15. díl - Kvadratura ženy

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Fosgen »

Ja som pred 3 rokmi kupil celu sadu 15 ks (2 diely na jednom koliesku) za 1500 Sk tu:
http://www.dvdbest.sk/dvd/117158/30-pri ... ast-karton
K Willimu a k Veselemu. Kedy ti pride jeho ucast nelogicka? Na starom fore niekomu vadila ucast na akcii ked s Zeman a ty vyberate pivovarsku kacu v Rubinovych krizoch. Mne to naopak pride uplne v poriadku. Zober si, ze to bola nanajvys rizikova situacia, kedykolvek mohli ti dvaja odhalit Zemanovu identitu a to by slo o krk. Nakoniec sa Vesely minimalne hodil na konci ako maser. Teda ako okamzity zdravotnicky dohlad.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od nalim159 »

Tak zrovna při vybírání trezoru v pivovaře Zemanova totožnost odhalena byla, že...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Willy Kleiber »

Fosgen píše:...Kedy ti pride jeho ucast nelogicka? ...
Tak spíš celkově se tam motal u věcí, kde by se asi "řadový" policejní lékař neobjevil :) Ale v pohodě, byl to kámoš z koncentráku přece, jeden ze zakladatelů Sboru při kafi a cigaretách :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Žitný »

No možná se to už někde objevilo,ale kam jsem koukal,nikde jsem o následujícím nedostatku zmínku nenašel.Dovolím si proto upozornit na rozpor v titulcích a řečí doktora Veselého(sledovat od času 59:06).Jde o to,že Mudr Veselý při "promítačce" z patologie osloví Pavláska majorem.A to naprosto jasně a zřetelně bez pochyb,že toto oslovení patřilo někomu jinému.No a potom v titulcích je již Pavlásek plukovníkem.
Nejsem žádný velký hledač nedostatků ,ale abych pravdu řekl,skoro bych se divil,že o tom nikdo už nenapsal.Ale jak jsem uvedl,žádnou zmínku jsem nezaznamenal.
Tak asi tak. :roll:
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Hanele »

Není to snad ani nedostatek, jen mi to už delší dobu vrtá hlavou... :?
Dr. Veselý po pitvě o oběti konstatuje: "pravděpodobně bruneta" a jak pak vidíme na fotce, paní Truhlářová je blondýna jak vyšitá ;)
Že by to tedy byla bruneta odbarvená na blond? Nebo je to detail, který nikoho (kromě mě :oops: ) nenapadlo řešit?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od nalim159 »

Přijde na to, jakou část měl zrovna dr. Veselý na stole :D :D

Jinak výborný postřeh, paní kolegyně ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Hanele »

Děkuju za pochvalu, pane kolego ;)

Jasně že bez hlavy se barva vlasů špatně určuje :lol: - a taky nevíme, kolik dalšího biologického materiálu tohoto typu měl dr. Veselý k dispozici... 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Přijde na to, jakou část měl zrovna dr. Veselý na stole :D :D ...
Hanele píše:...Jasně že bez hlavy se barva vlasů špatně určuje :lol: ...
A to zas bych tak úplně nesouhlasil, zejména v té době. Ale moc se mi to tu nechce před 22:00 rozebírat... ;) :D
Tím pádem bych to ani nepovažoval za jednoznačný nedostatek, protože Dr. Veselý měl ke zkoumání jen to, co měl. Spíše zajímavost... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Hanele »

Jak už jsem psala, já to taky za jednoznačný nedostatek nepovažuju ;)
Možná by bylo zajímavé zapátrat, jak to v té době (1958) bylo s odbarvováním vlasů na blond... Ale to už je spíš taková ženská otázka :lol:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od malej Míra »

No, já si myslím, že peroxid byl známý už dávno, takže udělat z brunety paní Truhlářové blondýnu asi nebyl neřešitelný problém, nicméně Veselého "diagnóza" barvy vlasů se zakládala asi z důvodu "neúplnosti" na zkoumání jiného konce jejího těla. No a tady různé úpravy a jiné zásahy do vzhledu podléhají diktátu módy u nás až v posledních 10-ti nanejvýš 15-ti letech... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od opat Adamíra »

Nedostatek to asi není, ono se zvířaty při natáčení je problém, mě zaručeně rozesměje foxteriér Teryk, který při zpacifikování policistou Niederlem asi moc štěkat nechce, ale štěká aspoň v postsynchronu :lol: a pan Niederle s ním aspoň trochu třese, aby to vypadalo, že se mu v náruči nelíbí, k čemuž přispívá tahání za vodítko :)
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Eman Zahradník »

děda Dejmek píše:Jako největší nedostatek tohodle dílu bych viděl v obsazení do role Šmída herce Vladimír Salače Obrázek versus podoby skutečného vraha Miroslava Šmída Obrázek a hlavně památnou větu senilního Kaliny : Má známosti, ženské především,tomu bych věřil...
jako zde musím reagovat,toto je opravdu "síla" :? ,co se týká podoby Šípa.Dokonce je to v jistém smyslu snad "hrůznější" než jeho čin samotný.. :) ,ne vážně takový "fyzický exot" :shock: má takovou atraktivní milenku v podobě p.Dvorské svého času naší nejhezčí herečkou a to nebyla jediná! :roll: :shock: A navíc jeho paní v podobě p.Havelkové rovněž sympatická paní a on ji nazve-krútou :(
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Willy Kleiber »

Eman Zahradník píše:... ,ne vážně takový "fyzický exot" :shock: ...
Souhlasím, ale v praxi jsem se už několikrát přesvědčil, že právě takovéto zjevy mohou mít kupodivu u žen větší úspěchy než pohlední mládenci... ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Willy Kleiber »

Divím se, že to tu ještě nikdo nezmínil:
V obraze s Karlem Augustou na kriminálce, kdy dojde i na jeho zhroucení po předložení fotek těla, je následně odveden poručíkem Láďou. Pak pokračuje dialog Zemana s Kalinou, a najednou se Kalina "jako kdyby spadl z višně" ptá Zemana: "Máme už jeho identifikaci protokolárně?" :o :shock:
Přičemž dějově logicky se ptá de facto minutu poté, co byl Augusta odveden a sám musí vědět, že nic protokolárně být nemůže ;)
Takže asi tak, toto JE nedostatek, zřejmě plynoucí z točení napřeskáčku...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 15. díl - Kvadratura ženy

Příspěvek od Honza Zeman »

Kolego, ja tam tedy slysim od Kaliny: " Uzname jeho identifikaci protokolarne?" Zeman odpovida: "Ne, jeste ne, potrebuju mit neco jistyho, dukaz." Z toho chapu, ze se Kalina Zemana pta a Honza to jeste odmita, viz nasledujici scenka v uctarne. Zrejme jsi spatne slysel ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět