čím si - mimo jiné - zavázal redaktůrka Holana - klobouk dolů. Jak prosté! Daroval mu lampu. Zřejmě aby Holan měl stále před očima mámivý rudý svit, tu atmosféru baru White lines, rej svůdných tanečnic.. 8-) Svět tak vzdálený od jeho pražského bytu, kde se vzmůže akorát na nanicovaté předvádění sama sebe v tv vysílání a prachsprosté využívání své přítelkyně ( :x ) Ta lampa je jako maják, která ho táhne zpět a taky noční můra - jako by v ní viděl tvář Arnolda Hackla- která mu vždy po setmění připomene, aby nezapoměl na svůj dluh. :D :mrgreen:
bile linky.jpg
bile linky.jpg (13.65 KiB) Zobrazeno 14872 x
modra svetla.jpg
modra svetla.jpg (18.48 KiB) Zobrazeno 14877 x
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Arnold Hackl »

Koštýř píše:Arnie Hackl je formát - o tom žádná..
Ja, das stimmt. :mrgreen:
A s tou lampou je to výborný postřeh, kolego.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Hirschner
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13. lis 2009 1:53:53

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Hirschner »

Ešte mam jednu vec, ktora je mozno blbost, ale ked si pozriete tu "bejkarnu", ako ju nazval Hradec, okolo 37. minuty, tak hudba obsahuje aj slacikove nastroje a podla zvuku v pomerne rozsiahlom pocte, no v orchestri (vid 42:37 v pozadi) ziadny slacikovy nastroj nie je, je tam strunove akorat to kridlo.
Takze skuste si to pozriet, ci sa mylim, a ci nie.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Arnold Hackl »

Asi se nemýlíš, s takovými drobnostmi se pravděpodobně tehdy nikdo nepáral.
Ale když už jsi nakousl tu hudbu, tak si pusť Modrá světla a Rukojmí z Bella Vista.
V baru White Lines se hrála stejná hudba jako o pár let později v hotelu Bella Vista.
Dával jsem to na staré fórum a teď jsi mi to znovu připoměl.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Arnold Hackl »

Koštýř píše:Arnie Hackl je formát - o tom žádná.. Rafinovanými způsoby získává zdroje informací zpoza železné opony. Tu někoho koupit, někde kapka vydírání.. ;) Ale to, čím si - mimo jiné - zavázal redaktůrka Holana - klobouk dolů. Jak prosté! Daroval mu lampu. Zřejmě aby Holan měl stále před očima mámivý rudý svit, tu atmosféru baru White lines, rej svůdných tanečnic.. 8-) Svět tak vzdálený od jeho pražského bytu, kde se vzmůže akorát na nanicovaté předvádění sama sebe v tv vysílání a prachsprosté využívání své přítelkyně ( :x ) Ta lampa je jako maják, která ho táhne zpět a taky noční můra - jako by v ní viděl tvář Arnolda Hackla- která mu vždy po setmění připomene, aby nezapoměl na svůj dluh. :D :mrgreen:
Tu lampu jsem si vypůjčil v Brně z hotelu Morávia.
Jednou jsem se tam byl podívat na trio Catini.
Jen jsem ji trochu zkrátil stínítko - nevešla by se mi jinak do kufru.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lampa.JPG
lampa.JPG (16.82 KiB) Zobrazeno 13944 x
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od myr60 »

A kde lampa skoncila? To by bola dobra otazka aj do chytakov :D No na plagate Baliarni obchodu Poprad!
(obrazok je vyrez zo screenshotu)
(obrazok je vyrez zo screenshotu)
Lampa_BOP_crop.jpg (16.5 KiB) Zobrazeno 13912 x
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Koštýř »

Arnold Hackl píše:..nevešla by se mi jinak do kufru...
No výborně, pane kolego! Já říkal, že jste formát - poradit si v každé situaci.. :lol:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Koštýř »

myr60 píše:A kde lampa skoncila?
Tak to je už mimo.. :mrgreen: :lol: Skvělý postřeh!
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od opat Adamíra »

Nepovažuji to za nedostatek, jen se chci místních znalců optat: Honza potká Salabu ve vlaku, budou bydlet ve stejném hotelu. Tam bude bydlet i Jirka. Do akce v baru chce jít Honza, ale nakonec jde se Salabovou navštívenkou (vizitkou?) Jirka Hradec. Kdo mu tu vizitku dal? To se "náhodně" potkali se Salabou u snídaně v hotelu, jak se říká v jedné replice a Salaba mu dal stejnou nabídku jako ve vlaku Honzovi? Díky za objasnění...
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Odpovědět