12. díl - Kleště

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Hermine von Paulsen
kapitán

Re: 12. díl - Kleště

Příspěvek od Hermine von Paulsen »

tajemník Šanda píše:
stř 04. črc 2018 18:52:46
V čase 24:40 narazí divadelní herec do dekorace...
Ked odchadza z javiska? Do tej steny? To myslim ze nenarazil, vyzera to, ze stihol sa vyhnut..., ale vyzera to srandovne (y) keby sa to stalo na naozajstnom predstaveni tak sa ludia smeju.

porláďa
strážmistr

Příspěvek od porláďa »

Když po příjezdu do Varů mluví Hons ke Kulhánkovi o jeho plastice, tak mu říká že zítra se na to podívá ale Hejtmánek mu obvazy sundavá ihned jak přijdou dovnitř...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"

aarongoldstein
poručík

Příspěvek od aarongoldstein »

Lipinski píše:
pát 25. bře 2016 22:35:53
Manon je asi v pořádku. Scéna odehrávající se v seriálu je ze čtvrtýho dějství, scéna druhá a třetí.
Není v pořádku... Scéna druhá to sice je, ale v seriálu kus chybí...

V seriálu se otevře opona a vchází Manon a rytíř des Grieux... A des Grieux hned začíná básní/monologem:
Za všecky poklady světa
nedám váš jediný vlas.
Za všecka mladá svá léta
jedinou z vašich řas.

etc

Ve skutečnosti je to po oponě takto:

SLUHA
(Vpouští Manon a des Grieuxe. Ukloniv se jim, nechá je v pokoji a odejde.)

DES GRIEUX
(rozhlédne se zprvu rozpačitě, pak hněvivě)
Manon, přes veškerou oddanost, s níž jsem se podrobil vaší vůli, nemohu potlačiti nesouhlas svého srdce!

MANON
A já jsem u vytržení, drahoušku!

DES GRIEUX
Nevěrná! Zrádná!

MANON
(začne vzlykat)

DES GRIEUX
Jak to, že pláčete? Jakou příčinu mají vaše slzy?

MANON
To je ti lehko uhádnout! Kterak mám žíti, když pouhý pohled na mne způsobuje ti zármutek a zachmuřuje tvou tvář. Nepolaskal jsi mne ani jediným polibkem od chvíle, co jsme sem vstoupili!

DES GRIEUX
(objímá ji)
Poslyšte, Manon, nemohu vám zatajiti, že moje srdce je na smrt vzrušeno.

MANON
Dovolte, rytíři, mě netřeba trápiti výčitkami, které mi probodávají srdce, jsou-li od vás. Buďte jen trošinku laskav, než dostanu od svého starého ctitele tento náhrdelník, jenž dosud není můj, a polovinu ročních důchodů, které mi slíbil! Ponechte mi tu chvilku času, abych mohla přijmout tyto dary.

DES GRIEUX
Manon!

MANON
Měl byste být vesel, neboť jednak se budete vydávati za mého bratra a jednak vaše přítomnost zabrání starému zhýralci, aby si ke mně dovolil příliš mnoho...

DES GRIEUX
Nezapomeňte, že po večeři přijde noc, Manon, a já si to uvědomuji až příliš jasně, než abych mohl býti vesel.

MANON
Až se pan Duval odebere do komnaty, kde bude mínit se mnou stráviti noc, místo abych šla za ním, uprchnu a strávím noc s vámi. Kočár, kterým jsme přijeli, bude včas u vrat.

DES GRIEUX
Za všecky poklady světa
nedám váš jediný vlas.
Za všecka mladá svá léta
jedinou z vašich řas.

etc

(dal bych text do spoileru, ale fórum nemá povolen tento BBcode pro uživatele...)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Fosgen
poručík

Příspěvek od Fosgen »

Aj tak ma nejak serie ten superagent Blaha, nieze by som mu nejak extra zvlast fandil, ale co sa je***al do toho blbeho divadla.
To mu bolo v Mimoze tak zle?

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski »

Spíš si potřeboval ověřit, jestli je nová vizáž bez chyb, možná teda. A kdyby něco, tak byl Igor po ruce.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."

Fosgen
poručík

Příspěvek od Fosgen »

Aha Igor! Ten idiot co tak vyrevoval na schodoch o uplnej blbosti - teda predstaveni?
Byt Blahou tak mu tam dam taku istu ako schytal neskor dermatolog.
Igor predsa vedel, teda minimalne tusil ze to je zavadova osoba, tak sa mohol spravat normalnejsie. Aj ked bol fetak, nakoniec od uspesnej akcie bol zavisly. To doslova.

Odpovědět