Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od torst »

Mě spíš přijde legrační ta nasvícená Barvířova tvář, když jede autem kolem Kamily. Chápu, že pro děj musel být k poznání. Ale to by musel mít v tachometru 100W žárovku.
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Koštýř »

torst píše:Mě spíš přijde legrační ta nasvícená Barvířova tvář, když jede autem kolem Kamily. Chápu, že pro děj musel být k poznání. Ale to by musel mít v tachometru 100W žárovku.
O pár minutek jste mě předběhl, pane kolego.. Souhlas, vidím to minimálně na 100W :)
Barvíř.png
Barvíř.png (81.27 KiB) Zobrazeno 7503 x
Když jsme u těch světel - v tomhle dílu toho neladí víc.. Např. proč Barvíř při oslnění nepoužil i přídavný "halogen", který má na nárazníku - efekt by byl mnohem větší..
Halogen.png
Halogen.png (82.45 KiB) Zobrazeno 7498 x
Ale i bez použití třetího světla byl Hradec tak mimo, že místo očí si spíše zakrýval čelo - zřejmě před úžehem.. :lol:
eh.png
eh.png (123.18 KiB) Zobrazeno 7501 x
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Willy Kleiber »

ad nasvícený Barvíř: Jak myslíte, že ho takhle nasvítili? Podle mě musel jet na klíně s baterkou...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Koštýř »

Willy Kleiber píše:Podle mě musel jet na klíně s baterkou...
Myslím že ne - použila se zřejmě klasická svítilna s káblem ke zdroji, někdo prostě "zaklekl" pod sedadlo spolujedce a Barvíře zespoda osvítil - stačilo natáhnout ruku.. 8-)
Ještě "světelný" bonus - při jízdě sanitky po Praze můžeme vidět v oknech budov odrazy nasvícení Hradce i Kloudy ;)
světlo.png
světlo.png (117.18 KiB) Zobrazeno 7460 x
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Willy Kleiber »

Koštýř píše:... při jízdě sanitky po Praze můžeme vidět v oknech budov odrazy nasvícení Hradce i Kloudy ...
Tady bych jen upřesnil, že spíš vždycky každého z nich zvlášť - pohled/protipohled. Vsadím se, že při těchto záběrech "z boku" druhý aktér v autě vůbec nebyl (podle zásad filmové latiny :D ).

Ale souhlasím, tato scéna jízdy sanitky imaginární "ulicí" skýtá spoustu cenných odrazů ;) ve sklech okolních domů, a je vidět, že sanitka skutečně jede "po svých" řízena p. Jelínkem a lehce nasvícena. Což koneckonců p. Jelínek potvrdil i na jednom ze srazů na můj přímý dotaz, že sanitku opravdu řídil.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Koštýř »

Willy Kleiber píše:..je vidět, že sanitka skutečně jede "po svých" řízena p. Jelínkem a lehce nasvícena. Což koneckonců p. Jelínek potvrdil i na jednom ze srazů na můj přímý dotaz, že sanitku opravdu řídil.
Ano, sanitka skutečně jede - na rozdíl od "houpacích" scén Zemana v Gertrudě, Hradce při návratu z Prahy...a v neposlední řadě onoho povedeného dua Hain a Barvíř.
Jejich jízda je evidentně na přívěsném vozíku, nikoliv reálná na motorce.. 8-)
Ještě k té sanitce - skutečná jízda, na straně Kloudy si můžeme všimnout dvou moderních (r. 74) zaparkovaných aut u chodníku - jsou pak vidět i ve zpětném zrcátku, na straně Hradce lze zahlédnout nějaký úřad - nápis a státní znak. Nebo je to možná jen škola, nevím.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od jasny.sokol »

Dobesch píše: Poznatek druhy - Kdyz Zeman s Knappem jedou k havarovane sanitce (ano stejna scena, kdy ma Gertruda ty krasne mlecny skla v bocnich okenkach) tak pres tvare Zemana a Knappa viditelne "behaji" stiny. Muze mi nekdo vysvetlit, kde se v lese, v noci vzaly takove svetelne zdroje, aby stromy mohly delat stiny na tvarich cestujicich v aute. Mam dojem, ze se to natacelo v aute na "podvalniku" a to za svetla (nebo nekde, kde bylo verjne osvetleni -- ty stiny jsou docela pravidelne). A i proto byly mozna zamalovany ty okynka u Gertrudy.
Tady bych tvrdil že scéna je točená někde na houpátku a ne jako skutečná jízda. Proto ty okna, protože když příjížději k rozbité sanitce a otvírají dveře tak skla jsou normální průhledná... To taky vysvětluje proč Gertruda je pokaždé jiná. (myslím tím ty stěrače). Jízda Gertrudy se dvěma stěračemi se natáčela na reálné silnici mezi Radotínem a Zadní Kopaninou. A pochopitelně někdy po delší době se natáčelo v ateliéru rozhovor mezi Knappem a Zemanem když jedou k havárii. Proto byla použita jinačí Gertruda s jedním stěračem.
Přílohy
39608700.jpg
39608700.jpg (23.65 KiB) Zobrazeno 7297 x
39627888.jpg
39627888.jpg (19.17 KiB) Zobrazeno 7297 x
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Honza Zeman »

Tady vam kolego dedukce nesedi, auto je bez sterace i pri scene vjezdu Zemana do nemocnice (viz me obrazky v tomto tematu), ne tedy jen pri jizde s Knappem k havarii, ktere jsou toceny v atelieru.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od jasny.sokol »

Jo na tu nemocnici jsem se nesoustředil.... No ono se jedná o jedno a totéž auto, scény s oběma stěrači byly točeny dříve, později se mohlo stát, že se stěrač ulomil nebo se jinak rozbil a nepřidělali ho zpět. Proto ostatní scény v ateliéru a později i na venku u nemocnice byly dotočeny s jedním stěračem
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Koštýř »

jasny.sokol píše:No ono se jedná o jedno a totéž auto, scény s oběma stěrači byly točeny dříve, později se mohlo stát, že se stěrač ulomil.. Proto ostatní scény v ateliéru a později i na venku u nemocnice byly dotočeny s jedním stěračem
Pokusím se v tom udělat jasno. Byly použity dvě Gertrudy - viz můj příspěvek v úvodu.
Nejvíce ta s jedním stěračem - hned na začátku dílu (nehoda Barvíře na motorce), pak veškeré "houpací" scény :) a finálka u nemocnice.
Jde to lehko poznat, KDFka je trochu "lepená" z jiných aut. Mlhovky, blinkry.. Zadní svítilny jsou ze Škody 1202, taky bílý volant ;) Plus velké zrcátko na řidičově straně a vnitřní zpětné.
Druhá Gertruda je daleko více originál - zaujme zejména reflektor Notek. Jinak nemá ani vnitřní zrcátko, u řidiče je pouze klasické malé - a samozřejmě nemá ani ty mlhovky, blinkry atd. Tohle auto je vidět pouze při cestě Zemana s Knappem k nehodě sanitky - a následně cestou od ní, se zraněným Hradcem. Interiér je ovšem opět ta upravená, s bílým volantem.
Je opravdu záhadou, proč dvě KDF... Asi chtěli dotočit tu jízdu s Knappem i v exteriéru, původní "mlhovková" Gertruda byla třeba nepojízdná.. těžko říct.

Ještě jeden malinký - opět světelný 8-) - nedostatek... Při příjezdu k bráně nemocnice pan Brabec omylem zavadí o páčku blinkrů, tím pádem bliká doprava - přitom pak pokračuje doleva, ke garážím.. :P
Celá scéna je: příjezd po rovince, zabočení doleva k bráně - bez blinkru, u závory omylem blinkr doprava...a pak zase doleva - už bez blinkru.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Salaba »

Koštýř píše:... jeden malinký - opět světelný nedostatek... Při příjezdu k bráně nemocnice pan Brabec omylem zavadí o páčku blinkrů, tím pádem bliká doprava - přitom pak pokračuje doleva, ke garážím...
Skvělý postřeh pane kolego i když ne možná úplně nedostatek - jak vidno trochu nervozní Honzík "pašujíce" slečnu Kamilku na šmajchlnávštěvu za Jirkou na zadním sedadle KDF točí před bránou volantem tak vehementně (a zároveň okem hodí i za sebe zda-li zpod deky náhodou něco nečouhá :D ) až zavadí o blinkr, který však v reále mohl nechat klidně zapnutý směrem vpravo - "modří co vědí" a byli na reálném místě natáčení ví, že balkon, ke kterému Honza postaví žebřík (a pak tak hambatě kouká copak má Kamilka pod sukní :mrgreen: ) je dostupný (tedy nyní díky přestavbě již není) na konci budovy - ve směru od brány přímo rovně dál. To zahnutí vlevo ke garážím je opět ona zmiňovaná filmařská "latina" ;)
Naposledy upravil(a) Salaba dne stř 30. led 2013 11:24:31, celkem upraveno 1 x.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Koštýř »

Salaba píše:To zahnutí vlevo ke garážím je opět ona zmiňovaná filmařská "latina" ;)
No vida! Děkuji za skvělé vysvětlení ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Lipinski »

Koštýř píše:možná to patří do sekce Nejmarkantnější chyby, nicméně téma k LsI jsem založil, s dovolením tedy umístím zde.. Dr.Knapp si prohlíží magazín Sports Illustrated - sice ne plavkový speciál ;) , ale i tak kapánek předběhl dobu. US časák by se k němu mohl teoreticky dostat přes Červený kříž, podobně jako inzulín, chesterfieldky apod. , ale až v r.1954 :) Teprve v tomto roce vyšlo první číslo 8-)sports.jpg Jinak hold kolegovi Kleiberovi-za tu Pionýrskou vlaštovku.. :)
Je to vydání z 3. května 1965 s titulkem THE KENTUCKY DERBY.

Obrázek


Platnej odkaz tady:

https://cz.pinterest.com/pin/31454897369702927/

Celý číslo k nahlídnutí:

http://www.si.com/vault/issue/42852/1/1

Furt nevim, jak vkládat obrázky, jinak bych to udělal. I když proti obrázku Kamily je to slabota, to by fakt chtělo spíš SI Swimsuit Issue.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne pon 09. led 2017 20:03:02, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Lipinski »

Celá obálka, jak ji má Knapp na klíně:

http://richard-lipinski.tumblr.com
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Díl 3. - Loupež sladkého -I-

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lipinski píše: Furt nevim, jak vkládat obrázky, jinak bych to udělal.
Kliknete na obrázek pravým myšítkem a dáte "kopírovat adresu obrázku"...

V odpovědi kliknete na tlačítko "Img"

Obrázek

A mezi ty dva tagy ten link vložíte...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět