16.diel - Dáma s erbem

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od myr60 »

O autach sa na fore popisalo dost, ale toto som nenasiel. Skoda 100 v roku 1959 :-) Na DVD je tento zaber v case cca 16:24.
Přílohy
S100_Dama_s_erbem_1959.jpg
S100_Dama_s_erbem_1959.jpg (22.5 KiB) Zobrazeno 16413 x
hakrista
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17. úno 2009 18:58:38

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od hakrista »

Další nedostatek se nachází v Zemanově kanceláři a to státní znak. Znak ve tvaru pavézy s horou Kriváň a Vatrou na
hrudi lva se začal používat až 17. 11. 1960 na základě zákona ze 17. 11. 1960 č.163.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Dobesch »

Jo jo ten znak se probiral uz na starym foru
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od prof. Braun »

Když Honza volá z telefonního automatu v recepci prvního hotelu, je na vhazovači mincí celkem čitelně napsáno: 50 hal. Za mého dětství stálo volání z budky 25 haléřů. Tento díl se odehrává v roce 1959, zatímco já přišel na svět až o deset let později, tedy v r. 1969. Mám děravou paměť, nebo jsem odhalil další nedostatek? ;)
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:...je na vhazovači mincí celkem čitelně napsáno: 50 hal. Za mého dětství stálo volání z budky 25 haléřů...
Pane kolego, domnívám se, že máte pravdu. Já si tedy pamatuju už je 70-tá léta, kdy se platilo 0,50 Kčs. Někdy od konce 60-tých let se už používaly jen mince 5h, 10h, 20h, 50h a ne už 25h, tu si už jen pamatuju z numismatické "sbírky" mého bratra. Prostě se filmaři nenamáhali řešit takovéhle detaily, jedná se tedy o velmi detailní nedostatek. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Dobesch »

Sice taky nejsem pametnik 25h hovoru,ale pry to tak bylo. Mimochodem je tedy hezky videt, ze recepce hotelu se zrejme tocila v nejakem realnem hotelu (i kdyz celce Intercontinental/international) na saku recepcniho bych moc neveril. Ale opet me neprestane udivovat, jak nektere sceny byly toceny v realu, ac by asi nebyl problem je udelat v atelieru. :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od prof. Braun »

Dobesch píše:Mimochodem je tedy hezky videt, ze recepce hotelu se zrejme tocila v nejakem realnem hotelu (i kdyz celce Intercontinental/international) na saku recepcniho bych moc neveril...:D
Pane kolego, věřte "celce"! Právě jsem se totiž z toho hotelu vrátil... :D A je to skutečně recepce bývalého hotelu International, dnes Crowne Plaza Praha v Dejvicích (ten, co se tam točila Šakalí léta). Foto bohužel nemám, ale odpovídá jak výhled z okna (přes záclonu), tak schodiště, ze kterého sbíhá Honza k recepci, i umístění telefonní kabiny. Jenom samotná recepce dneska vypadá trochu jinak (luxusněji). Předpokládám, že ateliérovka je až ta druhá recepce (jakože hotelu v Brně).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Dobesch »

"celka" mela byt cedulka, ale nejak potvurka mi tu basti pismenka. Jo ta brnenska recepce uz vypada atelieroveji, ale v serialu si clovek nemuze byt nicim jist :D . Osobne stale za nevetsi perlu povazuji nataceni v krypte kostela v resslove ulici (Karla Boromejskeho ??)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od nalim159 »

Perla to je, to bezesporu... Prostě to tam měl pan režisér rád. A třeba chtěl přispět částkou za zábor na nějakou opravu či rekonstrukci tohoto pamétného místa ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...Ale opet me neprestane udivovat, jak nektere sceny byly toceny v realu, ac by asi nebyl problem je udelat v atelieru. :D
To je dobrej džouk, já bach to napsal obráceně... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:
Dobesch píše:... já bych to napsal obráceně... ;) :D
Já teda taky! :D Když si vezmu, s čím se stavěli v ateliéru, aby to působilo "interiérově"...
Vím, že to je off-topic, ale nešlo by se při některém z telefonátu nenápadně zeptat pana Brabce na ateliérovost chaty Šuhaj v pastorále? Třeba si vzpomene i v kterých ateliérech se to točilo apod. Díky
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Bína »

Ti dva "opilci" z autobusu přinesou novou basu s pivem kde je dvacet piv ale Rudovi Syřišti tvrdí že koupily "pětadvacet pivišt" nějak my schází těch pět piv. :(
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od L.B. »

Bína píše:Ti dva "opilci" z autobusu přinesou novou basu s pivem kde je dvacet piv ale Rudovi Syřišti tvrdí že koupily "pětadvacet pivišt" nějak my schází těch pět piv. :(
Možná tehdy mohly být basy na pětadvacet pivišť, např.na fotce je jich dokonce 30 ... a to se právě muší vyšetřit!
Obrázek
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Bína »

L.B. píše: Možná tehdy mohly být basy na pětadvacet pivišť
To určitě mohly ale oni nesou bednu která se možná někde používá do dnes a to je dvacítka. Leda že by těch pět kousku vylemtaly ještě někde po cestě k autobusu a láhve někde zahodily.To co přinesou na vrchu přepravky jsou snad nějaké kusy ledu nebo co. :?: ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od L.B. »

Bína píše:...ale oni nesou bednu která se možná někde používá do dnes a to je dvacítka....
Pane kolego, máte recht.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Odpovědět