2.dil - Vyznavaci ohne

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od tajemník Šanda »

Děkuji za tematický elaborát, pane kolego. Své stanovisko jsem pozměnil až v době, kdy jsem si přečetl tento text: "Sturmbannführer byla hodnost příslušníků paramilitárních jednotek NSDAP oddílů Sturmabteilung (SA) a Schutzstaffel (SS). Hodnost lze přeložit do češtiny jako „vůdce útočné jednotky“ (Sturmbann byl raný ekvivalent jednotek SA a SS pro prapor). Hodnost má původ u německých úderných jednotek z první světové války, kde byl titul Sturmbannführer příležitostně držen velitelem praporu." (Wikipedie). Skutečně se tedy nejedná o spodobu, ani o nepíliš zdařilý příklad vysvětlit ji. Tudíž Kanyza byl hrdlořez se vším všudy. Nicméně mě zaujal iný detail z Vámi popisované scény. Esesák, jenž se hlásí dr. Wolfovi, je ztvárněn hercem, který mi nápadně připomíná příslušníka SNB, kterýžto vyzvedává na letišti obsílku od A. Mestreye v díle Poselství z neznámé země.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

tajemník Šanda píše:...Esesák, jenž se hlásí dr. Wolfovi, je ztvárněn hercem, který mi nápadně připomíná příslušníka SNB, kterýžto vyzvedává na letišti obsílku od A. Mestreye v díle Poselství z neznámé země.
To Vám pane kolego připomíná správně, je to jeden a tentýž herec. Takových příkladů "recyklace" herců je v seriálu spousta. Rekordmanem bude asi pan Srstka (vyznavač ohně, tanečník na bále, pracovník pohřební služby a já nevím co ještě...), ale i z regulérních herců má Karel Augusta 3 malé zářezy... ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Žitný »

malej Míra píše:
tajemník Šanda píše:...Esesák, jenž se hlásí dr. Wolfovi, je ztvárněn hercem, který mi nápadně připomíná příslušníka SNB, kterýžto vyzvedává na letišti obsílku od A. Mestreye v díle Poselství z neznámé země.
To Vám pane kolego připomíná správně, je to jeden a tentýž herec. Takových příkladů "recyklace" herců je v seriálu spousta. Rekordmanem bude asi pan Srstka (vyznavač ohně, tanečník na bále, pracovník pohřební služby a já nevím co ještě...), ale i z regulérních herců má Karel Augusta 3 malé zářezy... ;)
JJ podpis pod Míru.Herců co ztvárnili v seriálu více rolí je jako máku.Prostě byli tak dobří,a ne jen politicky,že nemohli býti nahrazeni jinými....Mimochodem ten tanečník na bále nemá chybu.... :lol: Tam to panu Srstkovi mocinky moc slušelo ;)
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Willy Kleiber »

tajemník Šanda píše:... Esesák, jenž se hlásí dr. Wolfovi, je ztvárněn hercem, který mi nápadně připomíná příslušníka SNB, kterýžto vyzvedává na letišti obsílku od A. Mestreye v díle Poselství z neznámé země.
Mám podezření, že to je herec jménem Tomáš Sedláček, je uveden i v titulcích...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Hamrus »

Ze včerejší reprízy jsem si odnesl několik postřehů - patřících do této sekce:
a) Při uvítání povídá Vydra Zemanovi, že tu na noc vypínají proud. A teď jde o to, zda se děj vždy odehrává pouze později večer (beru do úvahy i zimní období) a nebo je to skutečně chyba, když se všude svítí a hraje rádio...
b) Myslíte, že tou jednou hospodou (ze stejné věty) je zmíněn hotel z následujícího dílu?
c) Nechápu, proč Velenský spěchal s vykopáním pokladu, a nenechal to až po odsunu. Určitě neměl pohnutku se nechat vyvézt s Němci...
d) není to chyba, jen postřeh, že jedna z map u Vydry v kanceláři vyznačuje hranice současného Plzeňského kraje a je tam i dobře vidět Plzeň
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od nalim159 »

Já mám jeden dotaz - kde byli schovaní bývalí příslušníci SS, kteří byli pak vyměněni za skutečné blázny? Posledním skutečným bláznem byl (kvůli počtu, aby to sedělo) Heinrich... Takže se tam muselo protočit 20 lidí, to není zrovna málo...
Děkuji.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od děda Dejmek »

Udělej si výlet do Líšna a hned pochopíš. Tam by se skovalo i 100 esesáků. Ikdyž chápu že z Kysuce to máš daleko :)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Arnold Hackl »

No což o to, do zámku by se určitě vešli, ale držet někde 20 chlapů a měsíce (roky) je tajně zásobovat, to už holt chce fištróna.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od děda Dejmek »

Tak Wolf určitě fištróna měl,ne,páč to zvládl...ale mě teď zaráží jiná věc. Proč je nechal kopat tu louku tam, kde zahrabali ty mrtvoly. Aby se Zeman moc nenamáhal a nemusel to celý sám překopávat? Nic jinýho mě nenapadá :?:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

Mě připadá, že se tady hledají záhady tam, kde ve skutečnosti nejsou. Doktor Wolf měl na starosti lazaret s blázny a jeho kámoši z SS, kteří se potulovali po Čechách se u něj postupně nechali "zlegalizovat" výměnou kus za kus, Heinricha ušetřili, protože jich bylo o jednoho méně než pacošů na seznamu a počet musel souhlasit v momentě odsunu. Nikde není psáno, že na zámek dorazili jako procesí. Zahrabali mrtvé na zahradě do toho oraniště, které měli jako "pracovní terapii". Pod lampu je největší tma. Kdyby Honza nebyl geniální hnidopich, přišlo by se na to až mnohem později... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od nalim159 »

Kolegové, nehledám záhadu tam, kde není...

To, že bývalí členové SS prostě přišli na zámek, mě opravdu nenapdalo... :) . Zkrátka a dobře, dostali notičky kam jít, u koho se hlásit, jak se prokázat... Jednoduché vysvětlení, díky za ně.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Zkrátka a dobře, dostali notičky kam jít, u koho se hlásit, jak se prokázat...
Ano, tak nějak si to představuji. Není zač... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od děda Dejmek »

To neberu,ale ani nepátrám jak to bylo.Ale kdyby to bylo tak jednoduchý,jak vy řikáte,tak by šli rovnou do Německa,ne? Museli se někde "ztratit",když po nich všichni šli...
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od nalim159 »

Já to beru jako "seriálové" vysvětlení, nikoli jako rekonstrukci skutečnosti... Tam by to právem trochu kulhalo. Ale stejně mi v tomto díle chybí alespoň zmínka - jedna věta, odkud a jak se chlapci z SS na zámek dostávají...

Ovšem neberu to jako zásadní chybu, nedostatek za každou cenu, jak se zde psalo. Chápu, že dílů je 30, točilo se rychle a nikdo nemohl tušit, že se za X let najde parta lidí, která rozebere každý díl do největšího detailu. Taky si uvědomuju, že většina přítomných vidí nedostatky spíše v té technické složce (mikrofon v záběru, auto, které v daném roce nemohlo jezdit). Tyto nedostatky já více omlouvám a spíš se zaměřuju na tu "scénaristickou" složku. Tož tak to vidím já ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Ale stejně mi v tomto díle chybí alespoň zmínka...
Já si myslím, že tohle pro není nutné ani pro děj důležité. Prostě tam byli ze známých důvodů místo nemocných a hotovo. Způsobů jak to vysvětlit je několik (jeden jsem se pokusil nabídnout), za nedostatek bych to považoval jen tehdy, když by se to nijak vysvětlit nedalo.
děda Dejmek píše:To neberu,ale ani nepátrám jak to bylo.Ale kdyby to bylo tak jednoduchý,jak vy řikáte,tak by šli rovnou do Německa,ne? Museli se někde "ztratit",když po nich všichni šli...
A co se Vám dědo na tom zase nezdá? :roll: :lol: Po válce byl chaos, v kterém se ledaskdo mohl ztratit, ale RG-éčka šly dost důsledně po válečných zločincích a oni příslušníci SS by i riskovali, že pokud by se jim podařilo přejít do okupační zóny US, tak by je třeba taky Američani vrátili zpátky, takhle měli pod falešnou identitou přesun bez rizika. Co my víme, co měl třeba Horst Kreutz z války "na triku"... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět