1. díl - Smrt u jezera

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Hamrus »

Nechtěl bych hledat chyby, tam kde nejsou, ale přijde mi až nemožné, aby Prágl střelil z loďky Zemana st. onou parabelou (P08). Rozhodně ji nepřinesl vzhledem k rozměrům v kapse a jiné varianty mě ani nenapadají. Kdyby si na to vzal přeci jen menší CZ27 (co se teď rozebírá v HnL), tak je to bez pochybností, ale tohle je na rozbor... :shock:
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od děda Dejmek »

Hamrus píše:...Rozhodně ji nepřinesl vzhledem k rozměrům v kapse a jiné varianty mě ani nenapadají...
Vemte si, jaký kalhoty nosili tehdy, široký s velkejma kapsama. A třeba Rudy má na konci RK svojí P38ku normálně v kapse a vůbec mu nepřekáží. A Prágl musel mít kapsy taky veliký, aby se mu tam vešla kasírtaška a hromada tuzérů od spokojenejch zákazníků ;)
Spíš je mi divný, že se nebál ho tam před tolika lidma, jen tak, odstřelit. Jediný co zamaskoval, byl ten výstřel. Jinak tam na tý loďce jel jak v Benátkách na výletní gondole.
Klidně si na něj moh počkat někde jinde a jinak, ale to už by byl jinej příběh...
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Hamrus »

No, asi to tak mohlo být. :oops: Ale stejně se mi tam nelíbí ta střelba od boku. To by si nedovolil střelec-profík...(krom Bláhy)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Dzuvi píše:Úvodní komentář-rovněž hovoří o návratu Zemana z osvětimi...
Pokud se nepletu, tak o Osvětimi není řeč. Jak jste přišel na toto jméno? Vždy jsem měl za to, že Zeman byl v koncentráku někde v Německu. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Blanka »

No a pokud v Osvětimi skutečně byl, měl z pekla štěstí že se vůbec dožil návratu a ještě nezvykle vypasen a s pěknym účesem :o :)
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od nalim159 »

Dovoluji si tvrdit, že Honza v Osvětimi (I, II) ani v Březince nebyl, a to je patrné jak ze seriálového kontextu (konkrétní název KT tam zmíněn není), tak by tomu s nějvětší pravděpodobností bylo i ve skutečnosti. Dostal 20 let za sabotáž říšského průmyslu, takže by směřoval do Dachau, a ještě pravděpodobněji do Buchenwaldu či Mauthausenu. Tyto tři tábory byly původně "jen" koncentrační, nikoli však vyhlazovací, jako např. Osvětim II nebo Březinka, byť v případě Mauthausenu to pro Čechy vyšlo skoro nastejno (byla zde např. popravena většina Čechů mající i nemající něco společného s atentátem na R. H.).

Zpětně doplňuji, že nejvíc asi zapadá ten Buchenwald, to by sedělo i na hrdelní soutěsku dějin. Z Rakouska by se nám Honza nevracel do Prahy přes Děčín...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Přesně tak, ani z Bavorska (Dachau). Nejvíc sedí Buchenwald poblíž Výmaru (Weimar) nebo Sachsenhausen u Berlína.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od Dobesch »

No ono je taky mozne ze byl v Osvetimi a nasledne byl presunut nekam. Ale priznam se, ze nejak mi tam nejvic vychazi ten Sachsenhausen -- i proto, ze tam byli hodne politicti - a kupodivu ono to tak hodne fungovalo, kdo sel skutecne za policky delikt ten mel relativne specialni rezim a tihle vezni se pak hojne likvidovali az koncem valky. Neplest s masivnimi popravami za haidrichiady, kdy byl zamer zlikvidovat elitu ceskeho naroda. Jinak v knizce se vraci Zeman pres Kraliky (Dolni Lipku) ..takze tam by to odpovidalo tomu Polsku
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:....takze tam by to odpovidalo tomu Polsku
Nesmíme zapomenout, že před válkou vypadala mapa Evropy úplně jinak a tehdy se nejednalo o Polsko, které bylo jaksi celé "posunuté" víc na východ, ale o Východní Prusko (Ostpreussen), tedy Sachsenhausen vypadá velmi pravděpodobně. Na Osvětim bych nesázel, odtud se "odcházelo" témeř výhradně komínem... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 18. díl - Bílé linky

Příspěvek od nalim159 »

Přesně tak, Honza dostal 20 let v koncentračním táboře. Když to trochu přeženu, tak za protektorátu bylo celkem běžné, že se tresty za činy proti říši odpykávaly k koncentračních táborech. S malou pravděpodobností by tedy skončil ve vyhlazovacím táboře.

Tak mě napadá, když Honzu soudili v Brně v Kauničkách, tak musel pocházet z Moravy, přesněji řečeno správně náležet pod Brno. Takže z České Třebové na Brno - a vychází mi z toho první vesnice mimo Sudety - Rozhraní :D . Já vím, po tato trať není lokálka, ale jinak na to nesedí žádný jiný směr (např. zmiňovaná Litomyšl byla v české části protektorátu, soud by Jan neměl v Brně. Moravská Třebová a okolí - všechno Sudety). Mrkněte popř. na mapu Protektorátu, třeba sem:

http://www.fronta.cz/fotka.php?t=3&foto ... 08168f8e27

PS: teď si uvědomuji, že ta lokálka skutečně jezdila i z ČT na Brno, konkrétně tuším do Březové nad Svitavou, kde se muselo přestupovat kvůli hranici Protektorát / Sudety (resp. Říše). Nepřesadalo se jen na rychlících, kde se celní a pasová dělala za jízdy. Čili jsme s Honzou vlastně rodáci :) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
MK604
strážmistr
Příspěvky: 23
Registrován: sob 07. bře 2009 16:22:18
Bydliště: 5437 Connecticut Avenue, NW; Washington DC, 20015

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od MK604 »

Nasel jsem maly nedostatek v tomto dile. Je skoro ke konci kdy se Pragl pokousi o prekroceni hranice. Americka vlajka, ktera tam vlaje je nespravna. V te dobe mely Spojene Staty Americke pouze 48 clesnskych statu. Aljaska se stalas soucasti USA v roce 1959 jako 49. stat a Havaj v tomtez roce jako zatim posledni padesaty stat. Vlajka, ktera v tomto dilu vlaje ma 50 hvezd. Pozna se to snadno podle usporadani hvezd. Starsi vlajka, ktera mela vlat ma hvezdy v radach a sloupcich presne pod sebou. Asi takto:
* * * * * *
* * * * * *
* * * * * *

Soucasna vlajka, ktera byla pouzita je usporadana tak, ze kazda suda rada zacina o jednu hvezdu posunuta, takze hvezdy jsou diagonalne skoro jako sachovnice.
Proto ani nemusite videt celou vlajku abyste vedeli, o jako se jedna.
Tady na teto adrese se muzete podivat na graficke znazorneni: http://en.wikipedia.org/wiki/Us_flag
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od torst »

Hamrus píše:Nechtěl bych hledat chyby, tam kde nejsou, ale přijde mi až nemožné, aby Prágl střelil z loďky Zemana st. onou parabelou (P08). Rozhodně ji nepřinesl vzhledem k rozměrům v kapse a jiné varianty mě ani nenapadají. Kdyby si na to vzal přeci jen menší CZ27 (co se teď rozebírá v HnL), tak je to bez pochybností, ale tohle je na rozbor... :shock:
Teď jsem kouk na díl Smrt u jezera. Ten záběr, kdy loďka s J. Somrem (Prágr) zajíždí za křoví, je na okamžik vidět jeho ruka s pistolí, ale určitě to není Parabellum, spíš opět nějaký Walther.
(Musím zmínit TV film Motiv pro vraždu, kde Jiří Hálek běhá právě s impozantní Parabellum, aby se pak na několika záběrech mihnul s policejní Čezetou...)
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
slavo75
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 29. kvě 2008 0:48:19
Bydliště: Michalovce, Slovensko

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od slavo75 »

Pri dnešnom zhliadnutí prvého dielu som si všimol malý technický nedostatok, ktorý je vám možno už známy, ale v tomto vlákne o ňom zmienka nie je.
Ide o dvojitý odraz mikrofónu na tyči - a to v sklenenej výplni okna za záclonou a paralelne aj v sklenenej výplni skrinky. Nachádza sa to v čase cca 30:06 a viditeľné je to hlavne v plynulom obraze. Uznávam, že na tomto printscreene to veľmi nevidno, ale ak si to pustíte z DVD, tak je to evidentné. Tú scénu som si prehral aj na YouTube, ale obraz je tam veľmi nekvalitný, takže tento nedostatok sa tam stráca. V DVD verzii je však viditeľný...

Sorry, ak som týmto pre niekoho objavil Ameriku, ale tento nedostatok som tu zatiaľ nenašiel... :shock: Pekný večer! :)
Smrt_U_Jezera_30_06.jpg
Smrt_U_Jezera_30_06.jpg (204.42 KiB) Zobrazeno 5202 x
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Honza Zeman »

Potvrzuji tento nedostatek, při sledování je opravdu v odrazu pohybu tyč s mikrofonem, i když je to mžik a chce to bystré oko, takže díky za postřeh ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 1. díl - Smrt u jezera

Příspěvek od Lipinski »

děda Dejmek píše:řízky v kuchyni žijí vlastním životem, mění tvary, přibejvaj, ubejvaj, zřejmě byl na place velkej hlad :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nezobrazujou se mi fotky, tak nevim, jestli nebudu opakovat něco, co na nich je, ale nakonec zmizí i celej jeden ze dvou talířů těch řízků.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět