15. díl - Kvadratura ženy

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Žitný »

Snad to nebude vypadat jako hnidopišství , ale takový malý nedostatek v mém téměř nejoblkíbenějším dílu je skutečnost,že když chce jít Liduška na koníka černého tak si pak nasedne na koníka hnědého- ferdu.
A pak nerozumím způsobu zatčení Mileny Dvorské.Nerozumím tomu,proč si kriminalisté naplánovali zatčení v parku.Proč jí rovnou nesebrali doma.I když ona vlastně nemusela být doma a oni si na ní počkali na místě,kam často chodí.
No tak snad to se dá tak nějak vysvětlit.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od nalim159 »

Potřebovali ji sebrat i se psem. Neříkám, že to by nešlo provést doma, ale bezpečnější varinata je ta na procházce. Ovšem to, jak psa venku naháněli, bylo spíš o průser (kdyby jim utekl, tak by Pavláska chytl ten žlučník určitě znovu) :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Hamrus »

Nesedí mi ona známá scéna z titulků, kdy je na břehu dokonale zabalený balík, okolo rozesetý čísla a technici zkoumají a fotografují místo činu. Přitom už na začátku Kalina Zemanovi popisuje, co přesně balík obsahuje...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od malej Míra »

V tom bych zásadní problém neviděl. Děda Dejmek balík vylovil a když se podíval co to je a jistě mu stačilo jen přeříznout šňůra a odhrnout látku, tak zřejmě udělal jediné možné správné - zavolal SNB. No a vyšetřování začíná a probíhá tak, jak k tomu příslušnící přišli, včetně prohledání okolí a vše zadokumentovat. Jedná se nikoliv o místo činu, ale o místo nálezu, což není totéž. Určitě to nebudou zavazovat a házet zpátky do vody aby si to vyfotili v duchu věty - takhle to asi nějak bylo... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Hamrus »

malej Míra píše:V tom bych zásadní problém neviděl...
V něčem s Tebou souhlasím, ale to, co na břehu dokumentovali, bylo půl vola půl včely. Prostě buď na břehu otevřenou krabici nebo ve vodě zabalenou. Ale v tom záběru mi přišla jako nedotčená a už se tam jednalo o převozu (ale přesně si to nevybavuji)
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Hamrus »

Ještě prosím o odpověď, kam se poděl zbytek těla : hlava + končetiny?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od malej Míra »

Hamrus píše:...to, co na břehu dokumentovali...buď na břehu otevřenou krabici nebo ve vodě zabalenou. Ale v tom záběru mi přišla jako nedotčená a už se tam jednalo o převozu (ale přesně si to nevybavuji)
V každém případě se Dejmek podíval dovnitř, tedy zřejmě balík vytáhl na břeh a po otevření to asi zase zakryl aby šel zavolat SNB. Vzpomínám si, že Kalina pod "ringlšpílem" vyprávěl Honzovi: "trup bez hlavy a končetin...", aby pak po ohledání doktor Veselý upřesnil "bez hlavy a dolních končetin...". Je to drobný rozpor, Kalina asi měl jen hlášení od někoho, kdo byl na místě jako první, aby to zajistil. V ničem jiném zásadní problém nevidím. ;) :D
Hamrus píše:Ještě prosím o odpověď, kam se poděl zbytek těla : hlava + končetiny?
Přece dál po proudu až za Kralupama, doporučuji pečlivě shlédnout konce dílu, jde tam o tom řeč... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Hamrus »

Díky za nápovědu :oops:
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od děda Dejmek »

Jako největší nedostatek tohodle dílu bych viděl v obsazení do role Šmída herce Vladimír Salače Obrázek versus podoby skutečného vraha Miroslava Šmída Obrázek a hlavně památnou větu senilního Kaliny : Má známosti, ženské především,tomu bych věřil...
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od nalim159 »

Tomu ne úplně rozumím... Proč myslíte, že to bylo špatně obsazené? Kvůli (ne)podobě?
Já si nemůžu pomoct, pan Salač to podle mě zahrál výborně.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Honza Zeman »

Spis asi z toho, ze je tezko uveritelny, ze by ucetni v podobe pana Salace mel znamosti se zenskymi a z toho plynouci sluzebni cesty. Jeho zazloutle zuby a vubec vizaz ma ponekud daleko do o neco prijemnejsiho vzhledu skutecneho Smida.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od nalim159 »

Tak to potom jo...
Ale víte, jak se říká - proti gustu :mrgreen: :mrgreen: ...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Fosgen »

Na Slovaci prave davaju 30. No a vcera bola Kvadratura. Nie je to nic moc, ale prislo mi zvlastne nasledovne:

V Medirytine je Lada operativec.
Ked Truhlar vytrhne Kalinovi z ruky fotky a zlozi sa, Honza bezi von z miestnosti zavolat sluzbu. Z chodby vbehne donutra Lada.
Neskor, ked Zeman so Stejskalom pridu ku komunalnemu druzstvu "nacechrat" Sipa, pred budovou ich caka zase Lada.

Nesedi mi:
1) Sluzbu na chodbe predsa nemohol robit niekto z operativy, to predsa robili obycajni Veebaackovia. Jedine, ze by Lada isiel sluzobne dole kvoli pruseru. No ale o par obrazov neskor, uz bol zase na vyjazde v terene.
2) Dalsia vec je, ze to vyzera tak, ako keby sa predvedenie Truhlara odohravalo u Kalinu. Kalina predsa robil u kontrasov, nie? A toto bola cista zalezitost kriminalky. A ak to bolo u Kalinu, tak ani ten Lada tam nemal co robit.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Willy Kleiber »

Fosgen: To samé by se dalo v hodně dílech rozporovat u Dr. Veselého...Prostě bych to bral tak, že hlavní hrdinové jsou natolik spojeni osudy. :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od děda Dejmek »

fosgen: S Láďou máš pravdu, služba u dveří nemohla jezdit a vyšetřovat s pátračkou a naopak (maximálně tak odhánět veřejnost od místa činu apod.)
S Kalinou ne, protože bylo podezření, že Truhlářová zdrhla a tam už se to kontrášů týkalo. Proto to spolu konzultovali. A navíc byl Pavlásek nemocnej, proto to celý vedl "táta" Ka li na.
A jen tak mimochodem, by mě zajímalo, vyšel seriál na slovensku na dvd?
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Odpovědět