16.diel - Dáma s erbem

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od malej Míra »

Už několikrát jsem si při sledování tohoto dílu všiml takové jedné "vychytávky". Když Catini 1 vrhá šavli do kostky držené Catinim 3 (alias Rosenbaumem), tak se (zřejmě pokaždé znovu a znovu) trefuje neomylně do jedné jediné díry v ní vzniklé patrně již při prvním provádění tohoto "triku". :mrgreen: Rozhodně geniálnější kousek než následný stoj na ní. :mrgreen:
Co k tomu dodat? Zjevně se natořil záběr, jak někdo šavli vytahuje z kostky a do seriálu se to šmiklo pozpátku. Koho to zajímá, tak si to může odkrokovat a uvidí ten nenápadný střih... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Gargela
strážmistr
Příspěvky: 20
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:18:44
Bydliště: na Kladně

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Gargela »

Jak jsem již popsal zde viewtopic.php?f=11&t=110&st=0&sk=t&sd=a&start=30 podobný nedostatek v jiném dílu, činím tak i zde. Velikost interiéru přívěsu je skutečně neuvěřitelná. Je evidentní, že interiér byl postaven v ateliéru a rozměry absolutně neodpovídají realitě. Spíš to působí jako menší byt a ne přívěs. Kdo byl někdy uvnitř karavanu, ví, o čem mluvím.
Přílohy
catini1.jpg
catini1.jpg (38.04 KiB) Zobrazeno 7422 x
Vodseděl jsem si svý, teď jsem čistej jako jinej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od nalim159 »

Nechci být zlý, ale to přece není zase až velký nedostatek, ale jen a pouze filmařská latina :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Gargela
strážmistr
Příspěvky: 20
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:18:44
Bydliště: na Kladně

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Gargela »

Já to považuju za dost velký nedostatek, na první pohled do očí bijící. Myslím, že se tu řeší podstatně titěrnější maličkosti jako nedostatky. Ale na tom nezáleží, hlavně, že se o tom ví.
Vodseděl jsem si svý, teď jsem čistej jako jinej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od nalim159 »

Jistě, nakonec záleží na vkusu každého soudruha ;) . V podstatě to jen potvrzuje zdejší rozdělení na dva tábory - ten první vidí jako zásadnější nedostatky rázu spíše technického (např. právě karavan, použití auta, které se v té době třeba ještě nevyrábělo...). Druhá skupina za zásadnější pokládá nedostatky a nelogičnosti ve scénáři, díky kterým pak děj trochu dře, když už ne přímo pokulhává.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Salaba »

Gargela píše:Já to považuju za dost velký nedostatek...
nalim159 píše:...jen a pouze filmařská latina :mrgreen:
Kolego Gargelo, Medvídku ;) Ty zrovna bys mohl mít ánunk na jakým plácku se dá točit - před časem jsme při výletech navštívili i "Tvojí" kovárnu na dole - Mayrovka u Kladna. A kdo neviděl v reále tu špeluňku vzadu za kovárnou, kde Honzovi v úvodu nabídneš lahváče a pak vedete rozhovor o Formanové, tak by neuvěřil - ta místnost je reál a přitom je o velikosti možná trochu větší koupelny 8-) Zkrátka filmařská latina opravdu funguje :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Gargela
strážmistr
Příspěvky: 20
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:18:44
Bydliště: na Kladně

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Gargela »

Já jsem jen vobyčejnej dělník, pane doktor...Tomu já nemůžu rozumět. Nejlíp mi bylo na předku...Tam jsem měl dost času přemejšlet vo svým zpackaným životě. Ale o tý místnůstce u nás na Kladně, kde jsem měl rozhovor se s. kapitánem Zemanem samozřejmě vím. Filmaři mají zkrátka zvláštní uvažování. Techniku nacpou do malé místnosti a pak stavějí repliky dolů, maringotek a karavanů.
Vodseděl jsem si svý, teď jsem čistej jako jinej...
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od torst »

Když Rudla Syřiště zabodne žabykuch do portrétu Květy Fialové, vždycky se mi sevře srdce, protože ho píchne skoro doprostřed, lán od kraje a pak začne kuchat ..., to by mu z obrazu moc nezbylo! Naštěstí při následném vyšetřování je celý rám prázdný, vyříznutý u okraje. Takže tady je lapsus.
Naposledy upravil(a) torst dne stř 26. zář 2012 7:57:02, celkem upraveno 1 x.
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od nalim159 »

Tak to je dobrý postřeh, bravo ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od opat Adamíra »

Všiml jsem si drobného audio-nedostatku té hlasatelky v úvodu dílu, pořad o sběru rostlin připravil doc., Dr. Pravoslav Patera, CSc.
... Myslím si, že u akademických titulů se má vždy používat jen ten nejvyšší dosažený před jménem, takže docent a ne "docent, doktor, kandidát věd"
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... n870#t=139
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od malej Míra »

CErin píše:... Myslím si, že u akademických titulů se má vždy používat jen ten nejvyšší dosažený před jménem...
To je z dnešního pohledu jistě pravda, ale seriál se točil v jiné době a živě si pamatuji, že tehdy (až do konce 80-tých let) se vyjmenovávaly tituly všechny. Konec konců si z toho také tak trochu dělali legraci Cimrmanovci ve svých seminářích, kdy se také předtavovali tímto způsobem... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Dobesch »

Tech vicero titulu pred jmenem klze spatrit i dnes. Navic myslim, ze se to nevylucuje v pripade, ze ony dva tituly jsou v rozdilnych oborech.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Hanele »

Přikláním se k Mírovi. Dříve se standardně uváděly (vyjmenovávaly) všechny tituly, dnes se naopak uvádí zpravidla jen titul nejvyšší. Za nedostatek se to tedy rozhodně považovat nedá - je to jen jiný dobový úzus. To je, jako kdyby se za nedostatek třeba považovalo, že se hrdinové v seriálech oslovují soudruhu... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Hamrus »

Předem upozorňuji, že se nejedná o chybu v pravém slova smyslu, ale vzhledem k předchozím a následujícím dílům se jedná minimálně o zvláštnost. Prakticky vždy v seriálu, když se děj odehrává v kanceláři náčelníka Pavláska, náčelníka Kaliny nebo náčelníka Zemana, tak je k psacímu stolu náčelníka přistaven ještě stůl pro podřízené, dohromady tvořící písmeno T. Myslím si, že snad pouze v tomto díle je v kanceláři velitele pouze 1 psací stůl. (když pominu sedací soupravu červené barvy)
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Salaba »

Hamrus píše:...snad pouze v tomto díle je v kanceláři velitele pouze 1 psací stůl.
Dobrý postřeh pane kolego! Ale myslím, že už se to tady někde kdysi probíralo... V létě se pravidelně v Bartolomějské malovalo, proto ty přesuny nábytku a tím pouze 1 stůl. Vím to od dobrého kamaráda z tenisu... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Odpovědět