2.dil - Vyznavaci ohne

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

CErin píše:...má ugřaflej levej palec? Nebo jsem pochopil něco špatně?
Obávám se, že ano. Na tom chybějícím prstu nemají zásluhu psi, jak si možná někdo myslí, ale jde zjevně o staré zranění z války (granát, nebo tak něco). Ono se totiž nejedná jen o jeden prst, ale celá ta ruka je tak nějak zdeformovaná. Navíc psi obecně útočí na paži a ne na prsty. Nejsem kynolog, ale často jsem vídal, jak se psi cvičí na zadržení osob. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od opat Adamíra »

Takže jen fantazíruju, možná :). Díky
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:Ze své minulosti mohu jen potvrdit...Psi se zakusují do předloktí...
Takhle napsané to vypadá, že pan Černý byl v minulém životě vlčákem... :mrgreen: Ale my modří víme, že řeč je o vojně. ;) :D
To, že se nejedná o čerstvé zranění je vidět, když ta ruka visí z nosítek bezprostředně po honičce v parku. Žádná krev, jen zahojené rány. To ledaže by byly podobné incidenty na denním pořádku... :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od nalim159 »

Nedostatek - když Velenský otráví psy, strká jim na rýči cosi (nějakou flákotu). Celé to cosi žere jen jeden pes, pojdou ale oba.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Nedostatek - když Velenský otráví psy, strká jim na rýči cosi (nějakou flákotu). Celé to cosi žere jen jeden pes, pojdou ale oba.
No nevím nevím, mezi tím je přece střih. V zájmu spádu děje, a ten tento díl rozhodně má, nemusíme přeci čekat až to hafíci zblafnou celé a než začne jed účinkovat. Tohle jako nedostatek neberu, anebo když tak jen jako "nedostatek za každou cenu"... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...mám pocit, že tento typ nedostatků už je zde v převaze ;) :mrgreen:
Taky mám ten pocit, proto je tu také pranýřuju... :P Ono totiž méně je někdy více. Občas se na něco zajímavého narazí, co jsme předtím přehlédli. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od nalim159 »

To jsem skoro čekal ;) ...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:To jsem skoro čekal ;) ...
Pane kolego, nic si z toho nedělejte, ale příště se polepšete. Vzměte si příklad z kolegy Žitného a "jeho mikrofonu". Tomu naši zápaní sousedé říkají "Volltreffe". ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od nalim159 »

Jasně, já nejsem úplně mimo, i když jsem z Kysúc :mrgreen:

Na technické nedostatky (např. onen mikrofon) se tolik nesoustředím, prostě ty nevidím. Občas mi vyplyne nějaká nelogičnost z děje, ze scénáře, kterou potom hodím sem ke konzultaci. Myslím, že na fóru se už objevily větší úlety. To prosím taky není žádná invektiva ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Koštýř »

nalim159 píše:..když Velenský otráví psy, strká jim na rýči cosi..
No, není to sice mikrofon 8-) , ale zato máme dva rýče.. :D Možná taky nedostatek "za každou cenu", možná že alespon' zajímavost. Ludva V. má rýč u sebe v kotci, vypáčil s ním pikslu a mezitím přijde Besser a sebere zřejmě další volně pohozený kousek.. ;) Zbytek znáte.
rýč uvnitř.jpg
rýč uvnitř.jpg (28.65 KiB) Zobrazeno 5788 x
Besser zasahuje.jpg
Besser zasahuje.jpg (22.9 KiB) Zobrazeno 5780 x
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Willy Kleiber »

Koštýř píše:...ale zato máme dva rýče...
Výborný nedostatek! :D
Je až s podivem, co všechno divák při určité napínavosti a spádu děje prostě přehlédne.
A s tím samozřejmě tvůrci (p.Sequens) počítali. Podobných nenávazností s předměty je v Zemanovi hodně, ta filmová latina se prostě nezapře. Teď už klidně věřím tomu, že dva po sobě jdoucí záběry se mohly točit třeba s odstupem měsíce :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Anglie »

Willy Kleiber píše:Teď už klidně věřím tomu, že dva po sobě jdoucí záběry se mohly točit třeba s odstupem měsíce :shock:
To není nic výjimečného, zvlášť, pokud se točí takhle relativně dlouhý seriál či film s dlouhou stopáží. (Nejsme ve sporu.)
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od malej Míra »

Anglie píše:
Willy Kleiber píše:Teď už klidně věřím tomu, že dva po sobě jdoucí záběry se mohly točit třeba s odstupem měsíce :shock:
To není nic výjimečného, zvlášť, pokud se točí takhle relativně dlouhý seriál či film s dlouhou stopáží. (Nejsme ve sporu.)
Běžně se takhle točily dialogy dvou osob v protipohledu, které nemohly na place současně. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... které nemohly na place současně. ;) :D
Jasně, souhlas - a většinou se to pozná jedině podle podobných "nenávazností" typu jiné postavení předmětů, změna počasí apod. ;)

Jen se chci ujistit, jestli to chápu správně: když se natáčel takovýto dialog dvou osob, kdy v záběru je vždy jen jedna (takže ta druhá tam nebyla) - to asi říkal repliky té "nepřítomné" osoby třeba p. režisér nebo někdo? Nebo ta postava v záběru mluví pouze do prostoru, a jakoby "pro sebe"? Díky za info, jestli to někdo víte.
A ještě: nepoužívá se náhodou u takto "narafičených" a dotáčených dialogů třeba taky playback? Jak jinak by na sebe repliky mohly přesně navazovat? To uvažuji nahlas a vzhledem k tomu, že jsem se nikdy natáčení neúčastnil, díky velmi za jakékoliv poučení! :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.dil - Vyznavaci ohne

Příspěvek od Anglie »

Odpověděl sis sám, Willy - obvykle repliky nepřítomného herce opravdu říká někdo jiný (ne režisér). Samomluva do prostoru se z důvodu vysoké náročnosti používá zřídka.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Odpovědět